Osiedle Leśne w Komornikach – mieszkania i szeregowce przy lesie

Osiedle Leśne - Komorniki. Szeregowce przy ul. Stawnej. Deweloper Invest Complex.Osiedle Leśne w Komornikach wyróżnia zaciszna okolica, kameralny charakter i bezpośrednie sąsiedztwo lasu, gdzie można swobodnie spacerować. W ramach podzielonej na dwa etapy inwestycji powstały mieszkania jednopoziomowe oraz szeregowce w Komornikach, niedaleko Wielkopolskiego Parku Narodowego.

Osiedle Leśne w Komornikach powstało w leśnej otulinie, w otoczeniu niskiej zabudowy jednorodzinnej i willowej. Zielona okolica to duży atut inwestycji zrealizowanej przez Invest Complex, ponieważ znaczną część inwestycji mieszkaniowych powstających w Komornikach, Wirach oraz pobliskich Plewiskach cechuje gęsta zabudowa oraz brak bezpośredniego dostępu do terenów rekreacyjnych.

Pierwszy etap Osiedla Leśnego w Komornikach powstał przy ulicy Spacerowej i obejmuje domy jednorodzinne w zabudowie szeregowej o powierzchni od 75 do 88 m2. Na parterze mieści się salon z aneksem kuchennym i łazienka, a na piętrze – trzy pokoje i kolejna łazienka. Plusem takiego rozplanowania są dwie niezależne łazienki. Minusem szeregowców w Komornikach jest brak przynależnego garażu – do lokali przypisano miejsce postojowe przy budynku.

Etap drugi Osiedla Leśnego zlokalizowany przy ulicy Stawnej w Komornikach to jednopoziomowe mieszkania o powierzchni od 55 do 70 m2. Mieszkania posiadają indywidualne wejścia, a dodatkowym atutem mieszkań na piętrze jest przynależny taras. Do wszystkich mieszkań i domów na Osiedlu Leśnym w Komornikach należą ogródki.

Co istotne, lokale posiadają dostęp do wszystkich mediów, w tym także do kanalizacji.

Osiedle Leśne Komorniki – szybko do lasu i autostrady, dłużej do centrum Poznania

Lokalizacja pozwala na szybkie dotarcie do wjazdu na autostradę A-2 w Komornikach. Dotarcie do centrum Poznania jest już – głównie w godzinach szczytu – bardziej problematyczne z uwagi na fakt, że przez Komorniki przebiega krajowa piątka, która i tak bywa mocno zatłoczona, a w okolicy wciąż przybywa nowych mieszkańców. Warto dodać, że autobusy na trasie Poznań – Komorniki również stoją w korkach, co może być problematyczne dla osób korzystających z transportu publicznego.

Osiedle Leśne Komorniki – ceny domów i mieszkań

Dom w zabudowie szeregowej w Komornikach na Osiedlu Leśnym można było kupić od dewelopera w cenie od 3 720 do prawie 4 tys. zł/m2, a więc od 279 do 335 tys. zł. Mieszkania można było kupić w cenie od 3 759 do 4 899 zł/m2 czyli w przeliczeniu na lokal – od 265 do 289 tys. zł. Wszystkie lokale znalazły już właścicieli.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 6.12.2016 r.

5 miejsc dla Ciebie!Szukasz domu lub mieszkania w okolicy Poznania i nie wiesz, na co się zdecydować? Możemy Ci pomóc! Wybierzemy 5 miejsc najlepiej spełniających oczekiwania Twoje i Twojej rodziny. Sprawdź jak to działa →