Jak urządzić salon z aneksem kuchennym i jadalnią? Zobacz projekt szyty na miarę!

Jak zaprojektować otwartą przestrzeń salonu z kuchnią i jadalnią? Projekt szyty na miarę łączy proste rozwiązania i przyjazny design mebli, które możesz zestawiać tak jak lubisz. Zobacz pomysł na rodzinną strefę dzienną z kompaktowymi meblami Sweet Sit!

Salon połączony z kuchnią i jadalnią. To tu spędzamy najwięcej czasu: wypoczywamy, gotujemy, bawimy się z dziećmi i przyjmujemy gości. Warto więc postawić na takie rozwiązania, które sprawdzą się na co dzień.

Projekt otwartego salonu z kuchnią i jadalnią o powierzchni 45 m2:

 • Podział na funkcje i sprawna komunikacja

  Otwarta przestrzeń pozbawiona jest ścian. Zamiast nich “granice” między strefami wyznaczają meble i tak zwane – ciągi komunikacyjne, czyli po prostu – wygodne przejścia umożliwiające łatwy dostęp do każdego miejsca, do każdego mebla i do każdego okna. W tym przypadku strefa wypoczynkowa z kominkiem została oddzielona od strefy jadalnianej niską komodą, którą ustawiono bezpośrednio za sofą. Mieszkańcy trzymają w niej książki i czasopisma, po które mogą łatwo sięgnąć, by od razu rozsiąść się z lekturą na kanapie.

 • Meble Sweet Sit – kompaktowy design do salonu

  Szczególnie w małym salonie – sprawną komunikację i przyjmowanie gości ułatwiają kompaktowe meble w nowoczesnym wydaniu, które można ze sobą dowolnie zestawiać. W tym przypadku, inwestor zdecydował się na kolekcję Nappa marki Sweet Sit, w tym na sofę, fotele i taboret z pojemnikiem (który na co dzień służy mieszkańcom za podnóżek, a podczas spotkań w szerszym gronie – za dodatkowe siedzisko). Inspirowane skandynawskim wzornictwem meble wyróżniają się ponadczasowym wyglądem, uniwersalną kolorystyką pasującą niemal do każdego wnętrza i funkcjonalnością. Podobają mi się modne drewniane nóżki, które dodają meblom lekkości i – co równie ważne – ułatwiają codzienne sprzątanie! Praktycznych rozwiązań jest więcej. Sofa ma funkcję spania (dzięki zastosowaniu sprężyn falistych i bardzo elastycznej pianki śpi się naprawdę wygodnie) oraz duży pojemnik na pościel, więc w razie potrzeby można komfortowo przenocować naszych gości.


  GDZIE KUPISZ meble marki Sweet Sit? Znajdź salon w twojej okolicy!


 • Jednolity styl 

  W prezentowanym wnętrzu meble wypoczynkowe marki Sweet Sit z ciekawym pikowaniem na bokach i na oparciach zestawiono z tymi wykonanymi przez stolarza na zamówienie. Dzięki zastosowaniu zbliżonej kolorystyki i ponadczasowego wzornictwa całość świetnie się komponuje i tworzy jedyną w swoim rodzaju całość. Oprócz tego, aby uzyskać efekt spójnego wnętrza, w każdej ze stref są widoczne dodatki w tych samych kolorach. Na pewno zauważyliście też, że w całym pomieszczeniu podłoga jest identyczna. Taki zabieg sprawia, że pokój wizualnie wygląda na większy. Efekt otwartej przestrzeni pogłębiają duże przeszklenia i dwa tarasy.

 • Masz wybór

  Czasem chcesz zjeść szybkie śniadanie, a czasem – wolisz długo celebrować kolację z przyjaciółmi. Dlatego w tym domu, przy aneksie zaprojektowano dodatkowy, nieduży stolik, idealny na małą przekąskę, którą można szybko zjeść od razu po przygotowaniu. Stół w jadalni znajduje się kilka kroków dalej. Dzięki funkcji rozkładania, może przy nim wygodnie zasiąść 12 osób. Podobnie jest w salonie. Tu też masz wybór. To ty decydujesz, jak zestawisz ze sobą meble Sweet Sit. Każdy element można kupić oddzielnie, komponując swój własny zestaw. Kolekcję można więc sukcesywnie uzupełniać.


ZOBACZ FILM i wnętrze domu z nowoczesnymi meblami z kolekcji Nappa marki Sweet Sit:


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 19.06.2018 r.