Osiedle Nowa Rokietnica – bliźniaki w nowoczesnym wydaniu

Osiedle Nowa Rokietnica przy ul. Trakt Napoleoński. Deweloper StatmidNowa Rokietnica to możliwość zakupu dwupoziomowego mieszkania w zabudowie bliźniaczej z trzema sypialniami, garażem i ogrodem w Rokietnicy, skąd można szybko dotrzeć do Poznania zarówno samochodem, jak i koleją.

Nowa Rokietnica obejmuje bliźniaki z garażami o powierzchni 110 m2 plus ogród z gotowym tarasem. Wygodny, bliźniaczy typ zabudowy, nowoczesny projekt oraz jasne i przestronne wnętrza to główne wyróżniki osiedla powstającego przy ul.Trakt Napoleoński w Rokietnicy, a więc kilka kroków od miejscowych szkół (od podstawówki, przez gimnazjum, szkołę zawodową, aż po technikum i liceum), przedszkoli, zaplecza handlowo-usługowego oraz obiektów sportowo-rekreacyjnych (m.in. klub fitness, siłownia, boiska sportowe).


Osiedle Nowa Rokietnica – układ pomieszczeń w mieszkaniu:

Na parterze przewidziano wiatrołap, pokój dzienny z aneksem kuchennym o powierzchni około 28 m2 oraz toaletę i garaż. Piętro to trzy ustawne sypialnie. Dwie z nich mają powierzchnię około 14 m2, a to faktycznie dużo w porównaniu z konkurencyjnymi osiedlami powstającymi w innych lokalizacjach w okolicy Poznania. Trzeci pokój zajmuje 8,5 m2. Na piętrze do dyspozycji mieszkańców jest też praktyczna, oddzielna garderoba i oczywiście łazienka. Domy na Osiedlu Nowa Rokietnica zaprojektowano zgodne z aktualnie obowiązującymi trendami.


Zarówno w sypialniach, jak i w pokoju dziennym zaplanowano duże okna zapewniające optymalny dostęp naturalnego światła. Dodatkowe okno dachowe znajduje się na klatce schodowej, co nadaje wnętrzu niepowtarzalny klimat. Co równie ważne, budynki na Osiedlu Nowa Rokietnica posiadają płaskie dachy, więc w pokojach na piętrze nie ma kłopotliwych skosów. Za kolejny plus uważam wydzielenie garderoby na piętrze, w której można przechowywać znaczną część garderoby i która pozwala na zachowanie większej otwartej przestrzeni w pokojach domowników.

Osiedle Przy Trakcie w Rokietnicy. Nowe mieszkania na sprzedaż - deweloper ArielPOLECAM! Osiedle Przy Trakcie w Rokietnicy – wygodne mieszkania w willach blisko Poznania. Poznaj szczegóły.

Oprócz garażu i miejsca parkingowego, do każdego lokalu na Osiedlu Nowa Rokietnica przynależy ogród o powierzchni od 58 do ponad 200 m2. Pierwszy etap osiedla obejmuje 6 domów w zabudowie bliźniaczej, czyli 12 lokali mieszkalnych.

Pierwsze bliźniaki na Osiedlu Nowa Rokietnica są gotowe.

Zakończenie budowy całego etapu nastąpi w 2018 roku. Docelowo na osiedlu ma powstać kilkadziesiąt mieszkań z ogrodami utrzymanych w jednolitej stylistyce. Osiedle Nowa Rokietnica jest uzbrojone we wszystkie media. Inwestor przewiduje budowę zarówno dróg wewnętrznych, jak i drogi dojazdowej do osiedla, co korzystnie wpłynie na komfort życia mieszkańców. Podjazdy, podejścia do lokali i tarasy są wykonywane z kostki brukowej. Wśród dodatkowych elementów wyposażenia między innymi: trzyszybowe okna na profilach Veka, w tym przesuwne drzwi tarasowe w salonie oraz rolety zewnętrzne w oknach, elektrycznie otwierana brama garażowa oraz światłowód.

Zestawiając powierzchnię, standard wykonania i wykończenia bliźniaków z ich lokalizacją w pobliżu centrum Rokietnicy oraz zjazdu na Zachodnią Obwodnicę Poznania, ofertę firmy Statmid uważam za godną uwagi, tym bardziej, że cena oferowanych mieszkań z garażami jest konkurencyjna i wynosi od 365 do 388 tys. zł.


Osiedle Nowa Rokietnica – podstawowe informacje:

Inwestor: Statmid Sp. z o.o. Spółka Komandytowa
Powierzchnia dostępnych mieszkań: 110 m2, w tym garaż
Typ zabudowy: bliżniak
Wybrane elementy wyposażenia: 5-komorowe okna Veka (okna 3-szybowe), przesuwne drzwi tarasowe w salonie, rolety zewnętrzne (w salonie sterowane elektrycznie, w pozostałych pomieszczeniach ręcznie), brama garażowa ocieplona i sterowana elektrycznie, dodatkowa izolacja akustyczna ścian między lokalami, przyłącze światłowodowe
Termin oddania pierwszych mieszkań do użytku: jesień 2017 roku
Osiedle Nowa Rokietnica – ceny domów na sprzedaż: 365 – 388 tys. zł


Dzięki dogodnej lokalizacji przy Zachodniej Obwodnicy Poznania, Rokietnica systematycznie przyciąga licznych nowych mieszkańców. Do ich dyspozycji są tu między innymi nowe szkoły, przedszkola, zaplecze handlowe, ośrodek zdrowia oraz stacja kolejowa, skąd w 15 minut można dojechać do ścisłego centrum Poznania. Dojazd z Rokietnicy do Poznania samochodem to kwestia 20 minut. Czytaj więcej o tym, na jakie warunki mogą liczyć mieszkańcy gminy Rokietnica.


ZOBACZ TEŻ, jak możesz mieszkać tam, gdzie las spotyka się z miastem:


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 11.05.2018

Odwiedzam z kamerą nowe domy i mieszkania

O takim domu marzy wielu z nas. Zobacz go ze mną!  Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

osiedle-rozalin-dom-b-3-yt-play-300x169