MASTER BEDROOM w domu od dewelopera – TOP 6 osiedli blisko Poznania

Najwygodniejsze sypialnie

Z okazji Walentynek poszukaliśmy dla Was domu z sypialnią, która zapewnia spokojny sen, jak również – poczucie prywatności i dodatkowe udogodnienia. A to wszystko dzięki dużej przestrzeni, w tym nawet własnej, prywatnej łazience i garderobie. Sprawdź, gdzie pod Poznaniem kupisz nowy segment z prawdziwą master bedroom!

Miejsce 6 – Osiedle Zielony Zakątek w Kórniku – sypialnia z dużym tarasem

Dom w zabudowie szeregowej z garażem, ogródkiem i tarasem na Osiedlu Zielony Zakątek zapewnia dużą przestrzeń – w sumie 120 m2. Nic więc dziwnego, że przestronna jest również sypialnia rodziców. Pokój o powierzchni 12,5 m2 posiada duże okna oraz praktyczną wnękę pod zabudowę. Posiada też coś ekstra. Gospodarze z własnej sypialni mogą wyjść na duży taras o powierzchni aż 22 m2. Śmiało można powiedzieć, że miejsca wystarczy tu na urządzenie drugiego, letniego salonu. Warto jeszcze wspomnieć, że na piętrze znajduje się osobna garderoba, co pozwala na wyprowadzenie znacznej części rzeczy tak z sypialni rodziców, jak i z dwóch pozostałych. Ile kosztuje taka wygoda? Za dom w Kórniku o powierzchni 120 m2 trzeba zapłacić 365 tys. zł.


Miejsce 5 – Osiedle Rozalin w Lusówku – przytulna sypialnia z tarasem

Oryginalny charakter sypialni w mieszkaniu o powierzchni 74,5 m2 plus poddasze to zasługa prywatnego tarasu, na który można wyjść bezpośrednio z sypialni. To o tyle cenny element, że Osiedle Rozalin jest otoczone przez las, który można podziwiać wypoczywając na własnym tarasie o powierzchni ponad 8 m2. Przyjemna lektura lub kawa o poranku z widokiem na zieleń rzeczywiście podnosi relaks na wyższy poziom. Co równie ważne, na ponad 13 m2 można urządzić przytulną i jednocześnie przestronną sypialnię. Tym bardziej, że odzież można przechowywać w innych częściach mieszkania, na przykład na korytarzu z wnęką pod zabudowę. Cena jednopoziomowego mieszkania o powierzchni 74,5 m2 plus poddasze na piętrze szeregowca, z własnym wejściem i klatką schodową oraz tarasem wynosi 290 tys. zł.


Miejsce 4 – Osiedle Ułańskie w Zalasewie – prywatna duża przestrzeń

Położone w Zalasewie obok Swarzędza Osiedle Ułańskie oferuje szeregowce o powierzchni około 113 m2 plus poddasze nieużytkowe. Ich cechą szczególną jest projekt dopasowany do potrzeb rodziny z dziećmi – w domu znajduje się między innymi kilka stref na przechowywanie rzeczy oraz trzy sypialnie, z których największa, o powierzchni 16 m2 to azyl rodziców. Prostokątny kształt sypialni umożliwia wydzielenie kolejnej garderoby (jedna jest już na piętrze) lub – w zależności od indywidualnych potrzeb – na przykład miejsca z urządzeniami do ćwiczeń czy wygodny fotel do czytania. Pokój jest doświetlony naturalnym światłem. Na plus zaliczam też fakt, że od pozostałych dwóch sypialni, sypialnię rodziców oddziela łazienka i korytarz. Ceny nowych domów na Osiedlu Ułańskim oscylują w granicach od 450 do 520 tys. zł.


Miejsce 3 – Osiedle Lubczykowa Góra w Radojewie – wysoka sypialnia z antresolą

Dom jednorodzinny w stylu willi śródziemnomorskiej na Osiedlu Lubczykowa Góra zaskakuje na każdym kroku. W sypialni rodziców też nie brakuje oryginalnych detali. Po pierwsze, pokój zajmuje aż 24 m2 licząc po podłodze oraz około 17 m2 licząc bez skosów. Największym plusem jest jednak jego wysokość. W sypialni jest tak wysoko, że można tu zbudować antresolę, gdzie zmieści się domowa biblioteka albo osobne miejsce do pracy. Moim zdaniem, taka antresola to bardzo oryginalne rozwiązanie jak na gotowy dom od dewelopera. Mniej istotny jest brak własnej, prywatnej łazienki rodziców – na piętrze znajduje się jedna wspólna. Koszt zakupu domu z ogródkiem i garażem na dwa samochody o łącznej powierzchni 162 m2 oscyluje w granicach od około 519 do 590 tys. zł.


Miejsce 2 – Osiedle Nowe Złotniki w Złotnikach – przestronna sypialnia z garderobą

Osiedle Nowe Złotniki koło Suchego Lasu to możliwość zakupu wygodnego domu z ogrodem i garażem. Rodziny z dziećmi docenią zwłaszcza fakt, że dom w zabudowie bliźniaczej o powierzchni 150 m2 posiada aż cztery sypialnie, w tym – przestronną sypialnię rodziców o powierzchni 14 m2, gdzie obok szerokiego łóżka zmieści się szafa w zabudowie oraz regał czy toaletka. Całość jest ładnie doświetlona dzięki oknom do samej ziemi. Sypialnia jest nie tylko większa niż na innych osiedlach. Posiada też ponadstandardową wysokość – 2,9 m. Kolejnym udogodnieniem jest sąsiadująca z sypialnią garderoba. Prezentowany dom posiada także dwie łazienki, po jednej na każdej kondygnacji. Do obydwu mają dostęp wszyscy domownicy. W ramach pierwszego etapu Osiedla Nowe Złotniki można kupić gotowy dom w stanie deweloperskim o powierzchni 150 m2 w cenie od 570 tys. zł. Natomiast w ramach drugiego etapu za dom bliźniak w stanie deweloperskim o powierzchni od 131 do 144 m2 zapłacimy od 489 tys. zł.


Miejsce 1 – Osiedle Koninko koło Kórnika – master bedroom z prywatną garderobą i łazienką

Wyjątkowy charakter domu w zabudowie szeregowej na Osiedlu Koninko widać już na pierwszy rzut oka. Mowa o eleganckiej elewacji z cegły ceramicznej i projekcie inspirowanym stylem holenderskim. Wnętrze niemal 100-metrowego domu również kryje kilka niespodzianek. Jedną z nich jest okazała sypialnia rodziców zajmująca 15 m2. Tak duża powierzchnia pozwala na stworzenie przytulnego i jednocześnie funkcjonalnego wnętrza. Oprócz standardowych elementów, takich jak wygodne łózko i szafki, znalazła się tu wydzielona strefa na własną, prywatną garderobę, którą doceni zwłaszcza pani domu. Oprócz tego, sypialnia sąsiaduje z oddzielną łazienką rodziców. Trzeba podkreślić, że na tej samej kondygnacji do dyspozycji pozostałych domowników jest druga łazienka. Rodzice mogą korzystać więc z własnej – na wyłączność! Podobnie jak z garderoby, która stanowi integralną część ich sypialni. To kluczowe elementy podnoszące komfort mieszkania. W sumie, w opisywanym domu na Osiedlu Koninko znajdują się aż cztery sypialnie. Cena szeregowca z ogrodem o powierzchni 99 m2 w stanie deweloperskim wynosi od 375 do 445 tys. zł.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 14.02.2017 r.