Ranking: 5 najlepszych miejsc do zamieszkania dla miłośnika pływania

Zobacz najlepsze parki wodne pod Poznaniem i dowiedz się gdzie w pobliżu można kupić nowy dom lub mieszkanie. Chcesz chodzić na basen piechotą lub jeździć rowerem? Sprawdź nowe zestawienie!


Miejsce 5. Pływalnia Akwen w Koziegłowach

Nie tylko pływanie i hydromasaże. Wodna zumba, aerobik, czy aqua cardio mix to tylko niektóre spośród zajęć organizowanych na pływalni w Koziegłowach. Oprócz tego można korzystać z 60-metrowej zjeżdżalni oraz ciekawej oferty saunarium.

 • Strefa sportowa: Sześciotorowy basen o długości 25 m oraz basen do nauki pływania
 • Strefa rekreacyjna: Basen rekreacyjny z hydromasażami i jacuzzi, w tym wanny solankowe, brodzik, zjeżdżalnia
 • Odnowa biologiczna: Trzy typy saun: fińska, parowa, łaźnia solankowo-ziołowa

Nowe domy i mieszkania w Koziegłowach – gdzie szukać?

Osiedle Leśne w Koziegłowach rozbudowuje się. We wrześniu 2015 roku Spółdzielnia Mieszkaniowa im. 23 Lutego w Koziegłowach odda do użytku 95 nowych mieszkań o powierzchni od 44 do 81 m2. Budynek wielorodzinny na Osiedlu Leśnym mieści się przy ulicy  Marszałka Józefa Piłsudskiego. Ceny nowych mieszkań zaczynają się od 4 298 zł/m2.


 Miejsce 4. Pływalnia Wodny Raj w Swarzędzu

Na basenie w Swarzędzu dobrze poczują się zarówno pływacy, jak i osoby spragnione relaksu i rozrywki. Pływalnia Wodny Raj może pochwalić się między innymi dwoma zjeżdżalniami o długości 90 m z efektami audiowizualnymi, sauną suchą i bowlingiem.

 • Strefa sportowa: Pięciotorowy basen o długości 25 m
 • Strefa rekreacyjna: Basen rekreacyjny z dziką rzeką, gejzerami, biczami, jacuzzi, brodzik, dwie zjeżdżalnie o długości 90 m
 • Odnowa biologiczna: Suche sauny fińskie, gabinety masażu
 • Atrakcje dodatkowe: Bowling, kawiarnia

Gdzie budują nowe mieszkania i domy w Swarzędzu?

Na wschód od Poznania nowych inwestycji deweloperskich nie brakuje. Intensywnie rozbudowują się osiedla na obrzeżach Swarzędza – w Gruszczynie, Zalasewie i Rabowicach. Przykładowo, wykończony pod klucz dom w zabudowie bliźniaczej można kupić na Osiedlu Laurowym w cenie 4,6 tys. zł/m2a mieszkania na Osiedlu Swarzędz – Południe Agrobexu (dostępne w cenie od 4300 zł – 4800 zł/ m2). Szeregowce w Swarzędzu Zalasewie lub mieszkania dwupoziomowe na Osiedlu Wiosennym albo na Osiedlu Ułańskim kosztują od 315 do 440 tys. zł. Nową propozycją są szeregowce na Osiedlu Liliowym (Planetbud) w centrum Swarzędza, przy ul. Cieszkowskiego. Tutejsze dwupoziomowe mieszkania w zabudowie szeregowej mają być gotowe na wiosnę 2017 roku.


 Miejsce 3. Pływalnia Oaza w Kórniku

Oprócz elementów tradycyjnie spotykanych na pływalniach, na gości Pływalni Oaza czeka tężnia solankowa, gabinety masażu oraz solarium. Pływalnia w Kórniku jako jedyna oferuje również grę w boule i mini golfa. Na głodnych i spragnionych czekają kawiarnie i restauracje.

 • Strefa sportowa: Sześciotorowy basen o długości 25 m oraz basen do nauki pływania
 • Strefa rekreacyjna: Jacuzzi, brodzik, zjeżdżalnia, Wibit sport park dla dzieci – tylko w weekendy w wyznaczonych porach
 • Odnowa biologiczna: Trzy typy saun: fińska, rzymska, na podczerwień, masaże, rollmasaże, solarium, tężnie solankowe
 • Atrakcje dodatkowe: Zajęcia fitness, boule, mini golf, kawiarnia, restauracja


Gdzie zamieszkać, aby mieć blisko do Pływalni Oaza w Kórniku?

W Kórniku i przyległym Bninie – Błażejewku przeważają nowe szeregowce. Są dostępne na osiedlach: Lawendowe Pola i Rodzinny Zakątek. Nowe szeregowce w Kórniku – Bninie, w zależności od wybranej powierzchni, to koszt rzędu 250 – 300 tys. zł. Nieco dalej, w Czmoniu powstają tańsze mieszkania w zabudowie szeregowej na Osiedlu Radosnym (ceny od 199 do 229 tys. zł).


Miejsce 2. Park Wodny Octopus w Suchym Lesie

W parku wodnym w Suchym Lesie – oprócz korzystania z basenów, zjeżdżalni. hydromasaży i saun – można grać w kręgle. Rodzice małych dzieci docenią zjeżdżalnię familijną. Dodatkową atrakcję stanowi wodny tor przeszkód.

 • Strefa sportowa: Sześciotorowy basen sportowy o długości 25 m
 • Strefa rekreacyjna: baseny rekreacyjne z hydromasażem, leżankami powietrznymi i gejzerami, trzy zjeżdżalnie – w tym dla rodzica z dzieckiem, jacuzzi z hydromasażem, brodzik, wodny tor przeszkód – w wybrane dni
 • Odnowa biologiczna: Sauna parowa i fińska, słoneczna łąka
 • Atrakcje dodatkowe: Bowling

Nowe domy i mieszkania niedaleko pływalni w Suchym Lesie – gdzie powstają?

Nowe szeregowce w Suchym Lesie powstają na Osiedlu Szafirowym, kilka minut drogi pieszo od parku wodnego. Cena mieszkań 2-pokojowych wynosi tu ponad 365 tys. zł, a mieszkań 90-metrowych z ogrodem – ponad 450 tys. zł. W sąsiednich Złotnikach deweloper Dator zbudował Osiedle Nowe Złotniki, gdzie można kupić np. gotowe bliźniaki 150 m2 z garażami w cenie 4 250 zł/m2. Dla poszukujących jeszcze większego metrażu ciekawą propozycję stanowią domy jednorodzinne na Osiedlu Błękitny Staw w Biedrusku koło Suchego Lasu, skąd w 30 minut można dojechać rowerem na pływalnię (11 km). Również tutaj, firma Jakś Bud wznosi domy w zabudowie szeregowej na Osiedlu Natura.


Miejsce 1. Park Wodny Tarnowskie Termy w Tarnowie Podgórnym

Tarnowskie Termy w Tarnowie Podgórnym to najnowszy obiekt tego typu w okolicy Poznania i jedyny wykorzystujący wody termalne. Otwarty pod koniec maja 2015 r. jest liderem wśród podpoznańskich parków wodnych pod względem oferowanych atrakcji. Oprócz standardowych basenów: sportowych i rekreacyjnych, zjeżdżalni i saun – posiada również basen zewnętrzny i piaszczystą plażę. Dodatkowo, w kompleksie w Tarnowie Podgórnym przygotowano grotę solną – rzecz niespotykaną nigdzie indziej pod Poznaniem.

 • Strefa sportowa: Sześciotorowy basen o długości 25 m oraz basen do nauki pływania
 • Strefa rekreacyjna: Basen z rwącą rzeką, biczami wodnymi, kurtynami i trzema zjeżdżalniami oraz basen z wodą termalną połączony z całorocznym basenem zewnętrznym, wodny plac zabaw dla najmłodszych, jacuzzi z hydromasażem
 • Odnowa biologiczna: Sauny: sucha, parowa, na podczerwień, grota solna, prysznic zmysłów
 • Atrakcje dodatkowe: Zewnętrzna piaszczysta plaża, kawiarnia

Gdzie zamieszkać, aby mieć tarnowski aquapark po sąsiedzku?

Nowe mieszkania są dostępne między innymi w Tarnowie Podgórnym (miejscowość wyróżniona ZŁOTYM DOMEM) na Osiedlu Tarnowo Centrum, gdzie można kupić mieszkania w cenie około 5 tys. zł/m2. I tak na przykład mieszkanie dwupokojowe na piętrze można kupić w cenie od 220 tys. zł. Większe mieszkanie trzypokojowe to wydatek w granicach 260 – 300 tys. zł.  Nowe szeregowce powstają w ramach Osiedla Nowe Tarnowo, przy ulicy Szkolnej. Ich cena wynosi od od 419 tys. zł do 454 tys. zł. Z kolei w bliskiej odległości od Tarnowa Podgórnego rozbudowuje się osiedle domów jednorodzinnych i mieszkań w zabudowie szeregowej. Mowa o Osiedlu Rozalin w Lusówku, skąd rowerem można dojechać do Tarnowskich Term w 10 minut. Nowe domy na Osiedlu Rozalin są dostępne w cenie od 2970 zł/m2.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 18.05.2016

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Zobacz ze mną 2-poziomowe mieszkanie z ogromnym tarasem blisko Poznania. Oglądaj więcej recenzji mieszkań ›

osiedle-zielone-wzgorza-yt-play-300x169