Villa Sucholeska – mieszkanie z ogrodem na dachu

Villa Sucholeska - mieszkania z tarasami na dachuVilla Sucholeska, zwana też kompleksem Garden Roof, to dwupoziomowe mieszkania, które – oprócz tradycyjnych ogródków – posiadają oryginalne ogrody na dachu – rzecz niespotykaną na innych osiedlach pod Poznaniem. Kameralna inwestycja obejmująca dwa budynki z czterema mieszkaniami każdy jest już gotowy do zamieszkania. Czy warto zainteresować się nowymi mieszkaniami na sprzedaż w Suchym Lesie?

Inwestycja Villa Sucholeska to dwa niskie, dwukondygnacyjne budynki zlokalizowane przy ul. Zielińskiego w Suchym Lesie. W sumie, w kompleksie powstało osiem dwupoziomowych mieszkań o powierzchni wynoszącej od 70 do 98 m2. Każde mieszkanie posiada między innymi:

  • Przynależne miejsce postojowe.
  • Niewielki ogródek z gotowym trawnikiem o powierzchni od 86 do prawie 120 m2.
  • Około 40-metrowy ogród na dachu, skąd można podziwiać widok na panoramę Suchego Lasu.
  • Wyposażenie dodatkowe: w tym ogrzewanie podłogowe w łazience i rolety okienne.

Tak dużych rozmiarów ogród na dachu pozwala na urządzenie prawdziwego letniego salonu. Co ważne, konstrukcja ogrodów na dachu, obejmująca między innymi specjalny drenaż, pozwala na wysianie trawy. Inną opcją jest wykończenie tarasu drewnem i ozdobienie donicami z roślinnością.

Villa Sucholeska – układ pomieszczeń w dwupoziomowych mieszkaniach

Aktualnie dostępne metraże to: 70 m2, 73,5 m2, 79,5 m2, 86 m2 i 98,5 m2 (powierzchnia nie uwzględnia ogrodu na dachu). Przykładowo, największe mieszkania posiadają na parterze otwarty salon (23 m2), dużą oddzielną kuchnię z jadalnią (14 m2), skrytkę, toaletę i przedsionek. W mniejszych na parterze nie ma oddzielnej kuchni – zamiast niej zaplanowano salon z aneksem kuchennym (od 23 do 30 m2). Drugi poziom to dwie lub trzy sypialnie oraz łazienka. Co ciekawe, w największych mieszkaniach sypialnia rodziców zajmuje aż 16 lub 17 m2, co pozwala na urządzenie pojemnej garderoby. Dodatkowym atutem największych mieszkań są dwa balkony na piętrze. Na dach prowadzi klatka schodowa będąca kontynuacją klatki między parterem a piętrem.

Inwestycja Villa Sucholeska to ciekawa propozycja. W miejscowości, gdzie gmina zapewnia mieszkańcom optymalne warunki do życia, a ceny działek biją rekordy i na budowę własnego domu stać niewielu, można kupić dwupoziomowe, rodzinne mieszkanie z ogródkiem oraz z dodatkową przestrzenią na relaks w postaci ogrodu na dachu. Plus dla inwestora za utwardzenie drogi dojazdowej do posesji płytami najazdowymi, jak też umiejętne wpasowanie nowoczesnej bryły budynków czterorodzinnych w okolicę zdominowaną przez niską zabudowę jednorodzinną. Budynki nie zakłócają linii zabudowy i pasują do charakteru okolicy. Jedyną niedogodnością jest w tym przypadku brak dostępu do kanalizacji oraz garażu.

Lokalizacja Villi Sucholeskiej na wzniesieniu, przy bocznej uliczce, wśród zabudowy jednorodzinnej, zapewnia ciszę i spokój. Z drugiej strony, przyszli mieszkańcy spacerem będą mogli dotrzeć do oddalonego niespełna o 1 km centrum Suchego Lasu z galerią handlową, restauracjami, nowym centrum kultury i pływalnią.

Do pobliskich marketów, gabinetów lekarskich, miejscowego przedszkola i szkoły, placu zabaw czy parku również jest niedaleko, co znacznie usprawnia życie całej rodziny.

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Zobacz ze mną mieszkanie pokazowe w bliźniaku na nowym osiedlu koło Poznania. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

osiedle-nowe-zlotniki-yt-play-300x169

Villa Sucholeska – z uwagi na lokalizację w jednej z najbogatszych gmin w Polsce zapewnia mieszkańcom wysoki komfort życia na co dzień. Ceny mieszkań w Villi Sucholeskiej w Suchym Lesie wynoszą od 5,8 do 5,9 tys. zł/m2, czyli w przeliczeniu na konkretne mieszkanie – od 417 do 585 tys. zł.


Suchy Las pod Poznaniem to miejsce, gdzie mieszka się niezwykle wygodnie. Czytaj więcej:


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 24.11.2016 r.

5 miejsc dla Ciebie!Szukasz domu lub mieszkania w okolicy Poznania i nie wiesz, na co się zdecydować? Możemy Ci pomóc! Wybierzemy 5 miejsc najlepiej spełniających oczekiwania Twoje i Twojej rodziny. Sprawdź jak to działa →