Oglądamy dom parterowy z garażem 138 m2 POD KLUCZ – Projekt skrojony na miarę! / osiedle Rozalin

Dom parterowy 138 m2 z garażem - Osiedle Rozalin / LusówkoOsiedle wyróżnione ZŁOTYM DOMEMWygodny, parterowy dom jest pełen naturalnego światła i praktycznych pomysłów na przechowywanie. W projekcie właściciele wprowadzili szereg zmian, by idealnie dopasować wnętrze do własnych potrzeb. Zdecydowali się na budowę obszernej garderoby w miejsce jednej z sypialni. Kolejną modyfikacją było powiększenie strefy gotowania kosztem gabinetu. W efekcie zyskali jasną, klasyczną kuchnię z pojemną spiżarnią. Udało się też spełnić marzenie o luksusowej łazience – z wanną wolnostojącą i dużym prysznicem. By zyskać efekt harmonii, za motyw przewodni całej aranżacji wybrano marmur. Wyjątek stanowi sypialnia, gdzie czeka nas niemałe zaskoczenie… Kompleksowy projekt i realizacja domu oraz wykończenie wnętrz: Novum Plus, deweloper osiedla Rozalin w Lusówku.

W poszukiwaniu własnego miejsca na stałe mieszkańcy nie poszli na skróty. Wręcz przeciwnie. Z pomocą projektant Beaty Olejniczak do standardowego projektu domu NW-4 wprowadzili szereg autorskich modyfikacji. Teraz cieszą się wnętrzem skrojonym na miarę.

Jasna, spójna kolorystyka pomaga się wyciszyć. Podobnie jak uporządkowana przestrzeń.

Dlatego w projekcie równie dużą wagę co na styl położono na to, by dom służył mieszkańcom na lata. Dlatego zadbano o odpowiednią ilość miejsca do przechowywania. Taką funkcję pełni pojemna garderoba, oraz zamykana spiżarnia i pomieszczenie techniczne z pralnią.


Dom 138 m2 cechuje wyraźny podział na strefy:

  • Wydzielony garaż oraz zaplecze techniczne (tu zaplanowano miejsce na kocioł gazowy, pralnię i narzędzia).
  • Strefa dzienna z miejscem do relaksu przy kominku, oraz wyjściem na zadaszony taras i dalej na ogród. W domu znajdziemy też dodatkową toaletę.
  • Kuchnia ze spiżarnią pozostaje niewidoczna dla osób wypoczywających w salonie.
  • Strefa nocna, którą tworzy duża łazienka, dwa pokoje o powierzchni dochodzącej do 15 m2 oraz powstała w miejsce trzeciej sypialni – oddzielna garderoba.

Na osiedlu Rozalin można kupić nowy dom w pakiecie z wnętrzem wykończonym pod klucz.

Ważne, że każdy szczegół, w tym układ ścian działowych i dobór materiałów wykończeniowych, jest ustalany indywidualnie. Tak było również w tym przypadku. Myśl o kuchni, która pomieści ulubioną porcelanę, ale też zapewni dużą powierzchnię blatu roboczego i osobną spiżarnię – z pojemnymi półkami na przetwory i drugą lodówką, towarzyszyła właścicielom od samego początku. Dlatego zdecydowali się na jej powiększenie kosztem gabinetu, którego nie potrzebowali.

Strefę gotowania postanowili również w znacznym stopniu przysłonić, tak by wypoczynek na kanapie oraz wspólne posiłki w jadalni mogły odbywać się w kameralnej atmosferze. Budowaniu intymnego nastroju w 30-metrowej przestrzeni dziennej sprzyja kominek wykończony kamieniem – jego ciemne wybarwienie stanowi kontrast dla wnętrza utrzymanego w jasnych tonach. Na podłodze znalazły się wielkoformatowe płytki w przyjemnym, ciepłym odcieniu szarości.

Przestrzeń łazienki to synergia funkcjonalności, luksusu i piękna ukrytego w prostocie.

Na powierzchni 8 m2 udało się zawrzeć wszystkie elementy, o jakich marzyli mieszkańcy, czyli wannę, wygodny prysznic z odpływem liniowym oraz nowoczesne płytki z marmurowym deseniem, obowiązkowo w dużym formacie. Codzienna toaleta staje się jeszcze przyjemniejsza za sprawą ogrzewania podłogowego, które zamontowano także w łazience.

Pokaźnych rozmiarów garderoba to kolejne marzenie właścicielki, które udało się zrealizować w nowym domu.

Obok znajdziemy kolejny pokój oraz sypialnię gospodarzy, gdzie uwagę zwraca wzorzysta tapeta. Pastelowe odcienie podkreślą upodobania właścicieli. Ozdobny deseń znalazł się jedynie na dwóch przeciwległych ścianach, by całość sprzyjała wyciszeniu. Już niebawem wnętrze zapełni się meblami. Metraż sypialni wynoszący 15 m2 pozwoli na aranżację z wykorzystaniem podwójnego łóżka w wersji maksi.

Znaczna powierzchnia pokoi oraz kilka wydzielonych miejsc na składowanie rzeczy to elementy, które sprawdzają się na co dzień. Użyteczny okazał się również hol wejściowy. Zaplanowano tu nie tylko szafę, ale też wygodne siedzisko, gdzie można komfortowo zmienić obuwie.

Pomysłowe rozwiązania dla ciała i ducha idą w parze z funkcjonalnością. W efekcie wnętrze domu nad Jeziorem Lusowskim w Lusówku pod Poznaniem jest harmonijne i uporządkowane.

Koszt zakupu nowego domu parterowego z garażem o powierzchni 138 m2 na osiedlu Rozalin wynosi od 749 tys. zł za dom w stanie deweloperskim razem z działką. Koszt wykończenia wnętrz jest ustalany indywidualnie.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 23.05.2020 r.