Oglądamy mieszkanie 104 m2 z ogródkiem – Osiedle Familijne Lusówko, gm. Tarnowo Podgórne

Oglądamy mieszkanie 104 m2 - Osiedle Familijne w LusówkuDuża otwarta strefa dzienna i pełnowymiarowe sypialnie, oraz przydomowy ogród to najczęściej poszukiwane elementy nowych mieszkań na sprzedaż w okolicy Poznania. Nie bez znaczenia jest też kompletne wykończenie takiego lokalu, umożliwiające szybką przeprowadzkę na swoje. Na niektórych osiedlach znajdziemy jednak dużo więcej przydatnych rozwiązań. Dlatego w nowym cyklu wpisów pokażę Wam gotowe mieszkania z elementami podnoszącymi jakość życia, zwłaszcza rodzin z dziećmi. Gdzie jestem tym razem? Na Osiedlu Familijne Lusówko. Szerzej o całej inwestycji możecie przeczytać w oddzielnym artykule. Tymczasem zapraszam na relację z gotowego mieszkania!

Osiedle Familijne znajduje się w Lusówku (gmina Tarnowo Podgórne). Lokalizacja w sąsiedztwie jeziora, tras rowerowych i jednocześnie – blisko placówek edukacyjnych i zaplecza handlowego spodoba się młodym rodzinom. W pobliżu nowych domów działa też przystanek autobusowy.


Oglądane mieszkanie w zabudowie bliźniaczej zajmuje powierzchnię 104 m2, z tym że można ją powiększyć, wykańczając poddasze. Do gotowego lokalu przynależą dwa miejsca postojowe oraz ogród, którego powierzchnia wynosi od 120 do 400 m2. Wypoczynek na świeżym powietrzu umożliwia również pobliski plac zabaw w parku, gdzie dzieci mogą się bawić na zacienionym terenie.

Warto w tym momencie podkreślić wyższy niż zazwyczaj standard wykończenia zarówno lokalu, jak i jego otoczenia, obejmujący między innymi parapety wewnętrzne z konglomeratu, rolety zewnętrzne w każdym oknie, ogród ze świeżą warstwą ziemi przygotowaną już pod wysiew trawy czy gładkie ściany wewnętrzne, które od razu możecie pomalować na wybrany kolor. Takie elementy wpływają na realne obniżenie kosztów na etapie wykańczania nowego domu. Co równie ważne, na terenie osiedla zadbano o odpowiedni drenaż z odprowadzeniem wody deszczowej. Inwestycja posiada również dostęp do kompletu mediów.

Dwupoziomowe mieszkanie 104 m2 posiada indywidualne wejście. Rodzinny wypoczynek ułatwia część dzienna z wyjściem do ogrodu.

Sercem domu jest kuchnia otwarta na salon. Łączna powierzchnia strefy wypoczynkowej to niemal 37 m2. Od strony wizualnej na jej pozytywny odbiór wpływają dwa wysokie okna, przez które mieszkańcy będą mogli wyjść do ogrodu. Dodatkowe okno znajdziemy też w aneksie.

Sporym udogodnieniem jest dodatkowy pokój na parterze (6,6 m2), który opcjonalnie może służyć jako gabinet, pokój gościnny lub pokój fitness. Może też pełnić funkcję przechowywania, pozwalając na bardziej swobodną aranżację pozostałych pomieszczeń w domu.

Przydatne skrytki znajdziemy również w innych strefach domu, między innymi pod betonowymi schodami prowadzącymi na drugą kondygnację, gdzie zaplanowano również pierwszą łazienkę. Oczywiście sporo miejsca zapewnia też poddasze, które – w zależności od indywidualnych potrzeb – można wykończyć i adaptować na kolejny pokój.

Strefę prywatną tworzą trzy sypialnie o powierzchni od 11 do ponad 15 m2. Pokoje nie posiadają skosów. Efekt to ustawne wnętrza, które można w pełni zagospodarować. Podoba mi się, że główna sypialnia posiada wnękę przeznaczoną na garderobę, zapewniającą porządek i łatwy dostęp do wszystkich ubrań. Spora część z Was na pewno doceni też fakt, że w łazience na piętrze (5,8 m2) zmieści się wanna. Moim zdaniem przydałoby się tu jeszcze okno, ale projekt w tym miejscu go nie przewiduje.

Przed zakupem nowego M zawsze sprawdź izolacyjność akustyczną ścian działowych.

Na jakość życia przyszłych mieszkańców w dużym stopniu wpłynie sposób wykonania ściany działowej między sąsiednimi lokalami. W tym przypadku zastosowano ścianę pojedynczą z pustaków akustycznych Porotherm AKU marki Wienerberger, spełniających wysokie wymagania jeśli chodzi o dźwiękoszczelność przegrody.

Ile kosztuje nowe mieszkanie w Lusówku na Osiedlu Familijnym? W tej chwili za prezentowany w artykule lokal o powierzchni niemal 104 m2 + poddasze zapłacimy od 395 tys. zł, co – jak na lokalizację 20 minut drogi od Poznania – uważam za konkurencyjną ofertę.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 14.05.2019 r.