Inspiracje od najlepszych designerów do Twojego domu

Arena Design 2017

Wystawa arena Design w Poznaniu to najnowsze trendy i ciekawe, a przede wszystkim – funkcjonalne zdobycze polskiego i europejskiego designu. To również świeża dawka inspiracji do tworzenia własnych, autorskich wnętrz. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy fotorelację z wystawy i towarzyszących jej targów – Meble Polska i Home Decor. Wymyśl wnętrze zanim wybierzesz dom czy mieszkanie odpowiednie do realizacji Twojej wizji. Zobacz zdjęcia z arena Design!

Odwołań do natury należy szukać w przypadku Lamp z kolekcji BLUBB niemieckiego projektanta Constantina Wortmanna. Lampy stworzone dla marki NEXT swoją premierę miały na Wystawie VIVA light podczas Arena Design Poznań 2017. Powstały z dmuchanego szkła we współpracy z polską hutą szkła. Są dostępne w trzech wersjach: zielonej, przezroczystej i czarnej. Lampa wyzwala oryginalną grę światła w pomieszczeniu. Wśród innych prezentowanych lamp na uwagę zasługują ekologiczne projekty rodem z Finlandii sygnowane przez Secto Design. Wszystkie są wykonywane ręcznie z brzozy i wbrew pozorom pasują nie tylko do wnętrz w stylu skandynawskim.

Prawdziwa symbioza z naturą w domu? To jest modne! Meble inspirowane naturą od Handicraft są niepowtarzalne – każdy stół ma swój indywidualny charakter oraz kształt i wprowadza do wnętrza wyjątkowy klimat.

Meble zarówno do pokoju dziecięcego, przedpokoju, jak i do salonu  z kolekcji Kółko Krzyżyk marki Durbas Style wyróżniają ciekawe uchwyty oraz możliwość… pisania po nich kredą. Fronty niektórych szafek są pokryte czarną farbą kredową. Pozostałe są dostępne w modnych, pastelowych odcieniach.
Warto też zwrócić uwagę ba meble od Customform łączące w sobie styl, najnowsze trendy i wygodę.

Cały czas na topie są również kształty heksagonalne. Regał modularny o heksagonalnym kształcie to projekt autorstwa Anny Siekierskiej – Dobroteka Meble i Wnętrza. Dla kogo ważny jest wyrazisty kolor, ten powinien zainteresować się meblami z innej pracowni. D 2. Design proponuje między innymi lampy oraz meble w szerokiej gamie kolorystycznej. Naszą uwagę zwróciły krzesła w modnym w tym sezonie kolorze cytryny i turkusu z kolekcji D 2 Design.

Design odcisnął swoje widoczne piętno również na nowych projektach mebli kuchennych, widoczny jest zwłaszcza trend łączenia barwnych frontów z tymi w kolorze drewna. Elementy związane z przyrodą oraz geometryczne kształty pojawiają się też na nowoczesnych tapetach ściennych. Co ciekawe, tapety dekoracyjne nowej generacji można wielokrotnie kolorować. To przykład kreatywnego podejścia do urządzania wnętrz – nie tylko dla dzieci. Takie tapety proponuje między innymi marka Flugger.

Panele akustyczne Marbet Style projektu Tomasza Augustyniaka to z kolei propozycja do biura czy pokoju dziecięcego dzielonego przez rodzeństwo. Z jednej strony panele pozwalają na stworzenie cichego miejsca do pracy i nauki, a z drugiej – są jego ozdobą.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 7.09.2017 r.