Oglądamy dom szeregowy z garażem 112 m2 – Osiedle Ziołowe / Tulce

Oglądamy dom szeregowy 112 m2 - Osiedle Ziołowe / TulceOsiedle wyróżnione ZŁOTYM DOMEMZamykany garaż w bryle budynku albo tradycyjna, oddzielna kuchnia zamiast aneksu kuchennego – taki wybór mają mieszkańcy Osiedla Ziołowego w Tulcach koło Poznania. Wyróżnikiem tutejszych domów jest również relatywnie duża powierzchnia wynosząca 114 albo 112 m2. Efekt? Metraż sypialni dochodzący nawet do 16 m2, nawet trzy garderoby, oraz ustawny salon bez klatki schodowej, którą przeniesiono na korytarz. Jak można tutaj mieszkać? Jeden z gotowych domów pokazuję w nowym odcinku!

Każdy dom jednorodzinny budowany przez rodzinną firmę KOS-DOM jest posadowiony na oddzielnej działce. Posiada również dostęp do kompletu mediów, w tym do kanalizacji sanitarnej oraz instalacji światłowodowej.

Dom szeregowy o pow. 112 m2 przemyślano zarówno pod kątem optymalnego wykorzystania miejsca na przechowywanie, jak i ciekawej aranżacji wnętrz dla współczesnej rodziny.

Dlatego na parterze postawiono na otwartą przestrzeń. Salon z wyjściem na taras to prawdziwe miejsce relaksu – zajmuje dokładnie 28 m2, łącząc trzy funkcje: miejsca spotkań, wypoczynku i gotowania.

By ułatwić płynne przenikanie stref, klatkę schodową – inaczej niż to bywa w typowych projektach – przeniesiono z salonu na korytarz.

To sprawia, że zyskujemy więcej miejsca na pełną pomysłów, nieszablonową aranżację części dziennej domu. Jak może ona wyglądać? Taki sam dom, już wykończony pod klucz, pokazuję w jednym z poprzednich odcinków. Zapraszam do oglądania!

Parter domu tworzą ponadto: obszerny wiatrołap z funkcją garderoby, toaleta, oraz – co stanowi wyróżnik tego projektu – zamykany garaż. To element nieczęsto spotykany na nowych osiedlach w okolicy Poznania.

Charakterystycznym elementem projektu jest zamykany garaż. W jego miejsce można wybrać oddzielną kuchnię o tradycyjnym układzie, dostępną w domach o powierzchni 114 m2.

Na drugiej kondygnacji na mieszkańców czekają trzy ustawne, pełnowymiarowe pokoje bez skosów. Przydatnym rozwiązaniem – zwłaszcza w przypadku rodzin z dziećmi – jest miejsce na przechowywanie ubrań zaplanowane na korytarzu – w dostępnej dla wszystkich domowników dodatkowej garderobie.

Projekt pozwoli również na spełnienie marzeń o relaksujących kąpielach w wannie. Wygodna łazienka ulokowana w centralnym punkcie strefy prywatnej to ponad 6,5 m2 powierzchni na indywidualną aranżację! W łazience, podobnie jak w toalecie, zamontowano ogrzewanie podłogowe, co potęguje przyjemne doznania. Ale to nie jedyne udogodnienie. W oglądanym segmencie strefa rodziców z miejscem na garderobę zajmuje łącznie aż 16 m2, czyli naprawdę sporo jak na ten typ zabudowy. Przestrzeń jest nie tylko dobrze przemyślana pod kątem aranżacji wygodnego łóżka i przechowywania rzeczy. Jest też doświetlona dwoma oknami, co pozwala poczuć się przytulnie.


Dom szeregowy 112 m2 na Osiedlu Ziołowym z bliska:

 • Każdy segment jest budowany przez doświadczoną, rodzinną firmę KOS-DOM z dbałością o wysoką jakość materiałów, trwałość rozwiązań i staranność wykonania. Stąd między innymi wybór pustaków ceramicznych Porotherm, dachówki ceramicznej, certyfikowanej wełny izolacyjnej marki Isover, oraz sprawdzonej izolacji przeciwwilgociowej, w tym systemu Icopal jako pionowej izolacji ścian fundamentowych.
 • Detal również ma znaczenie. Przykłady? W każdym domu zamontowano kondensacyjny kocioł gazowy z zasobnikiem ciepłej wody znanej marki Viessmann, parapety wewnętrzne z konglomeratu, bramę garażową marki Hörmann, oraz ogrzewanie podłogowe w łazienkach.
 • Szczególnie wartym podkreślenia rozwiązaniem jest podwójna ściana między segmentami, zapewniająca odpowiedni komfort akustyczny we wnętrzach.
 • Możliwość korzystania z własnego ogrodu. Powierzchnia dostępnych ogrodów na Osiedlu Ziołowym wynosi obecnie od 77 do 290 m2.
 • Czas dojazdu z domu do poznańskiego Ronda Rataje wynoszący niespełna 15 minut pozwala na oszczędność czasu każdego dnia.

Aktualnie wykańczane domy będą gotowe w lutym 2021 roku. Łącznie na Osiedlu Ziołowym zamieszka 38 rodzin.

Oprócz wspomnianych na filmie domów o powierzchni 112 oraz 114 m2 na Osiedlu Ziołowym jest dostępny jeden segment o większej powierzchni wynoszącej 150 m2. Posiada między innymi dwie w pełni funkcjonalne łazienki, oddzielną kuchnię, oraz duży niemal 300 m2 ogród. Szczegóły znajdziecie na stronie inwestycji.

ZŁOTY DOM ZŁOTY DOM dla Osiedla Ziołowego przyznajemy za przemyślany i sprawdzony projekt domu w zabudowie szeregowej z ogrodem: 

 • Od trzech do czterech sypialni pozbawionych skosów.
 • Dodatkowa garderoba na piętrze. Łącznie do dyspozycji rodziny jest więc miejsce nawet na trzy garderoby: jedną zaplanowano w strefie wejściowej, drugą na korytarzu, a trzecią w głównej sypialni o łącznej powierzchni 16 m2.
 • Łazienka plus toaleta – po jednej na każdej kondygnacji.
 • Przestronna część dzienna, do wyboru – z aneksem (28 m2) lub osobną kuchnią. Co ważne, schody – inaczej niż w standardowych projektach – zostały przeniesione z salonu na korytarz, zapewniając więcej miejsca do wypoczynku oraz organizacji spotkań z rodziną i znajomymi.
 • Możliwość posiadania kominka w salonie.
 • Możliwość dowolnej aranżacji pomieszczeń w domu na etapie budowy.
 • Ogród o powierzchni od 77 aż do 290 m2 oraz znaczne oddalenie budynków od kolejnych szeregów.
 • Możliwość korzystania z poddasza.
 • Dostęp do szkoły, przedszkola, apteki i sklepów zlokalizowanych dosłownie kilka kroków od domu – Możliwość załatwienia potrzebnych spraw podczas krótkiego spaceru, bez konieczności wsiadania do samochodu.
 • Położenie wszystkich domów przy drogach gminnych sprawia, że mieszkańcy nie muszą ponosić żadnych dodatkowych kosztów z tytułu użytkowania części wspólnych.
 • Zielona okolica, w tym leśne ścieżki dydaktyczne, gdzie warto wybrać się na rodzinny spacer.

ZOBACZ TEŻ: Dom szeregowy 112 m2 wykończony pod klucz:bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 19.10.2020 r.