Oglądamy najtańszy szeregowiec 65 m2 pod Poznaniem – Osiedle Radosne w Czmoniu

Salon z aneksem kuchennym - Osiedle Radosne w CzmoniuSprawdziliśmy, jak wygląda całkowicie urządzone, dwupoziomowe mieszkanie z ogrodem na Osiedlu Radosnym w Czmoniu koło Kórnika i jesteśmy pod wrażeniem. Przemyślany układ 65-metrowego mieszkania sprawia, że pomieszczenia wyglądają na przestronne i – co ważne – w praktyce spełniają swoje funkcje.

Wrażenie przestrzeni potęguje utrzymany w eleganckim stylu wystrój wnętrz. Jasne, stonowane barwy ścian oraz wyposażenia, szkło oraz powierzchnie odbijające światło – po te elementy projektantka sięgała bardzo chętnie, z dobrym efektem. Z wystrojem łazienek utrzymanych w stylu glamour i stylowej części dziennej dobrze komponuje się strefa prywatna, w której zadbano między innymi o detale dodające całości przytulnego charakteru.

Mieszkanie na Osiedlu Radosnym posiada własne wejście. Po przekroczeniu progu widzimy wiatrołap z miejscem na szafę w zabudowie, następnie – część dzienną z aneksem o powierzchni 27 m2 plus toaletę na parterze. Na piętrze znajdują się dwie relatywnie duże sypialnie oraz łazienka. Tak w największym skrócie wygląda najtańsze mieszkanie 65 m2 w szeregowcu pod Poznaniem.

Dwupoziomowe mieszkanie zaprojektowano z myślą o trzyosobowej rodzinie. W przypadku otwartej części dziennej do dyspozycji mieszkańców i ich gości jest niemal 30 m2. Na takiej powierzchni można urządzić jadalnię z dużym stołem i krzesłami, wypoczynek z kącikiem telewizyjnym i niewielki aneks kuchenny, który zaprojektowano pod schodami prowadzącymi na piętro. Takie rozwiązanie pozwoliło na zachowanie otwartej przestrzeni w części dziennej, której naturalnym przedłużeniem jest ogród. Z drugiej strony, w takim układzie aneks jest dość mały. Dlatego alternatywnie można go powiększyć o dodatkowy blat oddzielający wizualnie część kuchenną od strefy wypoczynkowej. Oprócz tego – w zależności od indywidualnych potrzeb – toaletę można zamienić na spiżarnię lub pomieszczenie gospodarcze, gdzie zmieszczą się m. in. przetwory.

Piętro zapewnia domownikom sporo swobody. W łazience jest miejsce między innymi na wannę i pralkę. Z kolei obydwie sypialnie zajmują powierzchnię około 12 m2 każda i posiadają okna do ziemi. W rezultacie, pokoje pełnią trzy funkcje – sypialni, miejsca do pracy i nauki oraz garderoby. Jak widać na zdjęciach, sypialnie spokojnie pomieszczą nie tylko łóżka i szafy w zabudowie, ale także – biurka i półki na książki czy dokumenty. Chcąc składować więcej rzeczy w mieszkaniu, na przykład narty czy walizki, można w tym celu wykorzystać przestrzeń na nieużytkowym poddaszu.

Cena oglądanego mieszkania w stanie deweloperskim na Osiedlu Radosnym w Czmoniu – wraz z przynależnym miejscem postojowym i ogrodem – wynosi 199 tys. zł i należy do najniższych w okolicy Poznania. Można również wybrać większe, czteropokojowe mieszkanie o powierzchni 75 m2 w cenie 229 tys. zł. Za dodatkową opłatą na Osiedlu Radosnym można kupić garaż.

Drogi dojazdowe i wewnętrzne na osiedlu są wybudowane. Do dyspozycji najmłodszych mieszkańców został oddany plac zabaw. Budowa osiedlowego pasażu handlowego właśnie trwa. Jak dowiedzieliśmy się na miejscu, powstanie tu m.in. sklep spożywczy.

Czytaj także:
Jak się mieszka w gminie Kórnik?
Gmina Kórnik – wszystko o nowych osiedlach
Ranking: 10 najwygodniejszych osiedli szeregowców w okolicy Poznania


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 12.02.2017 r.