Oglądamy 5-pokojowy segment 99 m2 z łazienką w stylu domowego spa – Osiedle Pod Lipami / Kleszczewo

Oglądamy mieszkanie 99 m2 na Osiedlu Pod Lipami w KleszczewieStrefa dzienna z widokiem na aleję lipową, trzy wygodne sypialnie bez skosów, stylowa łazienka z miejscem na wannę i prysznic, oraz dodatkowy – piąty pokój na parterze. To tylko niektóre plusy bliźniaka na sprzedaż na Osiedlu Pod Lipami. Nowe domy znajdują się w spokojnej okolicy, blisko zabytkowego parku w Kleszczewie koło Poznania. Dostępny segment zobaczysz na filmie.

Z każdego pokoju widać drzewa i zieleń. Powierzchnia działki wynosi 300 m2. To pozwala mieszkać kameralnie.

Bliskość natury czujemy tym bardziej, że w 30-metrowej strefie dziennej zaplanowano większą niż zazwyczaj liczbę okien. Oprócz jasnego salonu z aneksem kuchennym, na parterze zaplanowano gabinet, który znajduje się tuż przy wejściu. Pokój można zamienić na kolejną – czwartą sypialnię. Obok znajduje się toaleta z pomieszczeniem gospodarczym. Wydzielone miejsce na pralkę i kocioł gazowy to – w mojej opinii – dobre rozwiązanie, które sprawdza się na co dzień. Będąc w sypialni nie słyszymy działających tam sprzętów.

Część dzienna 30 m2 z widokiem na aleję lipową to materiał na przytulne wnętrze pełne naturalnego światła.

Aranżację przestrzeni ułatwi brak kaloryferów. Na całej powierzchni parteru oraz w łazience na piętrze zamontowano ogrzewanie podłogowe. W efekcie, w domu można stworzyć pełnowymiarową jadalnię oraz pojemną kuchnię z wyspą albo eleganckim barkiem. Z drugiej strony swobodnie zmieścimy wygodny narożnik i strefę telewizyjną.

Przykładowa aranżacja strefy dziennej

Na odbiór przestrzeni pozytywnie wpływa także wydzielenie klatki schodowej z salonu. Takie rozwiązanie pozwoliło na optyczne powiększenie salonu i zwiększenie jego funkcjonalności. Pozwoliło to także na stworzenie kolejnego schowka pod schodami. Spiżarnia pomieści przetwory, produkty spożywcze i akcesoria do sprzątania, na które zwykle w domu brakuje miejsca.


Pierwszy etap osiedla jest gotowy, z pozwoleniem na użytkowanie. Jednocześnie trwa budowa kolejnego. Postępy w jego realizacji możecie śledzić w tym artykule.


Rzuty mieszkania na osiedlu Pod Lipami:


W skład drugiej kondygnacji wchodzi łazienka z oknem o powierzchni aż 9 m2, oraz trzy pokoje o powierzchni od około 11 do ponad 13 m2. Brak skosów w sypialniach sprawia, że zyskujemy wrażenie dużej przestrzeni oraz możemy zaplanować więcej miejsca na przechowywanie. Rzeczy, po które sięgamy rzadziej można schować na strychu. Jego powierzchnia to 15 m2.

Duża łazienka 9 m2 nadaje codziennym rytuałom wyjątkowy nastrój.

Mieszkańcy osiedla Pod Lipami mogą aktywnie wypoczywać blisko domu. Zabytkowy park w Kleszczewie każdemu pozwoli szybko naładować baterie.

Zadbany starodrzew, klimatyczne alejki i szum wody to idealna sceneria do rodzinnego spaceru.

Plac zabaw wśród zieleni i siłownia w plenerze – między innymi takie atrakcje czekają w tutejszym parku. Boiska sportowe, szkoła i przedszkole też są na wyciągnięcie ręki. Podobnie jak autostrada A2 oraz trasa S5, zapewniające ekspresowy dojazd do Poznania oraz okolicznych miejscowości.

Osiedle Pod Lipami to przykład na to, jak można połączyć dopracowany projekt domu z jego konkurencyjną ceną. Nowy segment o powierzchni niemal 100 m2 z drugiego etapu inwestycji – wyposażony m.in. w ogrzewanie podłogowe i zewnętrzne rolety okienne – jest w tej chwili dostępny w cenie 374 tys. zł.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 3.04.2020 r.