Oglądamy mały dom parterowy 92 m2 – Projekt i wnętrze pod klucz! / Zetbeer Domy

Mały dom parterowy 92 m2 - projekt i wnętrze. Ile kosztuje mały dom?Jeśli chcecie mieszkać wygodnie, ekologicznie i tanio, to dobrze trafiliście. W dzisiejszym odcinku odwiedzam mały, energooszczędny dom pod klucz o powierzchni 92 m2 – i to wszystko na jednym poziomie parteru! Możecie zamówić budowę takiego domu na waszej działce, gdzie powstanie w zaledwie 100 dni, albo kupić gotowy dom na nowym osiedlu w Pniewach, 40 minut drogi od Poznania. Na filmie zobaczycie, jak w takim domu można mieszkać, oraz poznacie koszty jego budowy. Zapraszam!

Lista dostępnych domów na osiedlu domów energooszczędnych w Pniewach, ul. Tulipanowa:

  • Dom 73 m2 – od 273 tys. zł brutto w stanie deweloperskim
  • Dom 86 m2 – 299 tys. zł brutto w stanie deweloperskim
  • Dom 91,6 m2 – od 309 tys. zł brutto w stanie deweloperskim
  • Dom 104 m2 + garaż – 309 tys. zł brutto w stanie deweloperskim
  • Dom 108 m2 – 342 tys. zł brutto w stanie deweloperskim
  • Dom 113 m2 + garaż – 363 tys. zł brutto w stanie deweloperskim
  • Dom 140 m2 + garaż – 421 tys. zł brutto w stanie deweloperskim

Więcej informacji znajdziecie na stronie osiedla.


Prezentowany na filmie dom o powierzchni 92 m2, zbudowany w systemie szkieletowym przez firmę Zetbeer wyróżnia dopracowany projekt, szybkie tempo budowy i niskie zużycie energii. Ściany zewnętrzne wykonane z suchego drewna oraz naturalnego włókna drzewnego mają znacznie wyższą izolacyjność termiczną niż tradycyjne murowane. Te ostatnie musiałyby mieć grubość aż 50 cm, żeby dorównać tym w systemie szkieletowym.

Zaletą domu w konstrukcji szkieletu drewnianego jest także wyrównywanie temperatur i poziomu wilgotności. W efekcie, dom jest przyjazny dla zdrowia, również dla alergików, zapewniając przyjemny mikroklimat we wnętrzu i ochronę przed upałem. Zastosowane materiały nie emitują szkodliwych substancji lotnych. Ponadto, sam proces ich produkcji cechuje relatywnie niskie zużycie energii. Co ważne, montaż elementów prefabrykowanych od A do Z na działce inwestora trwa zaledwie kilka dni.

3 miesiące. Tyle czasu potrzeba, żeby zamieszkać w nowym domu. Sam montaż budynku na waszej działce to kwestia kilku dni.  Można też wybrać jeden z gotowych domów na nowym osiedlu w Pniewach koło Poznania.

Szybkie tempo budowy to również atut płyty fundamentowej, na której posadowiony jest dom. Takie rozwiązanie pozwala osiągnąć wygórowane parametry stawiane domom energooszczędnym i pasywnym, a przy tym zapewnia optymalną izolację przeciwwilgociową i umożliwia budowę nawet na tak zwanych trudnych gruntach.

Salon zintegrowany z kuchnią i jadalnią to 38 m2 otwartej przestrzeni na wypoczynek, wspólne gotowanie i spotkania z przyjaciółmi.

Prezentowany dom 92 m2 to nie tylko ciekawa opcja dla osób chcących płacić jak najniższe rachunki za ogrzewanie, ale też dla tych, którzy chcą mieć wyraźny podział na strefę dzienną i prywatną, co w przypadku domu parterowego wcale nie jest takie oczywiste. Sercem domu jest strefa dzienna z wyjściem na taras i ogródek. Obok znajduje się przestronny hol z miejscem na szafę i korytarz prowadzący do części prywatnej, oraz optycznie powiększający przestrzeń. Między strefą nocną i dzienną można wstawić drzwi, zapewniające komfort akustyczny i wysokie poczucie prywatności.

Będąc w głównej sypialni można podziwiać ogród, a nawet wyjść na taras. Funkcjonalność ponad 12-metrowej sypialni podnosi duża wnęka na szafę w zabudowie. Pozostałe dwa pokoje to miejsce dla dzieci lub zaciszny domowy gabinet. Wszyscy domownicy mają swobodny dostęp do łazienki wyposażonej w okno, zapewniające dopływ naturalnego światła i dobrą wentylację. Natomiast goście mogą korzystać z dodatkowej toalety dostępnej z przedsionka, gdzie znajduje się także kotłownia. Więcej miejsca na przechowywanie znajdziemy również na strychu.

Można się też zdecydować na samodzielną aranżację wnętrza i dom w stanie deweloperskim, obejmującym między innymi: gotowe, pomalowane na biało ściany wewnętrzne, ogrzewanie podłogowe w łazienkach, piec oraz grzejniki. Osoby szukające mniejszego metrażu mogą też wybrać dom 3-pokojowy o powierzchni 73 m2.


Koszt budowy domu 92 m2 na Waszej działce:

Koszt budowy domu parterowego 92 m2 w stanie deweloperskim w systemie Zetbeer na Waszej działce zaczyna się od około 270 000 zł i obejmuje między innymi montaż płyty fundamentowej.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 15.04.2019 r.