Rodzinne Ogrody (gm. Komorniki) – domy i mieszkania w szczerym polu

Rodzinne Ogrody - Rosnowo (gm. Komorniki) - deweloper ŁowiccyRodzinne Ogrody Grupy Deweloperskiej Łowiccy to niewielkie osiedle mieszkań i domów w zabudowie szeregowej zlokalizowane w Rosnowie w gminie Komorniki. Inwestycja sprawia wrażenie nie do końca przemyślanej. W bezpośredniej okolicy zdominowanej przez pola i wielkopowierzchniowe magazyny brakuje niezbędnych udogodnień.

W ramach aktualnie realizowanego etapu pierwszego i drugiego inwestycji powstanie w sumie 20 mieszkań jednopoziomowych o powierzchni 47 lub 54 m2 oraz 10 domów w zabudowie szeregowej o dużej powierzchni wynoszącej 117 m2. Do dyspozycji mieszkańców będą prywatne ogródki o zróżnicowanej powierzchni, oświetlenie uliczne i drogi wewnętrzne wraz z miejscami postojowymi, a także wszystkie media. Całość ma być gotowa na przełomie trzeciego i czwartego kwartału 2016 roku.

Deweloper – Łowiccy Grupa Deweloperska działa na terenie gminy Komorniki od niedawna. Znany jest z budowy nowych osiedli w Plewiskach – Rodzinne Ogrody oraz Rodzinne Tarasy. Zatłoczone i pozbawione zieleni Plewiska do trafionych lokalizacji pod Poznaniem nie należą. A jak jest w przypadku Rodzinnych Ogrodów w Rosnowie?

Jak sugeruje nazwa osiedla – Rodzinne Ogrody – inwestor kusi klientów wizją posiadania własnego ogródka oraz lokalizacją w przestrzeni przyjaznej rodzinie. Jak wygląda rzeczywistość?

Powierzchnia ogrodów na Osiedlu Rodzinne Ogrody jest zróżnicowana i wynosi od niespełna 100 do prawie 1000 m. W przypadku aktualnie dostępnych mieszkań z etapów pierwszego i drugiego, powierzchnia przynależnych ogródków wynosi od 70 do ponad 600 m2. Natomiast przyszli właściciele domów w zabudowie szeregowej będą mieli do dyspozycji ogródki o powierzchni około 170 m2. Ponadto, jeden dom będzie otoczony przez duży, prawie 700-metrowy ogród, kolejny – ponad 600-metrowy, a trzeci – blisko 1000-metrowy.

Jakie warunki zapewnia okolica osiedla?

Lokalizacja osiedla w gminie Komorniki pozwoli mieszkańcom na korzystanie z tras szybkiego ruchu, w tym zarówno z autostrady, jak i obwodnicy Poznania. Ale uwaga – w Głuchowie nie ma wjazdu na autostradę. Żeby móc z niej korzystać, trzeba najpierw dojechać do węzła w Komornikach. Blisko Głuchowa przebiega również krajowa 5-tka Poznań – Wrocław. Z tego powodu, w godzinach porannego i popołudniowego szczytu dojazd z okolic Komornik do centrum Poznania i odwrotnie bywa mocno spowolniony. Więcej na temat sytuacji drogowej w gminie Komorniki pisaliśmy w artykule pt. „Gdzie warto mieszkać? – Gmina Komorniki”.

5 miejsc dla Ciebie!Szukasz domu lub mieszkania w okolicy Poznania i nie wiesz, na co się zdecydować? Możemy Ci pomóc! Wybierzemy 5 miejsc najlepiej spełniających oczekiwania Twoje i Twojej rodziny. Sprawdź jak to działa →

Podstawowym mankamentem nowych domów i mieszkań koło Komornik pod Poznaniem jest brak utwardzonej drogi dojazdowej. Obecnie dojazd do Osiedla Rodzinne Ogrody odbywa się częściowo drogą polną, co w moim przekonaniu jest dużą niedogodnością.

Częste wyjazdy wpisane w codzienność. Lokalizacja Osiedla Rodzinne Ogrody sprawia, że przyszli mieszkańcy praktycznie nie będą rozstawać się z samochodem.

Rodzice z dziećmi są zainteresowani położeniem najbliższych szkół. W Głuchowie nie mieści się ani przedszkole publiczne ani szkoła podstawowa ani gimnazjum. Wszędzie trzeba dojeżdżać. Najbliższe podstawówki mieszczą się w Chomęcicach i w Komornikach. Gimnazjum – wyłącznie w Komornikach. Przedszkola – w Rosnówku, Komornikach lub Szreniawie.

Szeregowiec numer 1!

Zobacz zwycięzcę Rankingu! – najwygodniejszy szeregowiec pod Poznaniem. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

osiedle-krolewskie-yt-play-300x169

Dojeżdżać trzeba również po zakupy. W przeciwieństwie do mieszkańców Komornik czy Plewisk – mieszkańcy Głuchowa i Rosnowa nie mają dostępu do bogatego zaplecza handlowego na miejscu. CH Auchan mieści się w odległości 10 minut jazdy samochodem, ale w pobliżu domu przydałby się choćby mały sklep, gdzie w razie potrzeby można kupić podstawowe artykuły.

Kolejnym minusem – istotnym zwłaszcza z punktu widzenia rodzin z dziećmi – jest brak bezpośredniego dostępu do terenów rekreacyjnych. Mimo lokalizacji nieopodal parku narodowego, wieś nie jest atrakcyjna dla spacerowiczów. Wokół osiedla są tylko pola i obiekty przemysłowe lub siedziby firm. Aby znaleźć się nad jeziorem i w lasach Wielkopolskiego Parku Narodowego, trzeba pokonać kilka kilometrów. Z tego powodu, rodzinny spacer zawsze będzie poprzedzony krótką – ale jednak – przejażdżką autem. Brak dostępu do atrakcyjnych terenów spacerowych w pobliżu domu to zresztą bolączka wielu mieszkańców gminy Komorniki, w tym szczególnie – mieszkańców Plewisk.

A co z rowerzystami? Niestety, gmina Komorniki nie może pochwalić się – w przeciwieństwie do takich gmin jak Tarnowo Podgórne, Swarzędz, Suchy Las czy Mosina – wystarczająco rozbudowaną siecią ścieżek rowerowych, a jazda rowerem – zwłaszcza z dziećmi – na drodze uczęszczanej przez samochody do bezpiecznych nie należy.

Ceny mieszkań na osiedlu Rodzinne Ogrody zaczynają się od około 210 tys. zł i dochodzą do 270 tys. zł. Nowy dom szeregowy w Rosnowie to znacznie większy wydatek rzędu 465 – 515 tys. zł. Jak na proponowane warunki, to sporo. Warto porównać tę ofertę np. do propozycji zakupu dużego domu w okolicy Puszczy Zielonki, na Osiedlu Puszcza Zielonka lub w inwestycji przy ulicy Pogodnej w Baranowie.

Gdzie można kupić dom szeregowy pod Poznaniem lub mieszkanie w korzystnej cenie i w dobrej lokalizacji?

  • Ciekawą ofertą z terenu gminy Komorniki jest osiedle Polna 61. Ceny mieszkań na Osiedlu Polna 61 zaczynają się od 219 tys. zł za dwa pokoje. Kawalerki można kupić jeszcze taniej.
  • Natomiast w pobliżu obwodnicy, tuż za granicami Poznania mieści się nowe, komfortowe Osiedle Grafitowe w Skórzewie z korzystnymi cenami mieszkań wynoszącymi od 3,74 tys. zł/m2.
  • 100-metrowe mieszkanie w garażem, ogródkiem i piwnicą można z kolei kupić na położonym przy lesie i jednocześnie w pobliżu wjazdu na obwodnicę Osiedlu Dąbrowa, gdzie nowe, duże mieszkanie to wydatek rzędu 345 tys. zł.
  • Więcej zróżnicowanych ofert sprzedaży mieszkań i domów pod Poznaniem posiada inwestor Osiedla Rozalin w Lusówku (gmina Tarnowo Podgórne).
  • Bardziej konkurencyjną cenowo ofertą niż Osiedle Rodzinne Ogrody są również szeregowce na Osiedlu Królewskim w Mosinie, gdzie duży 110 m2 dom z ogródkiem, garażem, poddaszem i piwnicą kosztuje 290 tys. zł.

bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 12.10.2015

Odwiedzam z kamerą nowe domy i mieszkania

Zobacz jak oceniam 2-poziomowe mieszkanie w Dąbrówce koło Poznania.  Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

osiedle-lesna-polana-forma-yt-play-300x169