NA WEEKEND: Najpiękniejsza promenada na spacer blisko Poznania!

Promenada w KórnikuW Kórniku, nad Jeziorem Kórnickim znajdziecie najładniejszą promenadę w okolicy Poznania! Ma około 1,5 km długości, taras widokowy i… ławeczkę poetki Wisławy Szymborskiej! Można tu nawet przeczytać kilka wierszy słynnej noblistki.

Malownicza promenada jest dostępna oczywiście nie tylko dla miłośników poezji… Dobrze się tu poczują zarówno spacerowicze, rowerzyści, jak i rolkarze. A spragnieni odpoczynku mogą przysiąść na jednej z ławeczek.

Swój wyjątkowy klimat promenada zawdzięcza nie tylko położeniu nad Jeziorem Kórnickim. To miejsce przyciąga kafejkami, gdzie można skosztować na przykład domowej roboty ciasta, aromatycznej kawy oraz naturalnych lodów o oryginalnych smakach (nam szczególnie smakują truskawkowe z dodatkiem bazylii albo whiskey).

A jeśli macie trochę więcej czasu, to po sąsiedzku znajduje się Arboretum Kórnickie, gdzie również warto pojawić się o każdej porze roku! Polecamy spacer promenadą nawet w pochmurny dzień. Zyskacie solidną dawkę energii!


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 8.09.2017


Poznajcie Monikę i Wojtka – energetyczną parę, którą połączyła miłość do tańca, muzyki i odkrywania innych kultur. Razem wyruszyli w niezwykłą podróż na Kubę, ale bezpieczną przystań znaleźli… blisko Poznania. Czy miejsce sprostało ich wymaganiom? Zobaczcie, co nam powiedzieli na FILMIE!