Oglądamy dom parterowy 115 m2 z garażem – Osiedle Rozalin / Lusówko (gm. Tarnowo Podgórne)

Dom parterowy 115 m2 z garażem - Osiedle Rozalin w LusówkuOsiedle wyróżnione ZŁOTYM DOMEMOdpoczynek na świeżym powietrzu napełnia energią i odpręża. Tym bardziej, jeśli można mieszkać blisko lasu. Na taki luksus mogą liczyć mieszkańcy Osiedla Rozalin w Lusówku, które odwiedzam w nowym odcinku. Oglądamy tu nowy dom jednorodzinny z garażem w zabudowie bliźniaczej. Jego kompaktowa, parterowa forma łączy przytulne wnętrze z możliwością posiadania dużego ogrodu z zadaszonym tarasem. Dzięki temu zyskujemy kolejny, letni pokój z widokiem na zieleń!

Dom z garażem powstał na działce 500 m2. Taka powierzchnia pozwala na stworzenie prywatnego azylu zatopionego w zieleni.


Dom parterowy typu NB-5 podzielono na strefy:

 • Strefa techniczna obejmuje ogrzewany garaż i zaplecze gospodarcze z pralnią.
 • Dodatkowe miejsce na przechowywanie zapewnia przestronny wiatrołap, do którego przechodzimy bezpośrednio z garażu.
 • Serce domu stanowi jasny salon z jadalnią oraz sąsiadująca z nimi, częściowo przysłonięta kuchnia z własnym oknem. Stopień, w jakim zasłonięta będzie strefa gotowania zależy od właścicieli. Układ ścian działowych można ustalać indywidualnie na etapie budowy.
 • Duża łazienka z miejscem zarówno na wannę, jak i wygodny prysznic, oraz oddzielna toaleta stanowią granicę między strefą dzienną a nocną.
 • W części prywatnej zaplanowano trzy pokoje, w tym jeden z własną garderobą.

Ważnym miejscem wspólnego spędzania czasu bez wątpienia jest salon z jadalnią. W tym przypadku jego powierzchnia wynosi ponad 25 m2 (kuchnia 8 m2 znajduje się obok). Strefa dzienna posiada wystawę na trzy strony świata. Tym sposobem cały pokój jest jest jasny i przytulny.

Układ strefy dziennej sprzyja celebracji posiłków. Jadalnia posiada okna z ekspozycją na trzy strony świata.

Choć przestrzeń jest elastyczna i pozwala na wiele konfiguracji mebli, to moim zdaniem idealne miejsce na stół znajduje się przy oknie. A właściwie – przy trzech oknach. Oprócz okna tarasowego oraz kolejnego dużego okna, znajdziemy tu wąskie przeszklenie nadające jadalni wyjątkowy nastrój.

Zadaszony taras to kolejny atut domu. Sprawia, że od wiosny aż do jesieni można przyjemnie odpoczywać, podziwiając zieleń ogrodu.

Ponad 8-metrowa kuchnia o kształcie prostokąta pozwoli na wygodne wspólne gotowanie. Stopień, w jakim zasłonięta będzie strefa gotowania zależy od właścicieli.

Obok strefy dziennej zaplanowano toaletę i dużą łazienkę. Jej metraż wynosi ponad 7 m2. Dzięki temu nie trzeba wybierać między wanną a prysznicem, ponieważ zmieszczą się oba te elementy. Wygodnym rozwiązaniem jest też oddzielna garderoba w głównej sypialni. To ona sprawia, że pokój jest ustawny i łatwy w utrzymaniu. Łącznie to ponad 14 m2 przestrzeni tylko dla gospodarzy.

Układ pomieszczeń pozwala na elastyczne kształtowanie przestrzeni. Z jednej strony zapewnia wygodę rodzinie z dziećmi, a z drugiej – pozwala na realizację pasji oraz pracę zdalną. Dlatego zaplanowano tu jeszcze kolejne dwa pokoje o powierzchni ponad 8 i ponad 10 m2. Można tu urządzić pokoje najmłodszych domowników, ale też domowy gabinet, pokój fitness, biblioteczkę, pokój gier czy cokolwiek innego jeszcze wymyślicie…

Cena zakupu domu typu NB-5 na Osiedlu Rozalin, wraz z przynależną działką, wynosi od 498 tys. zł. Cena dotyczy standardu deweloperskiego. Można się też zdecydować na dom gotowy do zamieszkania, wykończony pod klucz. Tutaj cena ustalana jest indywidualnie, na podstawie konsultacji z projektantem wnętrz firmy Novum Plus, która jest inwestorem osiedla.


Każdy szczegół ma znaczenie – Rozwiązania pozwalające żyć wygodniej:

 • Brak schodów i łatwa komunikacja między strefami to podstawowy plus domu parterowego
 • Dom jednorodzinny typu NB-5 posadowiono na własnej działce. Sąsiednie domy dzielą niezależne, podwójne ściany, zapewniając odpowiednią izolację akustyczną we wnętrzach.
 • Wnętrze domu można dopasować do własnych potrzeb, dzięki możliwym do wprowadzenia zmianom układu ścian działowych.
 • Zamykany garaż posiada bezpośrednie przejście do strefy mieszkalnej. Dzięki temu wracając np. ze sklepu, możemy zaparkować auto i od razu przenieść zakupy do kuchni, nie zważając na wiatr czy deszcz.
 • Taras jest zadaszony, co ułatwia korzystanie podczas ciepłych dni. Można tu stworzyć zaciszny, letni salon. Taras pozostaje niewidoczny z sąsiedniej działki.
 • Utrzymaniu porządku w domu sprzyja oddzielna pralnia i duża, zamykana garderoba w sypialni rodziców.
 • Dzięki częściowemu wydzieleniu kuchni ze strefy dziennej, całego bałaganu, jaki powstaje podczas gotowania, nie widać z salonu.

Zobacz dom parterowy wykończony pod klucz:


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 18.04.2020 r.