W poprzednim odcinku oglądaliśmy przytulną kawalerkę z akcentem zieleni. Dzisiaj zapraszam Was do drugiego mikro mieszkania urządzonego w bardziej industrialnym klimacie – z prawdziwą cegłą na ścianie, minimalistyczną kuchnią i czarnymi detalami. Jestem ciekawa, które bardziej Wam się spodoba! Obydwa mieszkania wykończone pod klucz są wystawione na sprzedaż. Łączy je wspólny korytarz z funkcją przechowywania. Projekt wnętrz: architekt Sandra Gałuszka, Architektownia.
Dwie mikro kawalerki połączone korytarzem są wystawione na sprzedaż. Umów się na oglądanie! Tel: +48 571-097-090, email: mieszkaniownia@gmail.com Cena za dwa lokale, gotowe do zamieszkania wynosi: 469 tys. zł. |
Kawalerka to samodzielne mieszkanie, gdzie wygodnie mogą mieszkać dwie osoby. W skład części nocnej wchodzi sypialnia z funkcją przechowywania i łazienka z pralnią. W delikatnie wydzielonej części dziennej znalazł się aneks kuchenny z rozkładanym stołem oraz strefa telewizyjna. Do mieszkania należy też korytarz, gdzie można zostawić płaszcze i rower. Całość, łącznie z korytarzem, zajmuje 25 m2. Natomiast główna powierzchnia mieszkalna to około 22 m2.
Śmiało można powiedzieć, że do mieszkania w poznańskiej kamienicy wchodzi się “od kuchni”. Dlatego funkcjonalnemu projektowi tej przestrzeni poświęcono dużo uwagi.
6 sprytnych rozwiązań do małej kuchni:
- W sekcji szafek dolnych rozplanowano niezbędne sprzęty – lodówkę i piekarnik.
- Modułowy format górnych szafek sięgających po sam sufit sprawia, że zyskujemy więcej miejsca na przechowywanie.
- Szafki kuchenne zostały obudowane panelami maskującymi, co sprawia, że cała kuchnia wygląda jak wykonana przez stolarza na wymiar.
- Dzięki wykończeniu przestrzeni nad blatem czarną farbą tablicową, ściana w kuchni zawsze pozostaje schludna i jest łatwa w utrzymaniu czystości.
- Zastosowanie płyty dwupalnikowej sprawia, że na blacie kuchennym zostaje więcej miejsca na przygotowywanie posiłków.
- Stół w kuchni znajduje się bardzo blisko ciągu szafek. Tym sposobem – w razie potrzeby – część przygotowań i produktów spożywczych można w razie potrzeby przenieść właśnie tutaj.
Jednolita podłoga na całej powierzchni strefy dziennej pozwala na optyczne powiększenie mieszkania.
W tym przypadku architekt sięgnęła po winylową podłogę IVC z kolekcji Transform, którą ułożono w charakterystyczny wzór jodełki francuskiej. Oprócz ciekawego aspektu wizualnego, podłogę z salonu Archteka w Poznaniu wyróżnia wyjątkowa trwałość. Można ją z powodzeniem stosować w strefie gotowania, a nawet w łazience czy intensywnie użytkowanym korytarzu. Więcej o jej możliwościach przeczytacie w oddzielnym wpisie.
Kolejnym założeniem projektu był wyraźny podział kawalerki na strefy. Dlatego na dobudowanej ściance działowej pokrytej prawdziwą cegłą z jednej strony zamontowano telewizor, a z drugiej ukryto podwójne łóżko. Miękkie obicie ściany w głębokim odcieniu błękitu zostało wykonane na wymiar. Tym sposobem w sypialni powstał klimatyczny kącik do czytania.
Chęć maksymalnego wykorzystania przestrzeni sprawiła, że dla każdej rzeczy w mikro mieszkaniu dokładnie zaplanowano miejsce.
Zapas pościeli zmieścimy w szufladach pod łóżkiem oraz pod sofą zaprojektowaną specjalnie do tej przestrzeni. Dwie pojemne szafy na ubrania zaplanowano po bokach łóżka. Miejsce dla pralki i pieca – we wnęce w łazience. Również tutaj znajdziemy szafkę z dużą ilością miejsca na składowanie. Niektóre rzeczy można też postawić na półce nad stelażem toalety. Mimo ograniczonej przestrzeni, w łazience udało się również zamontować wygodny prysznic typu walk-in. Jego zaletą jest łatwiejsze czyszczenie oraz – dzięki zachowaniu jednolitej podłogi w pomieszczeniu – również optyczne powiększenie łazienki.
Bogactwo tekstur i kolorów. Dbałość o detal i nastrojowe oświetlenie. To wszystko sprawia, że kawalerka może stać się całym mikro światem.
Na szczęście – niepozbawionym charakteru.
Dwie mikro kawalerki połączone korytarzem są wystawione na sprzedaż. Umów się na oglądanie! Tel: +48 571-097-090, email: mieszkaniownia@gmail.com Cena za dwa lokale, gotowe do zamieszkania wynosi: 469 tys. zł. |
Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 3.05.2020 r.