WIZYTA NA BUDOWIE: Apartamenty z panoramicznym widokiem na Poznań / Towarowa 45 – Ataner

Apartamenty przy ul. Towarowej 45 w Poznaniu / AtanerW ścisłym centrum Poznania, tuż obok dworca kolejowego i jednocześnie – w sąsiedztwie parku oraz centrum handlu i sztuki Stary Browar. Właśnie tutaj powstaje nowoczesny i lekki w swej formie budynek autorstwa pracowni architektonicznej Ewy i Stanisława Sipińskich. Towarowa 45 dewelopera Ataner to prestiżowe apartamenty z niesamowitym widokiem na panoramę miasta i parkową zieleń. To świetny adres dla osób, które kochają miejski styl życia. Aktualnie powstającą inwestycję odwiedzamy w ramach WIZYTY NA BUDOWIE.

W budynku przy ul. Towarowej 45 znajdziemy zarówno kompaktowe mieszkania, jak również przestronne apartamenty z tarasami. Wszystkie będą posiadać panoramiczne okna.

W skład budynku wejdzie siedem pięter oraz dwupoziomowa podziemna hala garażowa. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli o każdej porze wygodnie zaparkować swoje auto, będąc w ścisłym centrum Poznania.

Na parterze znajdą się lokale usługowe, a na wyższych kondygnacjach 142. mieszkania o powierzchni od 26 do 156 m2. Wielkie okna wychodzące na miasto i pobliski park nadadzą przestrzeni nowy wymiar.

Każde mieszkanie posiadać będzie taras lub balkon, a ich oryginalne rozplanowanie i ekspozycja na zielone serce miasta zapewni mieszkańcom kojący widok na drzewa oraz sąsiedztwo kompletu miejskich udogodnień. Do budynku będzie prowadzić reprezentacyjny, przeszklony hol wejściowy z klatkami schodowymi obiegającymi windy. Zaplanowano tu również strefę fitness z siłownią przeznaczoną do wyłącznej dyspozycji mieszkańców.

Aktualnie przy ulicy Towarowej trwają prace przy budowie pierwszych kondygnacji – wykonywany jest strop nad pierwszym piętrem, oraz ściany i słupy drugiego piętra.

O swoją kondycję fizyczną mieszkańcy będą mogli zadbać bez wychodzenia z budynku. Na parterze zaplanowano komfortową strefę fitness z siłownią do ich wyłącznej dyspozycji.

Nowoczesna przeszklona elewacja zostanie wzbogacona elementami z płyt w kolorze piaskowym. Wykusze i loggie nadające fasadzie budynku trójwymiarowy charakter, oraz śmiało zarysowana bryła. To one – obok prestiżowej lokalizacji – stanowią o wyjątkowości nowej inwestycji Atanera.

Przeszklone wykusze i głębokie loggie nadadzą fasadzie budynku trójwymiarowy charakter.

Mnie szczególnie zachwyciły zaplanowane w mieszkaniach okna od podłogi do sufitu, nadające wnętrzom wyjątkowy klimat i optycznie ją powiększające. Widzę, że standardy charakterystyczne dla nowoczesnego budownictwa, które pozwalają oknom “zdominować ściany”, na dobre zagościły w budownictwie mieszkaniowym. Uwielbiam takie okna! Dzięki nim, będąc w mieszkaniu czuję, jakby wnętrze i otoczenie wzajemnie się przenikały. Uznanie dla inwestora oraz architektów, którzy zdecydowali się na otwarcie przestrzeni w ten właśnie sposób. Budynek będzie lekki wizualnie, a jego elewacja niczym lustro będzie odbijać widoki nieba i zieleni sąsiadującego z nim parku. Jestem bardzo ciekawa efektu końcowego.

Termin oddania do użytku budynku przy ulicy Towarowej to maj 2024 roku.

Lokalizacja budynku przy ul. Towarowej, w samym centrum miejskiego życia to nie tylko nowoczesna przestrzeń, udogodnienia dla mieszkańców i zapierające dech widoki. To również możliwość korzystania w pełni z potencjału miasta. Mieszkańcy będą mogli planować swój dzień bez żadnych ograniczeń. Praktycznie od razu po wyjściu z domu będą mogli uprawiać jogging, lub wybrać się na spacer do parku, czy na Stary Rynek. Spotkania biznesowe i towarzyskie w tej okolicy można odbywać w klimatycznych restauracjach, codziennie wybierając inną. Najciekawsze premiery i wydarzenia kulturalne stają się dostępne na wyciągnięcie ręki. Podobnie jak najlepsze uczelnie wyższe, szkoły, oraz liczne atrakcje dla najmłodszych.

O postępach w budowie Towarowej 45 będę informować w kolejnych wpisach!


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 15.06.2022 r.