Dom MARZEŃ – Parterowy i ekstremalnie wygodny! Przytulny LUKSUS i praktyczne pomysły dla dużej rodziny! / Roszczewska Wnętrza


Ten luksusowy dom wyróżnia ciekawy układ i praktyczne rozwiązania dla rodziny. W projekcie wszystkie pokoje zaplanowano na jednym poziomie parteru, zaś sufit katedralny w salonie i antresola optycznie powiększają przestrzeń. Pogodne wnętrza i miękkie, ekstremalnie wygodne meble marki Bizzarto sprawiają, że można tutaj odnaleźć błogi spokój. Jednocześnie, dom parterowy urządzono tak, aby był energooszczędny, inteligentny i łatwy w utrzymaniu porządku. Ciekawe patenty do domu dla rodziny ujawnia w odcinku z cyklu “Oglądamy domy marzeń” architekt Małgorzata Roszczewska.

Gość odcinka: architekt Małgorzata Roszczewska, Roszczewska Wnętrza
Partnerem odcinka jest marka Bizzarto. Poznaj meble do salonu z kolekcji Manhattan
Za pomoc w dekoracji dziękuję Mensa Home

Na filmie razem z autorką projektu wnętrza oglądamy przestronny przedpokój ze szklanymi drzwiami, korytarz ozdobiony tapetą z motywem roślinnym, a następnie spektakularne schody, oraz jasny salon z jadalnią i strefą wypoczynku, gdzie znalazły się ponadczasowe meble marki Bizzarto.

Podział kuchni na strefy podkreśla różnorodne wykończenie sufitu.

Jednym z ulubionych miejsc rodziny jest także osobna kuchnia pełna ciekawych rozwiązań. Niektóre z nich to: elegancka wyspa, ukryta spiżarnia, kącik śniadaniowy i podświetlana witryna. Pokazujemy także pomysł na remont łazienki z prysznicem, oraz zaglądamy do przytulnych sypialni i na antresolę z miejscem do czytania, zabawy i pracy w domu.

Mocnym, kontrastującym z jasnym wnętrzem akcentem są schody wykonane w całości z drewna przez lokalnych rzemieślników.

– Wnętrza są utrzymane w odcieniach jasnych, klasycznych, a dzięki temu ponadczasowych. Jednak, z pewnością nie są nudne. Znajdziemy tutaj ścianę o strukturze trójwymiarowej, częściowo z tłem ze szkła barwionego. Pojawiają się lustra, tapety i sztukaterie. Mamy też ścianę wykończoną drewnem.
Pojawiają się także lustra i elementy wykończenia z betonu architektonicznego, tak więc we wnętrzu
sporo się dzieje, ale nas to nie przytłacza. – opowiada architekt Małgorzata Roszczewska.

– Otwarcie przestrzeni ku górze zapewnia sufit katedralny, ale żeby nas nie przytłaczał, jest on mocno podzielony i ma też różnorodny kształt.

W otwartej przestrzeni dziennej często zastanawiamy się, na jaki układ mebli warto postawić.
Architektka postawiła na sofę plus narożnik z kolekcji Manhattan marki Bizzarto.

– Ten układ narożnika i sofy świetnie się sprawdza jeżeli chcemy przyjmować gości, a to było właśnie
zamierzeniem inwestorów. Bardzo lubią zapraszać swoja rodzinę, która jest dosyć liczna. Dzięki temu, że mamy tutaj narożnik, a tutaj sofę, wszyscy się zmieszczą i siedzą naprzeciwko siebie, co ułatwia
rozmowę. – tłumaczy Małgorzata.

– Jeżeli chodzi o meble Bizzarto, są one bardzo wygodne – głębokie i bardzo miękkie. Sprzyja to wypoczynkowi. Mamy podwójny zestaw poduch. Poduchy są wypełnione piórami gęsi, tak więc mamy tutaj i naturę i bardzo ładną, wytrzymałą beżową tkaninę.

– Ona jest oczywiście łatwa w utrzymaniu czystości, gdyż jest hydrofobowa. Wszystko to, co jest niezbędne dla dużej rodziny znajdziemy w tym wypoczynku. – podsumowuje.

– W domu zostały zaprojektowane trzy sypialnie. Każda z nich posiada swój motyw kolorystyczny i ciekawy akcent. Jedna jest ubarwiona kolorem musztardowym i betonem architektonicznym na ścianie. Druga ma motyw koloru różowego oraz bardzo przytulną tapetę na ścianie, a trzecia jest utrzymana w tonacji zieleni z szarością i ma ciekawe lamele w postaci okrągłych półwałków. – kontynuuje w odcinku.

Jeśli interesuje Was to, w jaki sposób architektka zadbała o to, aby dom był łatwy w utrzymaniu czystości, zapraszam na mój kanał YouTube, gdzie zdradzamy patenty do pralni, oraz do łazienki!

Artykuł zawiera lokowanie produktu – mebli do salonu marki Bizzarto.