Oglądamy mieszkanie 75 m2 w “czworaku” na Osiedlu Borówkowym w Borówcu

Osiedle Borówkowe w BorówcuCzterolokalowy typ zabudowy, położenie na wzniesieniu, kaskadowe ogrody i widok z okien na otwartą przestrzeń. Oglądamy dwupoziomowe mieszkanie w czworaku o powierzchni niemal 75 m2 na Osiedlu Borówkowym w Borówcu.

Pierwszą rzeczą, na jaką zwróciłam uwagę po przyjeździe na Osiedle Borówkowe w Borówcu, było jego charakterystyczne położenie na wzniesieniu oraz sąsiedztwo niezabudowanych działek, co zapewnia ładny widok z okien na okolicę. W ramach niewielkiego osiedla powstały 23 dwupoziomowe mieszkania w systemie szeregowym oraz czterolokalowym. My oglądamy jedno z mieszkań zbudowanych właśnie w systemie czterolokalowym, który w okolicy Poznania wciąż jest nieczęsto spotykany. Warto wiedzieć, że konstrukcyjnie czworak tworzą dwa budynki. W praktyce oznacza to, że podwójna ściana z dylatacją dzieli czworak na dwie połówki, z których każda składa się z dwóch mieszkań. Między tymi mieszkaniami ściany są pojedyncze.

Oglądane mieszkanie ma układ zaprojektowany z myślą o trzy- lub czteroosobowej rodzinie. Mieszkanie o powierzchni niemal 75 m2 posiada własne miejsce postojowe, ogródek oraz wejście. Po przekroczeniu progu widzimy niewielki wiatrołap z miejscem na szafę, a z drugiej strony – pomieszczenie gospodarcze z piecem gazowym. Następnie wchodzimy do jasnego salonu o powierzchni prawie 22 m2. Dużą część ściany zajmują okna, zapewniając odpowiedni dopływ naturalnego światła. W tym przypadku aneks kuchenny oddzielono od salonu ścianką działową, z której można zrezygnować. Na parterze do dyspozycji mieszkańców jest jeszcze toaleta.


Piętro tworzą trzy niezależne pokoje o niedużej powierzchni wynoszącej odpowiednio: 8, 9 oraz 9,5 m2. Wszystkie posiadają balkonowe okna. Z niektórych pokoi można podziwiać wysokie drzewa, które rosły w tym miejscu zanim rozpoczęto prace budowlane, co zaliczam na plus lokalizacji. Kolejnym jest możliwość pozostawienia na piętrze wysokiego, mansardowego dachu, który sprawdza się zwłaszcza w przypadku domowego biura czy pracowni.
Warto zagospodarować niewielki korytarz na piętrze, budując w tym miejscu szafę. Oczywiście na tej kondygnacji znajduje się również łazienka z miejscem na prysznic – powierzchnia łazienki jest nieduża i wynosi 3,5 m2. Schodów prowadzących na piętro inwestor w standardzie nie wykonuje, co pozwala na instalację na przykład lekkich, ażurowych schodów własnego projektu.

Mieszkańcy docenią fakt, że Osiedle Borówkowe znajduje się przy ulicy Poznańskiej, czyli głównej trasie przebiegającej przez Borówiec. Dzięki temu, mieszkańcy mają zapewniony łatwy dojazd do posesji. Na osiedlu są też gotowe drogi wewnętrzne i miejsca postojowe.  Co ważne, część lokali posiada relatywnie duże, kaskadowe ogrody.

Inwestor osiedla – firma Dombud Development – zadbał również o doprowadzenie do lokali wszystkich mediów, w tym kanalizacji, co nie jest jeszcze standardem w przypadku nowych osiedli realizowanych na terenie gminy Kórnik.

Cena oglądanego mieszkania – w zależności od powierzchni przydomowego ogródka – wynosi od 260 do 280 tys. zł. W ramach Osiedla Borówkowego powstały również większe lokale z własną piwnicą (jeden z nich w cenie 395 tys. zł pokazujemy na filmie) oraz mniejsze – w zabudowie szeregowej.


Zobacz mieszkanie z piwnicą i ogrodem 400 m2 na Osiedlu Borówkowym:


Nowe domy i mieszkania dostępne w Borówcu! Czytaj RAPORT


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 4.04.2018 r.