Oglądamy dom parterowy 95 m2 + poddasze – Osiedle przy Jeziorze, Kórnik-Biernatki

Dom parterowy to najwygodniejszy typ zabudowy. A jeśli taki dom posiada przestronne wnętrza, własny garaż i ogród 200 m2, to na pewno warto go zobaczyć. Zapraszam na NOWY FILM!

Tym razem odwiedzam parterowy dom jednorodzinny w zabudowie bliźniaczej na nowym osiedlu tuż obok słynnego Kórnickiego Arboretum. Z Poznania dojechałam tu w 20 minut. Osiedle przy Jeziorze w Kórniku – Biernatkach pozytywnie mnie zaskoczyło. Mimo swoich naprawdę niedużych rozmiarów, drogi wewnętrzne i oświetlenie na osiedlu są już gotowe, a to przecież jeszcze nie koniec budowy. Każdy dom – czy to w zabudowie bliźniaczej czy wolnostojącej – posiada między innymi utwardzone dojście do budynku, taras i rolety okienne. Mieszkańcy nie muszą się nawet martwić o lampy zewnętrzne, które też są zamontowane.

W tej chwili na Osiedlu przy Jeziorze w Kórniku trwają ostatnie prace wykończeniowe. Mogłam jednak zajrzeć do jednego z gotowych domów. Wyjątkowość projektu polega na tym, że sam tylko parter zapewnia prawie 100 m2 powierzchni mieszkalnej plus garaż. Na taki metraż składają się dwie duże sypialnie o powierzchni 12 i prawie 15 m2. Reprezentacyjna część dzienna to łącznie aż 50 m2. Do dyspozycji mieszkańców jest również praktyczna spiżarnia, łazienka oraz wiatrołap i korytarz.

Salon z aneksem kuchennym naprawdę robi duże wrażenie – zajmuje aż 50 m2. Tak duża przestrzeń pozwala na stworzenie jadalni z dużym stołem i wygodnej części kuchennej z zabudową w dowolnej konfiguracji, w tym nawet z wyspą kuchenną. Funkcjonalnym dodatkiem, rzadko spotykanym na nowych osiedlach jest oddzielna spiżarnia. Z kolei plusem strefy wypoczynkowej jest możliwość wstawienia kanapy i dwóch foteli albo narożnika. A to wszystko – z widokiem na ogród.

Nowy dom parterowy w Borówcu na sprzedażPOLECAM! Parterowy dom bliźniak w Borówcu, 100 metrów od lasu. Zobacz FILM!
Osiedle Nowy Bnin / Kórnik - nowe szeregowce blisko PoznaniaPOLECAM! 5-pokojowe mieszkanie na Osiedlu Nowy Bnin / Kórnik. Zobacz FILM!

Dzięki dużym oknom do ziemi ogród przenika do wnętrza, optycznie je powiększając. Powierzchnia ogrodu wynosząca 200 m2 jest wystarczająca, aby na tarasie oraz wokół niego mógł powstać prywatny azyl na świeżym powietrzu. Tym bardziej, że naprzeciwko nie ma kolejnych zabudowań. Południowa ekspozycja sprawia, że ogród jest słoneczny, a do domu wpada dużo naturalnego światła. Poziom nasłonecznienia można regulować dzięki roletom okiennym, które znajdziemy również w strefie prywatnej.

Obydwie sypialnie, podobnie jak salon, mają ponadstandardową powierzchnię: 12 i 15 m2. Co ważne, ściany w domu nie wymagają żadnych dodatkowych prac, są już wygipsowane i pomalowane, co daje dużą oszczędność na etapie wykańczania domu. Swój elegancki charakter dom zawdzięcza również granitowym parapetom wewnętrznym czy okleinie okiennej w kolorze drewna. Ale to jeszcze nie wszystkie zalety domu w Korniku – Biernatkach.

Dodatkowa przestrzeń poddasza wynosząca aż 50 m2 pozwala na aranżację kolejnej dużej sypialni z własną łazienką oraz pralnią i suszarnią. Tę część domu można przeznaczyć na dowolny cel, ponieważ ścianki działowe można postawić w wybranym przez siebie miejscu. Klimat wnętrza tworzą 4 okna dachowe oraz dobra izolacja cieplna i akustyczna budynku, w tym podwójne ściany między sąsiadami oddzielone warstwą styropianu zapewniające optymalny komfort.

Nowy dom na Osiedlu przy Jeziorze w Kórniku-Biernatkach to dom z potencjałem. Niemal 100-metrowy parter pozwala wygodnie mieszkać 3-osobowej rodzinie. Z drugiej strony, dom można jeszcze powiększyć, wykańczając poddasze zgodnie z aktualnymi potrzebami domowników. Elementem dodatkowo podnoszącym wygodę mieszkańców jest własny garaż i duży przydomowy ogród z tarasem.

Ceny nowych domów w Kórniku – Biernatkach wynoszą od 315 do 430 tys. zł. 
Chcesz zobaczyć dom osobiście? Umów się na spotkanie. Zadzwoń pod numer: 606 421 794.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 4.10.2017 r.