Bieg wokół jeziora i piknik rodzinny przyciągnęły tłumy na Osiedle Rozalin w Lusówku

Rozalińska 13-tka - bieg w LusówkuSłoneczna pogoda, malownicza trasa i atrakcyjne nagrody! W sobotę 13 czerwca w biegu w Lusówku w gminie Tarnowo Podgórne wystartowało blisko 200 biegaczek i biegaczy z całej Wielkopolski. Rozalińska 13-tka to pierwsza edycja biegu przełajowego dookoła Jeziora Lusowskiego, którego organizatorem jest Novum Plus – deweloper realizujący Osiedle Rozalin w Lusówku.

Aby pokonać 13-kilometrowy odcinek nie trzeba było mieć wyjątkowej kondycji. Trasę wytyczono w taki sposób, aby mogli pokonać ją nawet początkujący biegacze. Po drodze trzeba było jednak pokonać dwa podbiegi. Bieg dookoła Jeziora Lusowskiego uprzyjemniało czyste powietrze oraz ładne widoki – na jezioro, łąki i lasy.

Impreza była profesjonalnie przygotowana, a trasa wyścigu zabezpieczona. Podczas trwania wyścigu wolontariusze wręczali uczestnikom napoje regeneracyjne, niezbędne zwłaszcza przy tak wysokich temperaturach. Każdy z biegaczy otrzymał pakiet startowy, posiłek regeneracyjny oraz medal.

Zwycięzcom Rozalińskiej 13-tki puchary wręczał wójt gminy Tarnowo Podgórne – Tadeusz Czajka, który objął imprezę Honorowym Patronatem. Pełne wyniki biegu, w tym wyniki w poszczególnych kategoriach wiekowych są dostępne tutaj.

Uczestnicy biegu w Lusówku wzięli udział w konkursie wiedzy o Osiedlu Rozalin. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody – między innymi telewizor 50 cali, weekend dla dwóch osób w Hotelu Białym w Skorzęcinie, Toyotę na weekend oraz sprzętu RTV i AGD.

Biegowi Rozalińska 13-tka towarzyszył piknik rodzinny z animacjami dla najmłodszych, który odbywał się na placu zabaw na Osiedlu Rozalin oraz na terenie przyległym. Była oprawa muzyczna, loteria z nagrodami, pokaz zumby, malowanie twarzy oraz stoiska gastronomiczne.

Duże zainteresowanie imprezą daje nadzieję, że kolejna edycja już za rok. Ale już w tym sezonie warto poznać tereny zielone wokół Jeziora Lusowskiego, czy to biegając, czy to jeżdżąc na rowerze albo po prostu – spacerując.


Osiedle Rozalin w LusówkuWięcej o Osiedlu Rozalin przeczytasz w artykule pt. “Osiedle Rozalin w Lusówku – wygodne osiedle domów jednorodzinnych blisko lasu i jeziora”


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 15.06.2015