Duży salon i dwie łazienki dla wygody rodziny – Osiedle domów Green Home / Lusowo

Osiedle w Lusowie - Green HomeNowe domy w Lusowie przy ulicy Poznańskiej to duet funkcjonalności i spokojnego sąsiedztwa. W każdym segmencie na powierzchni 88 m2 zaplanowano doświetloną z trzech stron strefę dzienną z wygodną jadalnią, trzy sypialnie oraz dwie łazienki – jedną z miejscem na prysznic, a drugą – dla miłośników kąpieli w wannie. Szukając wypoczynku z widokiem, wystarczy wyjść na spacer. Dzięki bezpiecznej trasie pieszo – rowerowej wprost z domu dotrzemy nad Jezioro Lusowskie z plażą, placem zabaw oraz szlakami cenionymi przez rowerzystów, spacerowiczów i biegaczy.

Nowe osiedle domów w zabudowie bliźniaczej Green Home w Lusowie jest w trakcie realizacji. Pierwsi mieszkańcy już się urządzają. Budowa drugiego etapu zakończyła się na jesieni 2019 roku. Docelowo inwestycja obejmie III etapy, a więc 25 budynków z dwoma lokalami każdy. Wszystkie łączy podwyższony standard wykończenia i jednolity projekt, uwzględniający potrzeby rodzin z dziećmi.

Okolica wolna od korków ulicznych i tłoku, za to pełna zieleni i ułatwień dla aktywnych. Tak właśnie mieszka się w okolicy Jeziora Lusowskiego, w gminie Tarnowo Podgórne.

Obok dobrych warunków do aktywnej rekreacji, w Lusowie znajdziemy miejscową, niedawno rozbudowaną szkołę i pełne zaplecze techniczne – gotowe drogi i komplet mediów, w tym również przyłącze światłowodowe. Trwający kilka minut dojazd do szybkiej trasy nr 92, oraz do Zachodniej Obwodnicy Poznania realnie wpłynie na komfort życia całej rodziny.

Świetnie przygotowane trasy rowerowe oraz kompleksowo wyposażona plaża blisko domu to nie wszystkie udogodnienia, na jakie będą mogli liczyć mieszkańcy osiedla. Wypoczynek na świeżym powietrzu ułatwi przydomowy ogród należący do każdego lokalu. Powierzchnia działek w obecnie realizowanym, drugim etapie inwestycji wynosi od 240 do 330 m2.

Na ład przestrzenny na osiedlu korzystanie wpływa jednolity projekt domów oraz ich pełne wykończenie w standardzie tak zwanym deweloperskim podwyższonym. Choć przepisy prawa budowlanego jednoznacznie nie wskazują, co wchodzi w skład takiego standardu, to po wizycie w gotowych lokalach mogę stwierdzić, że bliźniaki faktycznie wybudowano “jak dla siebie”. Poza oczywistymi elementami takimi jak: dobra izolacja termiczna ścian i poddasza, okna o niskim współczynniku przenikalności ciepła czy wysokojakościowy tynk, na szczególną uwagę zasługuje ściana działowa między lokalami wykonana z pustaka ceramicznego AKU o podwyższonej dźwiękoszczelności, oraz kilka przydatnych udogodnień, na czele z większą niż zazwyczaj liczbą okien, roletami okiennymi oraz ogrzewaniem podłogowym.


Osiedle Green Home – Standard budynków obejmuje między innymi:

  • Gotowy taras, wybrukowane dojścia do lokali oraz ogrodzenie
  • Okna trzyszybowe z roletami zewnętrznymi, oraz stolarką firmy VEKA
  • Dodatkowe okna – w strefie jadalnianej oraz okno dachowe w łazience
  • Tradycyjna więźba dachowa oraz dachówka ceramiczna marki BRAAS
  • Ogrzewanie podłogowe na całej powierzchni parteru oraz w łazience na piętrze
  • Schody wewnętrzne betonowe
  • Możliwość indywidualnej aranżacji wnętrza

Szukając nowego domu, warto wyobrazić sobie, jak w danym wnętrzu – krok po kroku – będzie wyglądała nasza codzienność.

W tym przypadku moją uwagę zwraca przede wszystkim dobrze doświetlona strefa dzienna, w której – oprócz okna tarasowego i kuchennego – znalazło się też dodatkowe okno w strefie jadalnianej (wszystkie są wyposażone w rolety). Dzięki temu, o każdej porze dnia w domu będzie jasno i przytulnie. Oczywiście kluczowa jest powierzchnia części dziennej, gdzie przecież najczęściej wypoczywamy, gotujemy i przyjmujemy gości. Na osiedlu dewelopera Green Home wynosi ona około 37 m2. To sporo. Z łatwością zaaranżujemy tu więc wygodną jadalnię, strefę telewizyjną i kuchenną. Projektowanie ułatwi brak kaloryferów, gdyż na całej powierzchni parteru zamontowano ogrzewanie podłogowe. Część zainteresowanych, w tym głównie osoby pracujące w domu, może jedynie zastanawiać brak dodatkowego gabinetu na parterze.

Miejsca na przechowywanie wystarczy dla każdego: Dodatkowe skrytki zaplanowano pod schodami oraz na poddaszu, które można też adaptować na kolejny pokój.

Rodziny z dziećmi docenią dwie, w pełni funkcjonalne łazienki – po jednej na każdej kondygnacji.

Nie trzeba więc wybierać między wanną a prysznicem. Zmieszczą się oba elementy. Pomyślano tu również o wnękach na szafy w zabudowie w części sypialnianej, na którą składają się 3 pokoje o powierzchni wynoszącej od około 9,5 do 11 mkw. Dzięki podwyższonej ścianie kolankowej, sypialnie stają się przestronniejsze i łatwiejsze w późniejszym urządzaniu niż tradycyjne pokoje ze skosami. Szukając dodatkowego miejsca, chętni mogą również adaptować poddasze na cele mieszkalne we własnym zakresie.

Na pewno interesują Was ceny dostępnych lokali. Obecnie za nowe mieszkanie 88 mkw plus ogród zapłacimy 369 tys. zł. Biorąc pod uwagę lokalizację osiedla z możliwością szybkiego dojazdu do Poznania, oraz fakt, że mieszkańcy nie muszą martwić się o wykończenie tarasu, ogrodzenie działki czy instalację rolet okiennych, itd. (gdyż te wszystkie elementy otrzymują w pakiecie) i mogą od razu przystąpić do urządzania wnętrz nowego domu, to uważam tę ofertę za wartą rozważenia. Zwłaszcza dla osób stawiających na przemyślany układ pomieszczeń, który sprawdza się na co dzień.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 13.02.2020 r.