Kamila i Damian sami urządzili swoją nową kuchnię! Zdradzają sprytne pomysły na przechowywanie, porządek i organizację kuchni! / RL DESIGN

Sami urządzili swoją nową kuchnię!Bohaterka tego odcinka – Kamila pokazywała już na kanale wnętrza swojego domu, który razem z mężem Damianem zbudowała na małej działce. Tym razem przyjrzymy się z bliska ich nowej kuchni. Jak zaplanować wygodną kuchnię w wąskim pomieszczeniu, jakie praktyczne schowki i pomysły na organizację kuchni i przechowywanie faktycznie się sprawdzają, oraz jak można sobie ułatwić utrzymanie kuchni w porządku i wreszcie – jakie materiały wykończeniowe i detale pomagają w tworzeniu ponadczasowego stylu kuchni. W tym odcinku poznacie odpowiedzi właśnie na te pytania! Każda szafka i szuflada stanie przed Wami otworem! Zapraszam Was do kuchni, gdzie wszystko ma swoje miejsce, a codzienne czynności stają się przyjemnością!

Bohaterka odcinka: Kamila, RL DESIGN

W domu Kamili i Damiana kuchnię zaplanowano jako osobne pomieszczenie o wydłużonym kształcie. Jak przyznaje właścicielka, funkcjonalne rozplanowanie takiej kuchni wiązało się z pewnymi wyzwaniami.

– Kuchnia ma niespełna 14 m2 powierzchni, a dokładnie wymiary 3 na 4,5 m. Zaczęliśmy od przeanalizowania, jak moglibyśmy się poruszać po takiej kuchni. To zweryfikowało niestety nasze marzenie o wyspie kuchennej. Ponieważ jest to wąskie i dość długie pomieszczenie i byłoby to po prostu niewygodne. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na układ kuchni w kształcie litery G. – opowiada Kamila. – W naszym przypadku to była bardzo dobra decyzja.

– Zamiast wymarzonej wyspy, wygospodarowaliśmy aż 4,5 metra blatu roboczego w strefie gotowania! Uwielbiamy gotować razem z przyjaciółmi, więc jest to wygodne rozwiązanie.

Obok znanej zasady trójkąta roboczego, na układ kuchni wpływ miały także codzienne przyzwyczajenia mieszkańców. Przykładowo, lodówka znajdująca się blisko wejścia i sąsiadujący z nią blat śniadaniowy ułatwiają wypakowywanie zakupów spożywczych. Podobnie, usytuowanie zlewu w odległości około 60 cm od płyty indukcyjnej ułatwia na przykład odcedzanie makaronu po gotowaniu. Relatywnie blisko zlewu znajduje się także ekspres do kawy. – Dzięki temu nie musimy biegać po całej kuchni, żeby usunąć skropliny czy inne pozostałości z ekspresu. – opowiada dalej Kamila.

Kuchnia jest utrzymana w stylu klasycznym. Charakteru dodają jej fronty z ramką w dwóch kolorach – górne w bieli, a dolne – w graficie, a także chromowane uchwyty meblowe, oraz stylowe dodatki do wnętrz. Betonowe tace, ręcznie wykonywane szklane lampy, czy deski do krojenia i plecione kosze na pieczywo sprawiają, że w kuchni można poczuć domowy klimat. Wiele z tych produktów jest dostępnych w sklepie internetowym Kamili i Damiana – RL DESIGN.

– Nasza historia zaczęła się od stworzenia autorskich roślinnych plakatów, jednak to właśnie pasja do kreowania pięknych wnętrz pozwala nam ją kontynuować.

– Tworzymy oryginalne dodatki do domu i oferujemy niezwykłe produkty tworzone przez polskie marki i rękodzielników. Dzięki temu pomagamy innym osobom w spełnianiu ich wizji o wnętrzach z duszą. Cieszę się, że nasza pasja z czasem stała się też sposobem na życie. – przyznaje w uśmiechem Kamila.

Praktyczne i ponadczasowe. Chromowane uchwyty, autorskie tace, czy boczne oświetlenie stanowią dopełnienie stylu klasycznej kuchni.

Na co dzień przydają się także przemyślane schowki i dobrze zaplanowane miejsca na przechowywanie, które szczegółowo pokazujemy w nowym odcinku. Oprócz pojemnej spiżarni ukrytej pod schodami, jednym ciekawych patentów na porządek w kuchni jest miejsce dedykowane blachom do pieczenia, czy tacom o dużych gabarytach.

Specjalna, wysoka szuflada na blachy do pieczenia znalazła swoje miejsce pod piekarnikiem. Dzięki zaprojektowanym przegrodom, zawsze panuje tu porządek.

W całej kuchni wyraźnie widać zamiłowanie Kamili do indywidualnych rozwiązań. Stąd na przykład wybór wysokości blatu kuchennego (więcej szczegółów na ten temat w filmie). Mieszkańcy chętnie korzystają w kuchni również z szuflad, których zaplanowali naprawdę sporo. W jaki sposób je wykorzystali również zobaczysz w najnowszym odcinku na kanale YouTube Oglądamy domy marzeń!

Mieszkańcy zadbali także o przechowywanie środków czystości. – Zastosowaliśmy specjalną konstrukcję syfonu, która umożliwiła nam użycie dodatkowej, wyprofilowanej niższej szuflady pod zlewem. Jest ona bardzo przydatna i mieści się nad szufladą do segregacji odpadów. – pokazuje kolejny patent Kamila.

Więcej ciekawych pomysłów do kuchni, jej układ i poszczególne strefy zobaczycie na kanale YouTube Oglądamy domy marzeń! Zapraszam do oglądania! Zachęcam Was również do odkrycia niepowtarzalnych dekoracji i oświetlenia, dostępnych w sklepie internetowym RL DESIGN!

Artykuł zawiera lokowanie nazwy wyżej wymienionego sklepu internetowego z dodatkami do domu.


Zobacz również: