Oglądamy mieszkanie 60 m2, Linea – Murowana Goślina i Dąbrówka

500 km tras rowerowych, jeziora i malownicza Puszcza Zielonka. Gmina Murowana Goślina to raj dla miłośników aktywnego wypoczynku. Sprawdziliśmy, jakie mieszkania można aktualnie kupić w tej zielonej okolicy! Zobacz film z recenzją mieszkania 60 m2 na nowym osiedlu!

W odległości 1 km od Rynku w Murowanej Goślinie deweloper Linea buduje Osiedle Pogodna. Pierwsze mieszkania są gotowe, a kolejne zostaną oddane do użytku w czerwcu 2018 roku.
W niskim, dwupiętrowym budynku typu Villa mieści się w sumie 12 mieszkań o powierzchni od 34 do 60 m2. Warto wiedzieć, że taki sam typ zabudowy Linea realizuje na osiedlu Leśna Polana w podpoznańskiej Dąbrówce.

My przyjrzeliśmy się z bliska mieszkaniu na drugim, najwyższym piętrze budynku o powierzchni prawie 60 m2. W przypadku tego mieszkania spodobał nam się przede wszystkim wygodny układ pomieszczeń i jasne wnętrza dobrze doświetlone światłem dziennym. Po wejściu do mieszkania widzimy duży korytarz (prawie 9 m2), który pomieści pakowną szafę wnękową. Jest tu również zamontowany wideodomofon podnoszący poziom bezpieczeństwa mieszkańców.

Część dzienna o powierzchni 26 m2 jest jasna i ustawna. Na jednej ścianie mamy duże okna, przez co pomieszczenie jest dobrze doświetlone. Nawet w półotwartej kuchni znalazło się okno, o które coraz trudniej w nowym budownictwie. Moim zdaniem w kuchni doświetlonej naturalnym światłem dużo przyjemniej przygotowuje się posiłki. Podoba mi się też, że w aneksie kuchennym przygotowano wnęki pod zabudowę. Dzięki temu finalnie pomieszczenie będzie wyglądało na większe. Obok części kuchennej jest wystarczająco dużo miejsca, aby postawić stół z krzesłami i kanapę.

Ciekawym elementem w salonie okazał się taras z dwoma wejściami – pierwszym od strony salonu oraz drugim – przez duże okno w sypialni rodziców. Taras jest na tyle duży, że latem można tutaj spokojnie wypoczywać, postawić parasol oraz donice z roślinami.

Przechodzimy do części sypialnej. W obydwu sypialniach (o powierzchni około 10,5 oraz 9,5 m2) mamy praktyczne wnęki pod zabudowę. W mniejszym pokoju zmieści się pojedyncze łóżko lub – w przypadku dwójki dzieci – łóżko piętrowe. Tym samym, w mieszkaniu może zamieszkać 3 lub 4-osobowa rodzina. Obok sypialni znajduje się oczywiście łazienka – w tym przypadku o powierzchni 4,5 m2. W mieszkaniu nie ma oddzielnej toalety.

Murowana Goślina to spokojne miasteczko, gdzie czas płynie wolniej. Blisko domu ciekawych tras rowerowych i spacerowych jest pod dostatkiem.

Oglądane mieszkanie jest jasne, ciche oraz ustawne. Jest tu dużo miejsca na przechowywanie rzeczy, w tym kilka wnęk pod zabudowę. Wartością dodaną mieszkania jest ponad 10-metrowy taras, gdzie – co ważne – panuje cisza. Osiedle Pogodna powstaje w sąsiedztwie niskich domów jednorodzinnych. Nie ma więc mowy o uciążliwych hałasach czy trasach szybkiego ruchu zaraz przy domu. Jest za to zielona okolica i cisza skłaniająca do wypoczynku – na własnym tarasie albo na przykład na rowerze.

Dla osób pracujących w Poznaniu ważną informacją jest również fakt, że w pobliżu osiedla funkcjonuje stacja kolejowa, skąd szynobusem do centrum Poznania można dotrzeć w 30 minut, nie stojąc przy tym w korkach, tylko czytając ulubioną gazetę lub książkę. Wygodny dojazd do centrum Poznania szynobusem to ważny plus lokalizacji.

Docelowo na Osiedlu Pogodna powstanie ponad 260 mieszkań. Najnowszy budynek wielorodzinny ma być gotowy w połowie 2018 roku. Co istotne, wraz z rozbudową osiedla, inwestor zapewnia mieszkańcom całą potrzebną infrastrukturę, w tym – drogi, chodniki, miejsca parkingowe i place zabaw.

Po sąsiedzku, w ramach nowego Osiedla Stolarska, Linea buduje w Murowanej Goślinie mieszkania dwupoziomowe z ogrodami.

Pierwsze dwupoziomowe mieszkania w budynku szeregowym  typu Forma o powierzchni 70 lub 75 m2 zostaną oddane do użytkowania pod koniec 2017 roku.

Więcej o tym, jak się mieszka w Murowanej Goślinie można przeczytać w naszym artykule pt. Gdzie warto mieszkać? Murowana Goślina – „adres marzeń”?


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 30.03.2017 r.