Osiedle Słoneczne w Kaźmierzu koło Poznania – domy zasilane energią słoneczną

Osiedle Słoneczne - KaźmierzOsiedle Słoneczne w Kaźmierzu to domy wolnostojące i bliźniaki budowane w systemie nanotechnologii oraz wyposażone w panele słoneczne. Jak zapewnia deweloper – nowoczesne rozwiązania sprawią, że mieszkańcy Osiedla Słonecznego w ogóle nie będą musieli płacić za gaz ani za prąd. Czy te oszczędności zrekompensują mieszkańcom codzienne dojazdy do Poznania?

Budowa Osiedla Słonecznego trwa od 2013 roku. Jak dotąd, między ulicami Topolową i Nowowiejskiego w Kaźmierzu powstało 17 parterowych domów wolnostojących. Obecnie trwa budowa 50 domów w zabudowie bliźniaczej z ogródkami. W planach jest jeszcze budowa kolejnych 30 domów z garażami i ogródkami. Obok budynków, deweloper – firma F.B.I. FILAR Zenon Augustyn – zbudowała park z mostkiem, stawem i ławeczkami. Docelowo ma tu powstać również plac zabaw. Drogi wewnętrzne są gotowe.

Innowacyjne rozwiązania zastosowane w domach w Kaźmierzu nie tylko pozwalają oszczędzać pieniądze – są również przyjazne środowisku.

Domy na Osiedlu Słonecznym w Kaźmierzu powstają w systemie nanotechnologii, co oznacza, że do ich budowy wykorzystuje się drewniany szkielet, a ściany powstają z kilku warstw o łącznej grubości 31,5 cm. Domy są niezależne od zewnętrznych dostaw energii – nie są nawet podłączone do sieci gazowej, ponieważ całą energię potrzebną do ogrzania budynku oraz wody wytwarzają zainstalowane na dachu panele fotowoltaiczne. Kolejnym nowatorskim rozwiązaniem zastosowanym na Osiedlu Słonecznym jest sposób ogrzewania domu, do którego wykorzystuje się maty infrared zasilane energią słoneczną. Maty są umieszczane pod podłogą, a temperaturą w każdym pomieszczeniu można sterować oddzielnie. Zdaniem inwestora, domy mają dodatni bilans energetyczny, czyli wytwarzają więcej energii niż są w stanie zużyć, co w praktyce oznacza, że mieszkańcy Osiedla Słonecznego mogą zapomnieć o rachunkach za gaz czy za prąd. Domy na Osiedlu Słonecznym są wyposażone w instalacje: elektryczną, wodną, sanitarną, internetową oraz alarmową.

 Gdzie pod Poznaniem mieszka się najlepiej? Sprawdź nasze rekomendacje:
Nowy dom bliźniak na sprzedaż znajduje się w spokojnej okolicy, dokładnie na granicy między Tarnowem Podgórnym i Górą, w otoczeniu nowych domków jednorodzinnych. Osiedle wyróżniają małe, kameralne rozmiary blisko potrzebnych udogodnień typu szkoły, sklepy, basen - aquapark Tarnowskie Termy.Nowe domy bliźniaki w Tarnowie Podgórnym. Zobacz więcej!

Lokalizacja osiedla w Kaźmierzu ma swoje dobre, jak i złe strony. Wśród pozytywów należy wymienić łatwy dostęp do terenów zielonych, do rozwiniętej strefy handlowej (market Chata Polska, Mila, Dino oraz Biedronka), do opieki lekarskiej – w Kaźmierzu znajduje się Ośrodek Zdrowia oraz do edukacji – na miejscu funkcjonuje gimnazjum, szkoła podstawowa i przedszkole. Z drugiej strony, jakość dróg gminnych pozostawia wiele do życzenia. Czas dojazdu z Kaźmierza do Poznania wynosi 40 minut, co dla części zainteresowanych zamieszkaniem pod Poznaniem może być istotnym minusem.

Osiedle Słoneczne – Kaźmierz to możliwość zakupu innowacyjnego domu w konkurencyjnej cenie, na zagospodarowanym osiedlu – z gotową drogą dojazdową i dostępem do mediów. Domy pod Poznaniem są wykończone pod klucz lub oddawane w stanie deweloperskim podwyższonym.

Ceny domów na Osiedlu Słonecznym w Kaźmierzu są konkurencyjne w porównaniu z cenami innych domów pod Poznaniem wykorzystujących nowe technologie. Za bliźniaka o powierzchni od 60 do 94 m2 z ogródkiem zapłacimy od 220 tys. zł do 338 tys. zł. Ceny domów wolnostojących z ogródkiem i garażem o powierzchni około 80 lub prawie 93 m2 wynoszą od 340 tys. zł do 374 tys. zł. Co ważne, podane ceny obejmują standard pod klucz. Ceny domów w standardzie niewykończonym, czyli deweloperskim są niższe i zaczynają się od 3,1 tys. zł/m2. Pod względem ceny, Osiedle Słoneczne to moim zdaniem najkorzystniejsza opcja zakupu ekologicznego domu jednorodzinnego w okolicy Poznania.

Jakie jeszcze nowe domy i mieszkania powstają w Kaźmierzu i okolicy?

  • Leśna Ostoja to nowe osiedle wygodnych domów jednorodzinnych z garażami. Do wyboru jest sześć projektów domów. Osiedle jest realizowane w sąsiadującej z Kaźmierzem miejscowości Kopanina i zapewnia bezpośrednie sąsiedztwo lasu. Obecnie do inwestycji prowadzi droga gruntowa. Ceny nowych domów na Osiedlu Leśna Ostoja zaczynają się od 3 490 zł/m2.
  • Osiedle Leśne – Radzyny. Realizowane przez dewelopera Gephouse Osiedle Leśne w Radzynach przy ul. Porzeczkowej to małe, ekonomiczne domy parterowe budowane z Porothermu o powierzchni 82 m2 w cenie 290 tys. zł lub 295 tys. zł. Plusem inwestycji jest malownicze położenie wśród lasów i pól, niedaleko zalewu w Radzynach, zaś znaczącym minusem – brak utwardzonej drogi dojazdowej.
  • Gephouse sprzedaje również mieszkania jednopoziomowe w budynkach wielorodzinnych w centrum Kaźmierza o powierzchni 48 m2 lub 54 m2 w cenie 185 lub 189 tys. zł. Mieszkania posiadają przynależne ogródki.

bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 16.06.2016

5 miejsc dla Ciebie!Szukasz domu lub mieszkania w okolicy Poznania i nie wiesz, na co się zdecydować? Możemy Ci pomóc! Wybierzemy 5 miejsc najlepiej spełniających oczekiwania Twoje i Twojej rodziny. Sprawdź jak to działa →