Sposób na inwestycję: Nowe mieszkanie 12 minut od centrum Poznania! – Osiedle Złotniki Park / Suchy Las

Oglądamy mieszkanie POD KLUCZ 70 m2 - Osiedle Złotniki Park / Suchy LasOsiedle wyróżnione ZŁOTYM DOMEMZakup nowego mieszkania to sposób na bezpieczną lokatę kapitału w długim terminie. Warunek? Połączenie rozsądnej ceny i dobrej lokalizacji, skąd w 12 minut dojedziemy szynobusem do centrum Poznania. Właśnie w takim miejscu – kilka kroków od przystanku Poznańskiej Kolei Metropolitalnej i jednocześnie w sąsiedztwie rozwiniętego centrum Suchego Lasu – powstają mieszkania w ramach III etapu inwestycji Złotniki Park. Jedno z gotowych mieszkań o powierzchni 70 m2 zobaczysz na filmie na kanale YT Blisko Poznania. Poznaj osiedle oraz zasady aranżacji mieszkań inwestycyjnych na wynajem!

To już trzecia odsłona kameralnych budynków wielorodzinnych z tarasami, balkonami, a także z ogrodami o powierzchni aż do 200 m2.

Na każdej kondygnacji zaplanowano jedynie dwa mieszkania. Łącznie w każdym budynku zamieszka więc tylko sześć rodzin. To pozwoli mieszkańcom odnaleźć spokojną atmosferę w domowym zaciszu.

Osiedle Złotniki Park – etap III: W nowo powstających budynkach znajdziemy mieszkania o powierzchni od 45 do 80 m2.

Zakończenie prac przy budowie III etapu inwestycji BGR Deweloper zaplanowano na wrzesień 2021 roku. Natomiast przykład 3-pokojowego mieszkania z gotowej części osiedla pokazuje film opublikowany na Bliskopoznania.pl.


Układ prezentowanego mieszkania:

Na powierzchni 70 m2 zaplanowano przestronny przedpokój z miejscem na szafę, łazienkę z wanną oraz trzy pokoje. Jasny 30-metrowy salon z wygodnym aneksem kuchennym to serce mieszkania. Stąd prowadzi wyjście na balkon. Odpowiednio doświetlone naturalnym światłem są również obydwie sypialnie. Pierwsza zajmuje znaczną powierzchnię – 14 m2. Natomiast druga to 12 m2 w sam raz na aranżację pokoju ucznia.

Rodzina może wygodnie wypoczywać w przestrzeni wspólnej przy jednoczesnym zachowaniu odrębnych stref każdego z domowników.

Przestronny przedpokój tworzy dobre pierwsze wrażenie. Jego znaczna powierzchnia pozwala na posiadanie pojemnej szafy odzieżowej, siedziska niezbędnego do komfortowej zmiany obuwia, a nawet komody na rzeczy, które zawsze chcemy mieć pod ręką. Stąd przechodzimy do 30-metrowej części dziennej doświetlonej oknem balkonowym do podłogi, oraz drugim – zaplanowanym w strefie gotowania. W projekcie aneksu kuchennego postawiono na praktyczne aspekty, tak by dwie osoby mogły gotować jednocześnie. Kompletne wyposażenie i znaczna powierzchnia blatów roboczych to elementy ułatwiające przyrządzanie posiłków. Podobnie jak nowoczesne materiały wykończeniowe, które są łatwe w utrzymaniu czystości.

Często sporym wyzwaniem podczas urządzania nowego mieszkania bywa łazienka. W tym przypadku na ponad 6 m2 zaaranżowano wannę, tworząc przyjemny domowy azyl. Subtelną kolorystykę płytek ożywiają ciekawe faktury. Duże lustro i przemyślane oświetlenie nie tylko ułatwiają codzienną toaletę, ale też wpływają na pozytywny odbiór przestrzeni.

W Złotnikach koło Suchego Lasu życie toczy się własnym rytmem. Liczne ścieżki rowerowe i nordic walking pozwalają na aktywny wypoczynek od razu po wyjściu z domu. Zaprowadzą mieszkańców do takich malowniczych miejsc jak poligon Biedrusko czy Przystanek Leśny Łysy Młyn.

Na osiedlu pomyślano też o ważnych na co dzień udogodnieniach dla rodzin z dziećmi. Najlepszym przykładem jest nowoczesne, Publiczne Przedszkole Akademos działające na miejscu, na terenie inwestycji. Tym sposobem zamiast na codzienne dojazdy, rodzice mogą poświęcić więcej czasu dla siebie i swoich najbliższych.

Publiczne Przedszkole Akademos działa na terenie osiedla.

Własny, zamykany garaż na nowym osiedlu to duży plus, przy czym jego zakup w przypadku inwestycji Złotniki Park nie jest obligatoryjny. Wszyscy mieszkańcy mogą korzystać z rozległego parkingu naziemnego bez dodatkowych opłat.

Funkcjonalne układy, nowoczesny – kompleksowy charakter osiedla, dbałość o części wspólne. Właśnie te elementy w połączeniu ze znacznie niższą ceną metra kwadratowego mieszkania niż w Poznaniu sprawiają, że Złotniki Park to nie tylko ciekawa propozycja miejsca do życia. To również pewna forma inwestycji.

Ceny dostępnych mieszkań w trzecim etapie inwestycji Złotniki Park zaczynają się już od 5 tys. zł/m2. Aktualną listę dostępnych mieszkań znajdziesz na stronie inwestycji.


Mieszkanie na wynajem – Zasady aranżacji:

  • Jasna, neutralna kolorystyka oraz wyposażenie w podstawowe niezbędne sprzęty, takie jak lodówka, zmywarka i pralka. To podstawowy wyznacznik atrakcyjności mieszkania, które ma trafić w gusta jak najszerszego grona zainteresowanych.
  • Trwałość użytych materiałów wykończeniowych oraz łatwość w utrzymaniu porządku. Im prościej, tym lepiej. Ta zasada sprawdza się w przypadku mieszkania przeznaczonego na wynajem. Gładkie fronty kuchennej zabudowy, proste uchwyty szafek, płyta indukcyjna, laminowane blaty – to przykłady elementów, które każdy szybko doprowadzi do porządku.
  • Miejsce na przechowywanie. Myśląc o wynajmie, wyobraźmy sobie naszego przyszłego najemcę. Jeśli jest to rodzina z dzieckiem, zadbajmy o odpowiednią ilość dostępnego miejsca na przechowywanie. Jednak aranżację pokoi, w tym części dziennej, pozostawmy wynajmującemu. Im więcej wolnej przestrzeni pozostawimy, tym lepsze pierwsze wrażenie uzyskamy.
  • Łazienka – domowy azyl. Obok lokalizacji, powierzchni mieszkalnej i estetyki zabudowy kuchennej, to właśnie łazienka stanowi wizytówkę naszego mieszkania. Warto zwrócić uwagę na jednolity styl całości, w tym również baterii łazienkowych. Najlepiej, aby wszystkie pochodziły z jednej kolekcji. Płytki powinny być utrzymane w jasnej kolorystyce i łatwe w czyszczeniu. Element urozmaicenia wprowadzą ciekawe faktury.
  • Jednolita posadzka na całej powierzchni mieszkania wpływa na jego optyczne powiększenie. Wyjątek stanowi jedynie narażony na intensywne użytkowanie przedpokój, gdzie lepiej zastosować płytki ceramiczne. Na optyczne powiększenie przestrzeni korzystnie wpłynie również duże lustro w łazience. Podobny efekt zyskamy dzięki oknom do podłogi prowadzącym na balkon lub taras.

Warto wiedzieć!

  • Zgodnie z nowymi danymi Narodowego Banku Polskiego za I kwartał 2020 roku, ceny mieszkań na rynku pierwotnym w Poznaniu utrzymują się na stabilnym poziomie z procentowym wzrostem cen wynoszącym 5,2% rok do roku. Natomiast ceny mieszkań na rynku wtórnym wzrosły w tym samym czasie o 6,2%. Źródło: www.nbp.pl

bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 29.06.2020 r.