Oglądamy dom 100 m2 z łazienką w stylu domowego spa – Osiedle Pod Lipami / Kleszczewo

Oglądamy mieszkanie 99 m2 na Osiedlu Pod Lipami w KleszczewieOsiedle wyróżnione ZŁOTYM DOMEMStrefa dzienna z widokiem na aleję lipową, trzy wygodne sypialnie bez skosów, stylowa łazienka z miejscem na wannę i prysznic, oraz dodatkowo – oddzielna kuchnia lub gabinet. To tylko niektóre plusy bliźniaka na sprzedaż na Osiedlu Pod Lipami. Nowe domy znajdują się w spokojnej okolicy, blisko zabytkowego parku w Kleszczewie koło Poznania. Obecnie trwa sprzedaż III etapu inwestycji, natomiast gotowy segment zobaczysz na filmie.

Z każdego pokoju widać drzewa i zieleń. Powierzchnia działek w III etapie wynoszą od 216 do 327 m2. To pozwala mieszkać kameralnie.

Bliskość natury czujemy tym bardziej, że w 30-metrowej strefie dziennej zaplanowano większą niż zazwyczaj liczbę okien. Oprócz jasnego salonu z aneksem kuchennym, na parterze zaplanowano oddzielną kuchnię lub opcjonalnie gabinet. Pokój można również zamienić na kolejną – czwartą sypialnię. Obok znajduje się toaleta. Wydzielone miejsce na pralkę to – w mojej opinii – dobre rozwiązanie, które sprawdza się na co dzień. Będąc w sypialni nie słyszymy działających tam sprzętów.

Część dzienna 30 m2 z wystawą południową to materiał na przytulne wnętrze pełne naturalnego światła.

Aranżację przestrzeni ułatwi brak kaloryferów. Na całej powierzchni mieszkalnej – w ramach III etapu inwestycji – montowane jest ogrzewanie podłogowe. W efekcie, w domu można stworzyć pełnowymiarową jadalnię oraz pojemną kuchnię z wyspą albo eleganckim barkiem. Z drugiej strony swobodnie zmieścimy wygodny narożnik i strefę telewizyjną.

Przykładowa aranżacja strefy dziennej

Na odbiór przestrzeni pozytywnie wpływa także wydzielenie klatki schodowej z salonu. Takie rozwiązanie pozwoliło na optyczne powiększenie salonu i zwiększenie jego funkcjonalności. Pozwoliło to także na stworzenie kolejnego schowka pod schodami. Spiżarnia pomieści przetwory, produkty spożywcze i akcesoria do sprzątania, na które zwykle w domu brakuje miejsca.


I i II etap osiedla są gotowe. Jednocześnie trwa budowa III etapu. Postępy w jego realizacji możecie śledzić w tym artykule.


Rzuty mieszkania na osiedlu Pod Lipami:


W skład drugiej kondygnacji wchodzi łazienka z oknem o powierzchni aż 9 m2, oraz trzy pokoje o powierzchni od około 11 do ponad 13 m2. Brak skosów w sypialniach sprawia, że zyskujemy wrażenie dużej przestrzeni oraz możemy zaplanować więcej miejsca na przechowywanie. Rzeczy, po które sięgamy rzadziej można schować na strychu. Jego powierzchnia to około 20 m2.

Duża łazienka 9 m2 nadaje codziennym rytuałom wyjątkowy nastrój.

Mieszkańcy osiedla Pod Lipami mogą aktywnie wypoczywać blisko domu. Zabytkowy park w Kleszczewie każdemu pozwoli szybko naładować baterie.

Zadbany starodrzew, klimatyczne alejki i szum wody to idealna sceneria do rodzinnego spaceru.

Plac zabaw wśród zieleni i siłownia w plenerze – między innymi takie atrakcje czekają w tutejszym parku. Boiska sportowe, szkoła i przedszkole też są na wyciągnięcie ręki. Podobnie jak autostrada A2 oraz trasa S5, zapewniające ekspresowy dojazd do Poznania oraz okolicznych miejscowości.

Osiedle Pod Lipami to przykład na to, jak można połączyć dopracowany projekt domu z jego konkurencyjną ceną i rozwiązaniami przyjaznymi środowisku. Każdy dom w standardzie jest wyposażony w pompę ciepła o mocy co najmniej 5 kW. Istnieje też opcja montażu paneli fotowoltaicznych w konkurencyjnej cenie, obejmującej rabat w wysokości 10 tys. zł w przypadku podpisania umowy na etapie budowy. Ceny nowych segmentów poznacie w artykule o inwestycji.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 22.04.2021 r.