Oglądamy nowy szeregowiec o powierzchni 99 m2 – Osiedle Koninko koło Poznania

Niemal 100 m2 powierzchni, w tym aż cztery wygodne sypialnie i dwie łazienki. Oryginalny projekt inspirowany architekturą holenderską i stylowa elewacja z cegły ceramicznej. To tylko niektóre udogodnienia, jakie zapewnia nowy szeregowiec na Osiedlu Koninko firmy Novaform. Sprawdź wyjątkowy układ domu na trzech kondygnacjach! Zobacz film z recenzją domu o nazwie Breda!

Obecnie na Osiedlu Koninko, obok szeregowców, powstają nowe mieszkania w kilku konfiguracjach do wyboru – w tym mieszkania z dużym tarasem lub z własnym ogrodem. Pierwsze mieszkania będą gotowe w 2018 roku. Jednocześnie w Koninku można kupić gotowy dom w zabudowie szeregowej, w tym oglądany dom o powierzchni 99,1 m2.

Dom na Osiedlu Koninko w gminie Kórnik wyróżnia nie tylko duża powierzchnia. Gdy tylko przyjechałam na miejsce, moją uwagę zwróciła wysoka jakość użytych materiałów, w tym między innymi dachówka ceramiczna oraz elewacja z naturalnej cegły ceramicznej. Oprócz tego, na komfort mieszkańców pozytywnie wpływają podwójne ściany między domami. Poczucie prywatności zwiększa układ domów, których ogrody znajdują się w wewnętrznej strefie zabudowy.

Oglądany dom pokazowy o nazwie Breda, na trzech kondygnacjach zajmuje powierzchnię niemal 100 m2. Na tak dużej powierzchni zaplanowano między innymi: cztery wygodne sypialnie, dwie łazienki i toaletę, liczne schowki na przechowywanie rzeczy oraz dużą część dzienną z aneksem kuchennym.

Po wejściu do szeregowca zobaczyłam korytarz z lustrem oraz pojemnym, zamykanym schowkiem pod schodami, gdzie można przechowywać np. płaszcze, obuwie czy inne sprzęty. Z korytarza można przejść do toalety, z której wygodnie mogą korzystać zarówno domownicy, jak również ich goście. Moją uwagę zwróciły schody prowadzące na piętro, które zaprojektowano na korytarzu. Dzięki temu, schody nie zabierają miejsca w salonie, który w efekcie zapewnia swobodną przestrzeń do wypoczynku, wspólnej zabawy i biesiadowania.


Wrażenie przestronności to zasługa jasnych barw, naturalnych materiałów wykończeniowych oraz nowoczesnych, dużych okien i oczywiście – sporej powierzchni salonu.


Łącznie część dzienna z aneksem kuchennym i jadalnią zajmuje ponad 30 m2. W tym domu postawiono na półotwartą kuchnię z własnym oknem. Taki układ sprawia, że podczas gotowania mamy kontakt z domownikami przebywającymi w salonie. Z drugiej strony, półotwarta kuchnia pomieści wszystkie potrzebne elementy. Pomieszczenie jest jednocześnie przytulne. To zasługa jasnych barw i odpowiednio dobranych detali, ale nie tylko. W każdym domu na Osiedlu Koninko jest przygotowana instalacja pod kominek, który nawet zimą skutecznie podgrzeje atmosferę.

Osiedle Sielankowe - Kamionki / BorówiecPOLECAMY! Osiedle Sielankowe w Kamionkach – Nowe domy z widokiem na zieleń. Zobacz więcej!
Osiedle Nowy Bnin - nowe mieszkania na sprzedaż / KórnikPOLECAM! 5-pokojowe mieszkanie na Osiedlu Nowy Bnin / Kórnik. Zobacz FILM!

Latem można wypoczywać także we własnym ogrodzie, w tym przypadku o powierzchni ponad 100 m2. Co ciekawe, na ogród prowadzi okno odstawno-przesuwne, które po otwarciu nie zajmuje miejsca w pokoju.

Strefa prywatna też skrywa kilka niespodzianek. Piętro obejmuje dwie łazienki i dwa pokoje, z czego sypialnia rodziców zajmuje aż 15 m2 i posiada prywatną garderobę oraz własną łazienkę. To elementy znacznie podnoszące komfort mieszkania, które rzadko można spotkać na innych osiedlach w okolicy Poznania. Na tej kondygnacji do dyspozycji pozostałych domowników jest jeszcze druga łazienka oraz kolejny pokój, który – w zależności od potrzeb – może pełnić funkcję sypialni, gabinetu albo bawialni.

Kolejne dwa pokoje oraz osobna pralnia znajdują się na poddaszu, czyli ostatniej, trzeciej kondygnacji budynku. Zauważyłam, że w sypialniach są specjalne strefy odpowiednie na aranżację szaf w zabudowie. Ponadto, jedna z sypialni posiada wyjście na balkon o powierzchni ponad 6 m2, który – dzięki klimatycznej cegle widocznej na elewacji – zachęca do relaksu. W domu nie ma garażu. Są przygotowane miejsca parkingowe przy budynku.

Stylowe wykończenie, funkcjonalny projekt – w tym ponadstandardowa liczba pomieszczeń w domu – sprawiają, że szeregowiec na Osiedlu Koninko sprosta oczekiwaniom współczesnej rodziny, która chce mieszkać wygodnie blisko miasta.

Cena domu typu Breda na Osiedlu Koninko (deweloper Novaform) o powierzchni 99,1 m2 w stanie deweloperskim wynosi od 399 tys. zł.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 6.12.2017 r.

Odwiedzam z kamerą nowe domy i mieszkania

Zobacz jak oceniam 2-poziomowe mieszkanie w Dąbrówce koło Poznania.  Oglądaj więcej recenzji mieszkań ›

osiedle-lesna-polana-forma-yt-play-300x169