Zobacz dom w stylu paryskim z akcentem… marynistycznym! [FILM]

Paryski szyk i marynistyczne akcenty. Zobacz dom pod Poznaniem zaprojektowany dla… miłośnika żeglarstwa! Podglądaj trwające prace… Znajdź inspirujące detale! Projekt, wizualizacje i nadzór nad realizacją – Architektownia.

Wybrane produkty OZNACZONE na filmie:

Nadmorski błękit i paryski szyk były inspiracją do stworzenia tego projektu. Łączą się tu ze sobą różne wpływy, dając jedyne w swoim rodzaju zestawienia. W efekcie powstało jasne wnętrze, które wycisza i przynosi na myśl spokój rodem z eleganckiego kurortu. Jednocześnie – dzięki surowym industrialnym elementom – zyskuje zdecydowany, męski charakter.

Dom szeregowy na Osiedlu Ułańskim w Zalasewie pod Poznaniem jest w trakcie urządzania: trwa montaż mebli na wymiar, ostatnie pociągnięcia pędzla, brakuje jeszcze sprzętów i dodatków. Powoli z połączenia wszystkich elementów wyłania się pełen obraz wnętrza.

Wystrój sporo mówi o jego właścicielu, którego pasją jest żeglarstwo. Elementami wystroju nawiązującymi do klimatów marynistycznych są:

  • Kolorystyka części ścian i wybranych mebli utrzymana w ciepłym odcieniu błękitu
  • Lampy jak z luksusowego jachtu – Lampy Nautilius, Madison lub Falco od mlamp.pl
  • Ozdoby, które pojawią się na ścianach to między innymi… ster statku

Zdecydowany prym, zwłaszcza w części dziennej, wiedzie jednak paryski styl, z jego charakterystycznymi elementami:

  • Sztukaterie na ścianach przywodzą na myśl skojarzenia z szykowną rezydencją
  • Lustrzane tafle pojawiają się nie tylko na ścianach, ale również na frontach szafek kuchennych
  • Charakterystyczne czarno-białe płytki w formie mozaiki są widoczne zarówno w łazienkach, jak i aneksie kuchennym. Płytki w tym stylu, np. z kolekcji Pure Black Dunin można znaleźć na: domus-sklep.pl

Klasyczny, elegancki styl we wnętrzu przełamują surowe, industrialne akcenty:

  • Lampy industrialne w formie modnej drewnianej belki owiniętej przewodami lub kinkiety w metalowym wykończeniu (patyna lub chrom) czy lampy czarne druciane – na przykład lampa Tarbes – wszystkie są dostępne na mlamp.pl
  • Wykończenie ścian w stylu betonu
  • Meble o prostych liniach i oszczędnych formach

Projektantka dużą wagę przyłożyła do funkcjonalnych rozwiązań pasujących do stylu życia przyszłych mieszkańców. Przestrzeń pod schodami sprytnie wykorzystano na budowę drugiej łazienki z prysznicem. W głównej łazience znalazła się wanna. Przyszli mieszkańcy nie muszą więc wybierać – wanna czy prysznic. Obok sypialni powstała pojemna garderoba, którą zabudowano meblami na wymiar. Ciekawym detalem wpływającym na lepszy odbiór przestrzeni są ukryte drzwi w kolorze ścian. W domu na każdym kroku widać dbałość o maksymalne wykorzystanie przestrzeni, której sprzyja autorska zabudowa wnęk czy przydatne regały, np. podręczna biblioteczka w sypialni.


Chcesz urządzić własne mieszkanie w podobnym stylu? Zobacz więcej na architektownia.pl