Osiedle Leśna Polana i Leśna Osada / Dąbrówka – miasteczko “szyte na miarę”

Osiedle Leśna Polana / Osada w Dąbrówce - deweloper LINEAOsiedle wyróżnione ZŁOTYM DOMEMLeśna Polana i Leśna Osada to coś więcej niż tylko nowe osiedla pod Poznaniem. To nowoczesne miasteczko tworzone od podstaw na miarę dzisiejszych czasów. Deweloper Linea kreuje w Dąbrówce przestrzeń przyjazną dla ludzi. Nowe domy i mieszkania sąsiadują z lasem, a każdy może posiadać własny ogródek. Jednocześnie, zaraz po wyjściu z domu mieszkańcy mają dostęp do szkoły, przedszkola, galerii handlowej i placów zabaw. Na każdym kroku widać zieleń. To się podoba – zwłaszcza młodym rodzinom z dziećmi, które chcą mieszkać wygodnie, blisko Poznania.

Lokalizacja Leśnej Polany i Osady Leśnej tuż przy zachodniej obwodnicy miasta zapewnia szybki dojazd do Poznania i okolicznych miejscowości. Dojazd samochodem do centrum zajmuje 20 minut. Mieszkańcy mogą też korzystać z szynobusów, które w godzinach szczytu co pół godziny odjeżdżają w kierunku Poznania. Podróż do stacji Poznań Główny trwa niespełna 12 minut.

ZŁOTY DOM ZŁOTY DOM dla Osiedla Leśna Polana i Leśna Osada w Dąbrówce przyznajemy za:

  • Szeroki wybór domów i mieszkań, w tym kilka typów zabudowy – od domów w systemie atrialnym, przez mieszkania i domy w zabudowie szeregowej, aż po mieszkania w zabudowie willowej.
  • Lokalizację blisko tras szybkiego ruchu i alternatywne połączenie kolejowe z Poznaniem.
  • Rozwiązania przyjazne dzieciom – bezpośrednio obok zabudowań działa nowoczesna szkoła podstawowa oraz przedszkole. Już od września 2019 roku na Osiedlu Leśna Polana rozpocznie funkcjonowanie nowe przedszkole artystyczne. Dzieci mogą też korzystać z przyjaznych osiedlowych placów zabaw.
  • Dobre warunki do aktywnego wypoczynku – bezpośrednie sąsiedztwo lasu oraz pobliskie jeziora umożliwiają codzienny wypoczynek w otoczeniu przyrody.
  • Rozwinięte zaplecze handlowo-usługowe na miejscu, w tym galerie handlowe, restauracje i markety.
  • Możliwość zakupu mieszkania wykończonego pod klucz.

Obok korzystnej lokalizacji, plusem mieszkania na Osiedlu Leśna Polana i Leśna Osada jest dostęp do rozwiniętej infrastruktury. Na miejscu działa szkoła podstawowa i publiczne przedszkola. Nowoczesne szkoły posiadają między innymi potrzebne zaplecze sportowe.

Codzienne życie mieszkańców ułatwia centrum handlowe Aurora i inne sklepy oraz punkty usługowe, ładne place zabaw (jeden z nich znalazł się w Rankingu najlepszych placów zabaw w okolicy Poznania) oraz rozległe tereny spacerowe w Lesie Zakrzewskim. Drogi dojazdowe, wewnętrzne, chodniki i oświetlenie na osiedlach są gotowe. Niska, kameralna zabudowa pasuje do otoczenia lasu, a w niektórych miejscach wręcz wtapia się w zieleń. Domy i mieszkania w Dąbrówce mają spójny, nowoczesny projekt i mają dostęp do wszystkich mediów.

W efekcie, osiedla realizowane przez firmę Linea zyskują przyjazny charakter dla rodzin z dziećmi i dla wszystkich osób, którym zależy na połączeniu wygody z dostępem do przyrody i bliskości miasta.

Jakie domy i mieszkania są dostępne na Osiedlu Leśna Polana i Leśna Osada w Dąbrówce?

FORMA – dwupoziomowe mieszkania 70 – 75 m2 w zabudowie szeregowej z ogrodami

Mieszkania typu Forma występują w kilku konfiguracjach. Można wybrać na przykład mieszkanie z otwartą częścią dzienną lub z dodatkowym pokojem na parterze. Aneks kuchenny można częściowo lub całkowicie oddzielić od salonu. Na piętrze znajdują się dwie ustawne sypialnie. Jest też opcja sypialni z dodatkową, oddzielną garderobą – rzecz wygodna, a nieczęsto spotykana w tego typu zabudowie. Oprócz tego, układ mieszkania można modyfikować, zmieniając kierunek biegu schodów lub położenie ścianek działowych. Powierzchnia mieszkań wynosi od 70 do 75 m2. Duże okna zapewniają dobre doświetlenie wnętrz, a znaczne oddalenie budynków – kameralną atmosferę. Do każdego mieszkania przynależy ogródek o powierzchni od 55 aż do 130 m2. Ceny mieszkań typu Forma – w zależności od wielkości ogródka i samego mieszkania oraz jego lokalizacji – wynoszą od 289 tys. zł.

Zobacz przytulne mieszkanie FORMA z własnym ogrodem i warzywnikiem:

Zobacz FORMĘ z ogrodem w wersji nowoczesnej:


VILLA – mieszkania jednopoziomowe w kameralnym budynku wielorodzinnym

Mieszkania w Villi mają zróżnicowaną powierzchnię wynoszącą od 51 do 69 m2. Wyróżnikiem tych mieszkań są ogrody przynależne do mieszkań parterowych lub duże tarasy w przypadku mieszkań na wyższych kondygnacjach. W pokojach są przygotowane praktyczne wnęki pod zabudowę i duże okna zapewniające dobre doświetlenie wnętrz. Mieszkania w budynku wielorodzinnym typu Villa można kupić w cenie od 242 tys. zł. Ten sam typ zabudowy deweloper Linea realizuje w Murowanej Goślinie.


LARGO – mieszkanie czteropokojowe 74 m2 z indywidualnym wejściem i ogrodem

Largo to ponad 74 m2 powierzchni szytej “na miarę” na dwóch poziomach w cenie od 364 tys. zł. Ten typ mieszkań pozwala na wyraźny podział części dziennej zlokalizowanej na parterze od części prywatnej, na którą w tym przypadku składają się 3 sypialnie i łazienka na piętrze. Okna w mieszkaniu mają ekspozycję na dwie przeciwległe strony świata, co zapewnia dobre doświetlenie wnętrz naturalnym światłem. Przestrzeń można tu dopasować do własnych potrzeb, co pokazujemy na filmie:

Zobacz nowoczesny szeregowiec LARGO
“pod klucz” i mały ogród w wielkim stylu:


PIANO – wygodne domy jednorodzinne w zabudowie szeregowej 88 m2 + ogród

Domy posiadają optymalny dla tego typu zabudowy układ – na parterze mieści się pokój dzienny z aneksem, pomieszczenie gospodarcze oraz toaleta, a na piętrze – trzy sypialnie i łazienka. Do 4-pokojowego domu przypisany jest ogród (70 – 120 m2) i dwa miejsca postojowe oraz przydatne miejsce do przechowywania np. rowerów, z których korzysta większość mieszkańców osiedla, z uwagi na bezpośredni dostęp do lasu i ciekawych tras. Dom Piano z indywidualnym wejściem można kupić w cenie od 406 tys. zł. Zobacz, jak odwiedzam dom typu Piano z widokiem na las:

Zobacz dom PIANO z widokiem na las:


ETIUDA – jednorodzinne domy parterowe w zabudowie atrialnej od 122 do 133 m2

Domy parterowe to oryginalna i wygodna forma zabudowy zapewniającą dużo prywatności i dostęp do ogrodu nie tylko z pokoju dziennego, ale również z sypialni. Co ciekawe, w jednym z wariantów są dostępne dwie łazienki, trzy sypialnie, pokój dzienny z aneksem kuchennym oraz garaż. Moim zdaniem, taki układ zapewnia wysoki komfort dla rodziny z dziećmi. Ceny domów typu Etiuda zaczynają się od 570 tys. zł.Deweloper Linea oferuje usługę wykończenia mieszkania pod klucz w cenie od 499 zł/m2, co w mojej opinii jest wygodnym rozwiązaniem pozwalającym zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy.


Dąbrówka to nie tylko wygodne miejsce do życia. Dodatkową rozrywkę dla całej rodziny stanowią cykliczne imprezy integracyjne i sportowe organizowane przez lokalne władze oraz przez dewelopera Linea. Latem atrakcją okolicy są plaże w Zborowie i Lusowie, do których z Dąbrówki dojedziemy w 10 minut. W Zborowie, gdzie funkcjonuje nowa przystań, można szlifować swoje umiejętności żeglarskie.


Warto wiedzieć:

  • Deweloper Linea planuje budowę drugiego centrum handlowego, które posłuży mieszkańcom Osiedla Leśna Osada.
  • Domy szeregowe realizowane w Dąbrówce przez firmę Linea znalazły się w Rankingu najlepszych osiedli szeregowców w okolicy Poznania.
  • Z uwagi na trwającą rozbudowę nowych osiedli w Dąbrówce, gmina Dopiewo realizuje budowę nowej drogi do Poznania wzdłuż torów kolejowych, która jeszcze usprawni komunikację na trasie Dąbrówka/Dopiewiec – Poznań.

bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 1.04.2019 r.