Ostoja nad Głuszynką – Świetnie zaplanowany dom 75 m2 z ogródkiem i dużym parkiem przy rzece! Nie musisz za niego płacić od razu!

Ostoja nad Głuszynką - nowe domy szeregowe w Czapurach.Malownicze wzniesienie z widokiem na pofałdowany krajobraz i dolinę rzeki. Czy żeby mieszkać w takim miejscu koniecznie trzeba przeprowadzić się aż w góry? Okazuje się, że w okolicy Poznania też można liczyć na takie atrakcje! Tuż za południową granicą miasta, w Czapurach, powstaje nowe osiedle – Ostoja nad Głuszynką. Położone w sąsiedztwie rzeki Głuszynka, zapewni mieszkańcom sielskie widoki przyrody i duży teren rekreacyjny z placem zabaw, siłownią zewnętrzną i zadrzewionym miejscem do relaksu na wyciągnięcie ręki!  Zobaczcie optymalnie rozplanowane, 4-pokojowe domy szeregowe o powierzchni 75 m2, które najpierw można wynająć, a dopiero potem kupić. O co tutaj chodzi? Szczegóły w nowym wpisie!

Choć osiedle znajduje się blisko granic miasta, przyroda i teren rekreacyjny nad rzeką o powierzchni 4000 m2 będą na wyciągnięcie ręki!

Ostoja nad Głuszynką to kameralne osiedle domów w zabudowie szeregowej realizowane przy ul. Gromadzkiej w Czapurach koło Poznania. Docelowo składać się będzie z 36 domów jednorodzinnych, z których każdy będzie posadowiony na własnej działce i konstrukcyjnie zostanie oddzielony od sąsiadów niezależnymi ścianami z dylatacją. To tylko pozornie mały detal, gdyż dla komfortu przyszłych mieszkańców ma on znaczenie wręcz fundamentalne. Taka konstrukcja zapewni bowiem ciszę w domu i tym samym korzystnie wpłynie na poczucie prywatności mieszkańców.

Jednak tym, co zdecydowanie wyróżnia osiedle spośród innych jest fantastyczny teren spacerowo – rekreacyjny o powierzchni aż 4000 m2 wyznaczony wzdłuż rzeki Głuszynki. Po zakończeniu przez inwestora prac związanych z budową domów, zostanie on zagospodarowany i udostępniony mieszkańcom.

Na terenie zadrzewionego parku znajdą się między innymi: plac zabaw, tereny spacerowe, miejsce na ognisko i zewnętrzna siłownia dla mieszkańców. A to wszystko w cieniu rozłożystych drzew.

Ale przyjazne otoczenie osiedla to nie wszystko! Warto spojrzeć z bliska na dobrze rozplanowany układ domu. Na powierzchni 75 m2 znajdziemy wszystko, czego można oczekiwać od domu szeregowego tej skali.


Każdy metr praktycznie wykorzystany! Układ pomieszczeń w domu 75 m2 obejmuje:

  • Funkcjonalny układ i dobrze doświetlone wnętrze to przede wszystkim część dzienna, czyli centrum życia rodziny. W tym domu obejmuje ona ustawną, oddzielną kuchnię o powierzchni 5,5 m2 oraz ponad 20-metrowy salon z miejscem na wygodną jadalnię oraz strefę telewizyjną, gdzie swobodnie zmieścimy rodzinny narożnik.
  • Pod schodami zaplanowano miejsce na pojemną szafę lub witrynę.
  • Wiatrołap jest dobrze przemyślany i obejmuje także dodatkową przestrzeń gospodarczą na przykład na rower czy wózek dziecięcy.
  • Co jeszcze zwróciło moją uwagę na parterze domu? Z pewnością pierwsza łazienka, gdzie można zamontować prysznic. Tym sposobem w kompaktowym domu szeregowym rodzina może korzystać z dwóch łazienek, co dla domu 75 m2 wcale nie jest zawsze możliwe do osiągnięcia. Jak widać w tym przypadku każdy metr powierzchni został maksymalnie wykorzystany.

Każdy może odwiedzić dom pokazowy wykończony w środku i na własne oczy zobaczyć jego możliwości aranżacyjne, w tym gotową kuchnię.

Strefa prywatna na piętrze obejmuje trzy sypialnie oraz dużą łazienkę z oknem i miejscem na pralnię.

  • Zwiedzając strefę prywatną na kolejnej kondygnacji domu pokazowego, moją uwagę zwróciła – po pierwsze – przestronna łazienka, gdzie swobodnie można zaaranżować wannę, a także pralkę. Ponieważ nie wyobrażam sobie łazienki głównej bez okna to tutaj również pozytywne zaskoczenie, czyli przestrzeń z dostępem do naturalnego światła.
  • Co równie istotne, drugim plusem jest możliwość posiadania trzech pokoi na piętrze. Ten układ sprawdzi się zarówno w przypadku rodzin 2+1 (wtedy zyskujemy dodatkowy pokój gościnny lub domowe biuro), jak również 2+2, gdzie każde dziecko może liczyć na własny pokój. Zauważcie, że sypialnie mają pełną wysokość i dzięki temu, że nie ma skosów, optycznie zyskują kilka dobrych metrów powierzchni.

Pierwszy etap osiedla jest gotowy. Pierwsze dwanaście domów zyskuje obecnie zagospodarowanie terenu wokół budynków.

Budowa kolejnych domów z dalszego etapu. Stan prac w ramach WIZYTY NA BUDOWIE – Edycja Jesień 2022.

Wraz z postępami prac, postaram się Wam pokazywać progres w ramach kolejnych edycji WIZYTY NA BUDOWIE. A to, jak finalnie ma wyglądać osiedle możecie zobaczyć na wizualizacjach.

Łącznie przy ulicy Gromadzkiej w Czapurach powstaną 36 domy jednorodzinne w zabudowie szeregowej. Do każdego domu przynależą dwa miejsca postojowe przed budynkiem.

Wśród innych udogodnień można wymienić na przykład dostęp do kompletu mediów, oraz ogrzewanie podłogowe montowane we wszystkich pomieszczeniach, a także wybudowanie osiedlowych dróg wewnętrznych. Standard izolacji termicznej budynków w pełni odpowiada obecnie obowiązującym normom i przewiduje między innymi izolację dachu wełną mineralną grubości 30 cm, oraz izolację ścian nośnych 20-centymetrową warstwą styropianu.

Deweloper osiedla postanowił także wyjść naprzeciw obecnej sytuacji na rynku kredytów hipotecznych, proponując klientom elastyczne rozwiązanie dopasowane do ich możliwości finansowych. Chodzi o program najmu z dojściem do własności. Jak to działa? Najważniejsze zasady przedstawiam poniżej.

Program najmu z dojściem do własności, czyli  płatność za dom dopasowana do obecnych możliwości finansowych klientów.

Ten system bazuje na umowie najmu instytucjonalnego z dojściem do własności i w skrócie polega na tym, że po weryfikacji klient wpłaca 10 – 20 % wartości lokalu, a resztę należności ratalnie – w formie comiesięcznego czynszu ustalanego indywidualnie. Jest także możliwość, na przykład co kwartał, wpłaty większej kwoty na poczet ceny i obniżenia czynszu.

Więcej informacji na temat aktualnej oferty, systemu płatności, oraz lokalizacji osiedla, udogodnień dostępnych w okolicy, oraz planowanych usprawnień w zakresie komunikacji znajdziesz na stronie internetowej inwestycji.

bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 29.10.2022 r.