Fyrtel Wilda – Stylowa kamienica z mieszkaniami w centrum Poznania

Fyrtel Wilda - stylowa kamienica w centrum PoznaniaArchitektura dla konesera w samym centrum Poznania. Na Wildzie trwa budowa nowoczesnej kamienicy z 66 mieszkaniami i parkingiem podziemnym. Fyrtel Wilda będzie gotowy w połowie 2020 roku, a już teraz można „wejść” do każdego mieszkania w świecie wirtualnym…

Szukając nowego mieszkania w ścisłym centrum Poznania, skąd wszędzie można dojść pieszo albo szybko dojechać tramwajem, nie sposób nie dostrzec Wildy, która w ostatnich latach dynamicznie się rozwija. Nowe kawiarnie i restauracje, miejsca relaksu i nowoczesne inwestycje mieszkaniowe na stałe wpisały się w jej krajobraz. Teraz w samym sercu Wildy powstaje kolejna – wyjątkowa zarówno pod względem ciekawej architektury, jak i zastosowanych rozwiązań.

Fyrtel Wilda, czyli nowa inwestycja Duda Development w Poznaniu, jest nowoczesną interpretacją sąsiadujących z nią zabytkowych kamienic. Projekt powstał w znanej poznańskiej pracowni CDF Architekci.

Fyrtel Wilda to nowa jakość budownictwa mieszkaniowego w starej strukturze dzielnicy Wilda. To ponadczasowa architektura, która będzie prezentować się z każdej strony dobrze. Chcieliśmy stworzyć projekt funkcjonalny dla jego przyszłych mieszkańców – na zewnątrz zielony dziedziniec będzie dawał możliwość odnalezienia spokoju w samym centrum założenia projektowego. Doceniam fakt, że inwestor nie wniósł żadnych zmian do zaproponowanych przez nas materiałów wykończeniowych, co cieszy i pozwala mi wierzyć, że centrum Poznania wzbogaci się o nowy obiekt, który za parędziesiąt lat nadal będzie aktualny w swoim wyrazie, nadal będzie cieszyć oko. – mówi nam Karol Fiedor, kierujący pracownią CDF Architekci.

Na elewacji sześciopiętrowego budynku zobaczymy wyjątkowo trwałe materiały, w tym ceramikę oraz konglomerat HPL, czyli nowoczesną płytę z drewna, odporną na działanie warunków atmosferycznych.

Bolączką wielu mieszkańców centrum Poznania jest brak miejsc postojowych. W przypadku Fyrtla Wilda ten problem nie istnieje, ponieważ miejsc parkingowych będzie więcej niż mieszkań. – W ramach dwukondygnacyjnego parkingu podziemnego powstanie 71 miejsc postojowych, czyli więcej niż mieszkań, których będzie w sumie 66. Oprócz tego, na parterze budynku, powstanie część handlowo-usługowa. Rozmowy z partnerami zainteresowanymi rozwojem swojego biznesu na Wildzie trwają. Na razie nie mogę jednak zdradzać szczegółów. – informuje Wojciech Duda, Wiceprezes Zarządu Duda Development Sp. z o. o.


Zobacz widok z okien jeszcze zanim mieszkanie będzie gotowe…

Sprzedaż mieszkań dla inwestycji Fyrtel Wilda jest prowadzona w nowoczesny, innowacyjny sposób. Dzięki wirtualnej makiecie budynku, każdy zainteresowany może nie tylko „wejść” do wybranego mieszkania, ale też sprawdzić widok z okien i stopień oświetlenia wnętrza naturalnym światłem o różnych porach dnia. Jest to nowy sposób prezentacji mieszkań będących jeszcze w fazie budowy, który w istotny sposób ułatwia wybór najlepszej opcji.


Zainteresowani mieszkaniem w Fyrtlu Wilda, w centrum Poznania, mogą wybierać spośród zróżnicowanych metraży wynoszących od 25 do ponad 100 m2. Mimo, że budowa niedawno ruszyła – generalnym wykonawcą została firma Erbud znana w Poznaniu z budowy galerii Pestka czy nowej siedziby Urzędu Marszałkowskiego – to zainteresowanie inwestycją jest bardzo duże. – Na ten moment 25 mieszkań jest już zarezerwowanych. Te, które jeszcze są dostępne można dokładnie obejrzeć, również od środka, na makiecie multimedialnej w naszym biurze sprzedaży przy ul. Przemysłowej 53. – mówi Wojciech Duda.


Fyrtel Wilda, Duda Development – Najważniejsze informacje:

Lokalizacja: Poznań – Wilda, skrzyżowanie ulic Sikorskiego i 28 Czerwca 1956 r.
Liczba kondygnacji: 7 kondygnacji naziemnych oraz 2 kondygnacje podziemne
Liczba i metraże mieszkań: 66 mieszkań, od 25 do 102 m2
Liczba lokali handlowo-usługowych na parterze: 5 lokali z możliwością ich łączenia
Liczba miejsc parkingowych w podziemnej hali: 71 miejsc
Inwestor: Duda Development Sp. z o. o. we współpracy z Alter Terra
Projekt: CDF Architekci
Wykonawca: Erbud S. A.
Fyrtel Wilda – Ceny mieszkań: od 7 190 zł/m2


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 30.08.2018 r.