Oglądamy dom szeregowy 88 m2 z widokiem na las – Osiedle Leśna Polana / Dąbrówka


Dom przy lesie to nie tylko ładny widok z okna i ptasie koncerty o poranku. Zobacz nowoczesne wnętrze w czerni i bieli oraz ciekawy projekt domu 88 m2 dla aktywnej, trzyosobowej rodziny w Dąbrówce koło Poznania, bezpośrednio przy Lesie Zakrzewskim.

Piotr każdą wolną chwilę spędza na sportowo. Nie tylko biega, jeździ na rolkach i na rowerze, ale też uprawia pływanie, a w sezonie – startuje w zawodach triathlonowych. Wybierając nowy dom dla swojej rodziny, postawił na Osiedle Leśna Polana. Położone tuż przy lesie zapewnia bezpośredni dostęp do tras biegowo-spacerowych i jednocześnie – znajduje się blisko Poznania, gdzie z żoną pracują.

Dom typu “Piano” – z trzema pokojami na piętrze, dwoma łazienkami oraz otwartą częścią dzienną z aneksem i garderobą – spełnia wymagania 3-osobowej rodziny dotyczące metrażu. Ważnym elementem jest też zamykana wiata znajdująca się przy wejściu. To tutaj lądują wszystkie sprzęty sportowe i narzędzia ogrodowe. Choć ogródek jest nieduży, to bardzo zaciszny – rodzina spędza tu sporo czasu na błogim lenistwie.

Wnętrze domu jest urządzone przede wszystkim – praktycznie i wygodnie. Oszczędny styl, z przewagą czerni i bieli, okazał się strzałem w dziesiątkę. Biel jest najlepszym tłem dla ulubionych dzieł sztuki i dla roślin, których we wnętrzu nie brakuje.

Konsekwencję w stosowaniu klasycznych kolorów widać nawet w łazienkach. Pierwsza, na parterze jest wyposażona w prysznic i pełni również funkcję pralni. Białe płytki marki Porcelanosa urozmaica tu ciekawa faktura z efektem 3D. Druga łazienka na piętrze to wygodna przestrzeń kąpielowa z wanną, również utrzymana w bieli, przełamanej czarnymi dodatkami.

Kolorystycznym wyjątkiem od reguły okazał się pokój synka, urządzony w jasno niebieskim barwach z dodatkiem bieli. Rodzice postawili tu głównie na meble z praktycznymi szufladami. W utrzymaniu porządku pomagają również obszerne pojemniki i kosze na zabawki.

Podczas wizyty w domu przy lesie spodobała mi się oddzielna, zamykana garderoba mogąca pomieścić bogatą kolekcję butów – jak się okazało – należących przeważnie do Pani domu…


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 18.06.2018 r.