WIZYTA NA BUDOWIE – Dwa mieszkania! 37 m2 oraz 40 m2 w budynku typu LOGO. Które ma większy potencjał? / Osiedle Dąbrówka Leśna Polana

Oglądamy mieszkanie w budynku typu LOGO na osiedlu Dąbrówka Leśna Polana.Osiedle wyróżnione ZŁOTYM DOMEMPodczas ostatniej wizyty na Osiedlu Dąbrówka – Leśna Polana zobaczyliśmy dwa mieszkania w budynku typu VILLA. Tym razem odwiedzamy budynek typu LOGO, w którym również zaglądamy do dwóch mieszkań, ale nieco mniejszych – o powierzchni 37 oraz 40 m2. Jak można zagospodarować taką przestrzeń? Oba mieszkania posiadają salon z aneksem kuchennym oraz łazienkę i oddzielną sypialnię. Różnice w ich układzie są subtelne, ale tylko na pierwszy rzut oka. Zobaczcie, co szczególnie zwróciło moją uwagę! Zapraszam na kolejny wpis z cyklu WIZYTA NA BUDOWIE!

LOGO to kameralny budynek wielorodzinny, który wyróżnia nowoczesna architektura, korzystne ceny nowych mieszkań na start, jak również ułatwiające codzienne funkcjonowanie udogodnienia. Mam tu na myśli wiatę rowerową i wózkarnię, dostępne przy wejściu do budynku.

W budynku typu LOGO każde mieszkanie, bez względu na swój metraż, posiada własny ogródek, balkon, lub taras, co korzystnie wpływa na samopoczucie domowników.

Części wspólne w budynku urozmaicają przyjemne dla oka kolory. Przy wejściu znajdziemy rowerownię i wózkarnię. Kilka kroków od domu – Las Zakrzewski oraz strefę do ćwiczeń na świeżym powietrzu.


Mieszkanie nr 1: 2 pokoje + aneks kuchenny, łącznie 37 m2 powierzchni + balkon.

Niewielki metraż mieszkania wcale nie musi ograniczać jego potencjału aranżacyjnego! Wewnętrzna oś stanowiąca komunikację prowadzi od drzwi wejściowych, przez korytarz, a następnie przez środek salonu aż do okna, przez które wychodzimy na balkon. Tym sposobem oś dzieli mieszkanie na dwie części. Z jednej strony otrzymujemy strefę relaksu i wypoczynku, na którą składa się sypialnia (8 m2) oraz część salonu z którego rozciąga się widok na balkon. Możecie się dziwić, ale dla mnie częścią skupiającą uwagę w takim mieszkaniu byłby balkon, na którym zaaranżowałabym letnią strefę wypoczynku ze stolikiem, obowiązkowo znalazłyby się na nim również donice, w tym z roślinami zimozielonymi, które zapewnią widok na zieleń o każdej porze roku. Natomiast na środku salonu osobiście ustawiłabym wygodne fotele w strefie telewizyjnej. Taki mebel nie zajmie dużo miejsca, a przydaje się gdy odwiedzają nas goście.

W pokoju dziennym, po drugiej stronie osi komunikacyjnej architekt zaprojektował miejsce na aneks kuchenny, który został doświetlony własnym oknem. Zabudowa kuchenna w kształcie litery L zapewni wystarczającą liczbę szafek oraz powierzchnię blatów roboczych dla dwóch dwóch osób, które wygodnie mogą mieszkać razem w tym lokalu. Oczywiście znalazło się tutaj miejsce na stół z krzesłami. Strefa jadalni znalazła swoje miejsce między oknami, po lewej stronie wspomnianej wcześniej osi komunikacyjnej. Dodam jeszcze, że zaraz po wejściu do mieszkania, po lewej stronie jest łazienka (4.8 m2) z miejscem na pralkę oraz wannę.

Mieszkanie nr 2: 2 pokoje + aneks kuchenny, 40 m2 powierzchni + balkon.

Drugie mieszkanie jest nieco większe, ma obszerniejszą sypialnię i balkon, ale w tym przypadku przestrzeń na aneks kuchenny jest nieco mniejsza niż w poprzedniej konfiguracji. Zyskuje natomiast salon, gdzie można zaaranżować strefę wypoczynku z ładnym widokiem na balkon, gdyż w tym układzie, odwrotnie niż wcześniej, architekt przewidział, że to narożnik lub sofa, a nie fotel, znajdą się naprzeciwko telewizora. Na środku salonu znalazło się miejsce na stolik z czterema krzesłami i absolutnie wybrałabym do tego wnętrza stolik okrągły. Taki mebel, dzięki swojemu opływowemu kształtowi, otworzyłby komunikację między kuchnią a salonem. Zwróćcie uwagę, że w tym mieszkaniu aneks kuchennym nie posiada okna. Sądzę więc, że ten układ będzie wygodniejszy dla osób, które rzadziej gotują, oraz cenią sobie większą przestrzeń w strefie relaksu.

Jako plus wyróżniam powierzchnię sypialni wynoszącą 11,1 m2, która jest wyraźnie większa niż w poprzednim mieszkaniu. Taki metraż pozwoli wygodnie mieszkać dwóm osobom, znajdzie się tutaj także miejsce na bardziej pojemną szafę. Natomiast łazienka swoim układem i powierzchnią jest bardzo zbliżona do tej, jaką zaplanowano w pierwszym lokalu. Można tu zaaranżować wannę oraz pralkę.

Na koniec ciekawostka. Pod lasem, tuż obok Osiedla Dąbrówka Leśna Polana zagospodarowano teren pod ekologiczne uprawy ziół, warzyw i owoców, gdzie każdy z mieszkańców może za symboliczną opłatę wynająć grządkę i cieszyć się własnymi plonami “prosto z krzaczka”, co sprzyja nie tylko utrzymaniu zdrowej diety, ale także zachowaniu równowagi życiowej i spędzaniu czasu wolnego w kontakcie z naturą.

Ceny nowych mieszkań w budynku typu LOGO zaczynają się już od 219 tys. zł za lokal w stanie deweloperskim. Pełną ofertę mieszkań i aktualnie dostępne metraże znajdziecie oczywiście na stronie internetowej dewelopera osiedla, firmy LINEA.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 3.11.2022 r.