WIZYTA NA BUDOWIE: Nowoczesny minimalizm i przestrzeń, której nie chce się opuszczać! – Osiedle na Wzgórzu / ul. Szklarniowa, Poznań

Osiedle na Wzgórzu - ul. Szklarniowa / PoznańPowstaje w zielonej, północnej części Poznania. Budowane domy wyróżniają aż cztery sypialnie wysokie na ponad 3 metry, oraz strefa dzienna zajmująca powierzchnię 40 m2! Wyposażona w ogromne, przesuwne okno HST, pozwala bez ograniczeń podziwiać przestronny ogród. Nowy projekt realizowany na poznańskim Morasku udowadnia, że dom w zabudowie bliźniaczej może zapewniać doznania, jakie do tej pory były zarezerwowane tylko dla domów jednorodzinnych! A to wszystko zaledwie 15 minut drogi do centrum. Rozpoczynamy WIZYTĘ NA BUDOWIE na Osiedlu na Wzgórzu w Poznaniu!

Łącznie Osiedle na Wzgórzu obejmuje jedynie osiem domów, co w połączeniu z ich lokalizacją przy bocznej drodze lokalnej gwarantuje przyszłym mieszkańcom tak poszukiwaną ciszę.

Kameralne osiedle powstaje przy ulicy Szklarniowej 9C w Poznaniu, a więc blisko lasu i rezerwatu przyrody. Dodatkowo, delikatne przesunięcie brył sąsiednich lokali względem siebie wnosi do codzienności tak ważne poczucie prywatności. Duża przestrzeń wewnątrz budynku także sprzyja osiąganiu stanu wyciszenia, mimo, że tak naprawdę cały czas jesteśmy w mieście! Przykładowo, dojazd samochodem do pętli tramwajowej na Osiedlu Sobieskiego w Poznaniu zajmuje 5 minut. Tyle samo czasu potrzebujemy, aby dotrzeć do pływalni miejskiej Atlantis na Piątkowie. Jadąc w przeciwnym kierunku, w niespełna 8 minut dojedziemy do Galerii Sucholeskiej oraz Parku Wodnego Octopus w Suchym Lesie.

Nowoczesny design połączony z wysokim standardem wykonania zbliżają funkcjonalność bliźniaka do wygodnego domu jednorodzinnego.

Powierzchnia ostatniego dostępnego domu na sprzedaż wynosi 146 m2. Do budynku wchodzimy przez drzwi frontowe lub garaż zaprojektowany w bryle budynku. Duży przedsionek umożliwia aranżację sporej garderoby. Natomiast wracając do domu z zakupami, do wnętrza wygodnie przejdziemy przez drzwi prowadzące bezpośrednio z garażu. W garażu zainstalowany został rekuperator, gdyż system wentylacji z odzyskiem ciepła, każda rodzina otrzymuje tu w standardzie.

Powierzchnia ostatniego dostępnego domu w zabudowie bliźniaczej wynosi 146 m2, w tym garaż w bryle budynku.

Wrażenie robi niesamowite okno w 40-metrowej części dziennej, która podzielona została na wygodną strefę gotowania, jadalnię, oraz część wypoczynkową. Takie okno otwiera wnętrze na ogród, optycznie je powiększając.

Duże wrażenie robi okno przesuwne HST, które po otwarciu nie zajmuje miejsca w salonie.

Szukając rodzinnego domu, docenimy aż cztery duże sypialnie znajdujące się na drugiej kondygnacji. Ich powierzchnia wynosi od 14 do 16 m2, a zatem jest większa niż standardowo. Wrażenie dużej przestrzeni potęguje wysokość pomieszczeń, wynosząca ponad 3 metry. Korytarz jest ładnie doświetlony dwoma oknami dachowymi, tworząc przyjemny nastrój. Potencjał na ciekawą aranżację przestrzeni zapewnia również niemal 7-metrowa łazienka.

Osiedle na Wzgórzu to miejsce łączące funkcjonalność i rodzinną przestrzeń z ponadprzeciętnym standardem wyposażenia. Szczególnie godnym uwagi elementem jest system rekuperacji w standardzie, oraz ogrzewanie podłogowe zamontowane na całej powierzchni parteru i w łazience na piętrze.

Okolica pozwala spędzać czas aktywnie w otoczeniu przyrody. Pobliski plac zabaw na Morasku, parking leśny i Rezerwat przyrody Meteoryt Morasko, czy bogate zaplecze sportowo-rekreacyjne w postaci pływalni, pump-trucków i innych atrakcji, znajduje się w odległości do 10 minut jazdy samochodem od domu.

Szczegóły dotyczące oferty sprzedaży dostępnej połówki bliźniaka znajdziesz na stronie internetowej osiedla.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 30.05.2022 r.