Jak urządzić przytulne mieszkanie i optycznie je powiększyć? Zobacz FILM!

Zobacz, jak możesz optycznie powiększyć swoje mieszkanie, jak sprytnie wykorzystać miejsce pod schodami i jak na małej przestrzeni oddzielić kuchnię od salonu! Zobacz przytulne, dwupoziomowe mieszkanie pod Poznaniem.

Wybrane produkty z aranżacji:

Projekt wnętrza: www.architektownia.pl


Właściciele tego nowego mieszkania w Luboniu pod Poznaniem chcieli mieć przytulne wnętrze, ale takie, które wizualnie będzie wyglądać na większe niż jest w rzeczywistości. Jak z tym wyzwaniem poradziła sobie Sandra – architekt wnętrz w studio Architektownia?

Skandynawskie inspiracje i małe mieszkanie to zgrany duet. Jasna, stonowana kolorystyka, odpowiednio dobrane oświetlenie i naturalne materiały optycznie dodają wnętrzu metrów kwadratowych. Akcenty koloru i dekoracje lepiej dozować tu z umiarem, żeby osiągnąć typową dla skandynawskich wnętrz prostotę i harmonię, w przytulnej odsłonie. Z tego powodu projektantka zdecydowała się na eleganckie, proste w formie oświetlenie w stonowanych barwach. W podobnej kolorystyce utrzymane są także sprzęty AGD w kuchni i zlewozmywak.

Udało się przemycić kilka ozdobnych detali. Mowa o pięknych, białych płytkach z ciekawą fakturą nad blatem kuchennym hiszpańskiego producenta Vives – płytka ceramiczna Raspail Blanco zachwyciła inwestorów i ich gości. Podobnie jak wyraziste płytki w stylu patchwork, dodające wnętrzu koloru i temperamentu. Nowoczesnym akcentem we wnętrzu są geometryczne kształty widoczne na przykład na dywanie w salonie.


Jak optycznie powiększyć mieszkanie?
Poznaj patenty architekta wnętrz:

  • Całe mieszkanie jest spójne – elementy wystroju oraz kolorystyka z salonu powtarzają się w obydwu łazienkach oraz w sypialni gospodarzy.
  • Identyczne płytki w kuchni i łazience oraz jasna cegła to znaki rozpoznawcze wszystkich pomieszczeń, dające wrażenie harmonii we wnętrzu.
  • Jedna paleta barw w strefie dziennej i prywatnej – jasna kolorystyka ścian w połączeniu z odcieniami szarości zachęca do wypoczynku.
  • Lustrzane tafle to sprawdzony sposób na optyczne powiększenie wnętrza. W tym mieszkaniu pod Poznaniem lustrzane tafle pojawiają się zarówno na całych fragmentach ścian, jak i na frontach szaf.
  • Jasne, lekkie meble o prostych liniach to symbol skandynawskiego designu, który sprawdza się również w tym mieszkaniu.
  • Kolorystyka zabudowy wykonanej na zamówienie jest taka sama we wszystkich pomieszczeniach.
  • Ukryj niechciane elementy – kaloryfer sprytnie schowano za pomysłową zabudową w jadalni. Sprzęty takie jak pralka, odkurzacz i inne schowano w okazałej zabudowie w łazience na parterze oraz na korytarzu.
  • Akcenty koloru w detalach. Plamy koloru i różne faktury na ścianach (tynk o strukturze betonu, cegła) podkręcają klimat mieszkania. Intensywne żółcie i błękity pojawiają się w dodatkach – narzutach, poduszkach czy modnych patchworkowych płytkach.

Zobacz też aranżację nowoczesnego szeregowca w okolicy Swarzędza:


ZOBACZ NOWY FILM: Apartament w oryginalnym okrągłym budynku!


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 14.05.2018