Oglądamy dom szeregowiec 112 m2 – Osiedle Ułańskie dewelopera KOS-DOM – Zalasewo koło Poznania

Osiedle Ułańskie w Zalasewie dewelopera KOS-DOM to nowe domy dla rodzin, które przede wszystkim stawiają na wygodę. Zobacz film i dowiedz się, jakie ciekawe rozwiązania znalazłam w domu szeregowym z garażem o powierzchni 112,8 m2

Nowoczesna szkoła i przedszkole, przystanki autobusowe i trasy rowerowe. To wszystko mieszkańcy Osiedla Ułańskiego (KOS-DOM) mają dosłownie na wyciągnięcie ręki. Bogate zaplecze handlowo-usługowe działa w sąsiednim Swarzędzu, kilka minut drogi od domu. Jednocześnie, do centrum Poznania można sprawnie dojechać zarówno własnym samochodem, jak i transportem publicznym.


POLECAM: Nowy dom z 5 pokojami i łazienką jak w spa


Zobacz więcej →


Jak się mieszka w domu od dewelopera KOS-DOM?

Dom z garażem o powierzchni 112,8 m2 składa się z dwóch, pełnowymiarowych kondygnacji.
W skład parteru wchodzi jasna część dzienna – łącznie niemal 30 m2. Obok znajduje się toaleta i  korytarz. Co ważne, klatka schodowa nie zabiera miejsca w salonie, ponieważ schody zaprojektowano właśnie na korytarzu. Podoba mi się, że korytarz – na etapie budowy – można urządzić na dwa sposoby. Łazienkę można przenieść pod schody, zyskując tym samym dodatkowe pomieszczenie przy wejściu do domu, na przykład – pojemną garderobę. Można również urządzić toaletę przy wejściu, a miejsce pod schodami zabudować szafą lub pozostawić niezabudowane.


Aktualnie ten sam projekt domu szeregowego z garażem i ogrodem firma KOS-DOM realizuje na Osiedlu Ziołowym w Tulcach.


Zgodnie z własnym pomysłem można urządzić także dużą strefę dzienną. Otwarta przestrzeń daje szerokie możliwości aranżacji. Zmieści się wygodny aneks, a obok – strefa jadalniana. Miłośnicy gotowania w szerszym gronie mogą nawet pomyśleć o wyspie kuchennej.

Rodzina integruje się też w strefie wypoczynkowej, w której można zainstalować modny w ostatnich latach kominek. Warto wiedzieć, że instalację pod kominek dostajemy w standardzie. Przedłużeniem salonu jest ogród, w tym przypadku o powierzchni 80 m2. Większe ogrody posiadają skrajne szeregowce. Zwróćcie uwagę, że odległość między domami w następnych szeregu wynosi aż 24 metry. Co równie ważne, ściany między domami są podwójne. W efekcie, zarówno w domu, jak i na zewnątrz można wypoczywać w ciszy.


Zobacz, jak wygląda szeregowiec KOS-DOM wykończony pod klucz:

Projekt wnętrza: Architektownia, Sandra Gałuszka


Obok ogrodu i części dziennej, do dyspozycji mieszkańców jest strefa prywatna. Piętro tworzą trzy pełnowymiarowe sypialnie, z których dwie zajmują ponad 11 m2 każda. Obydwie są ustawne i dobrze doświetlone. Na korytarzu zaplanowano miejsce na pojemną szafę, z której mogą korzystać wszyscy mieszkańcy. Sypialnia rodziców zapewnia jeszcze więcej wygód.

Sypialnia rodziców zajmuje aż 16 m2. Na takim metrażu można stworzyć prawdziwie autorskie wnętrze. Jest miejsce na podwójne łóżko i wygodny fotel do czytania. Część sypialni można przeznaczyć na prywatną garderobę oraz miejsce do pracy. Uważam, że to dobre rozwiązanie, które docenią osoby pracujące w domu.

Niezwykle efektownie wygląda też poddasze. Pomieszczenie jest naprawdę spore i z powodzeniem można tu stworzyć klimatyczną pracownię albo bawialnię. Podwyższony standard znajdziemy też w łazience na piętrze. Piec gazowy marki Viessmann z wbudowanym zasobnikiem o pojemności ponad 60 litrów to z jednej strony wyższy komfort, a z drugiej – oszczędność miejsca. Dzięki temu, obok standardowych elementów, w łazience zmieści się pralka.

W domu na Osiedlu Ułańskim Kos-Dom znalazłam kilka pomysłowych rozwiązań: klimatyczne poddasze, kameralny ogródek, dużo skrytek i wygodne, ustawne pokoje, w tym bardzo duża sypialnia rodziców. W zestawieniu z przyjazną okolicą to wszystko tworzy przyjemne miejsce do życia dla rodzin z dziećmi. Aktualnie wszystkie domy na Osiedlu Ułańskim znalazły już właścicieli. Natomiast ten sam projekt domu deweloper KOS-DOM realizuje również blisko Poznania – w Tulcach na Osiedlu Ziołowym (gm. Kleszczewo).


Zobacz RANKING: Master bedroom w domu od dewelopera – TOP 5 osiedli 


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 1.10.2018 r.

POLECAMY! Osiedle Ziołowe w Tulcach – wygodne szeregowce z garażami i ciekawy projekt. Zobacz więcej!