RANKING: 9 najlepszych placów zabaw w okolicy Poznania

Najlepsze place zabaw w okolicy PoznaniaGdzie warto wybrać się z dziećmi, mieszkając blisko Poznania? Tym razem prezentujemy najciekawsze naszym zdaniem place zabaw pod Poznaniem, gdzie czas wolny miło spędzą zarówno dzieci, jak i rodzice. Wybraliśmy dla Was wyjątkowe miejsca, których atutem jest również piękna okolica. Warto je odwiedzić na przykład podczas rodzinnej wycieczki rowerowej albo – przy okazji oglądania działki lub domu, w którym chcielibyście zamieszkać. Zobaczcie Ranking i poznajcie ciekawie położone, zadbane place zabaw pod Poznaniem, w tym miejsca unikalne na skalę europejską!


Miejsce 9. Teren rekreacyjny nad stawem w Złotnikach, gmina Suchy Las

Integracja! Teren rekreacyjny z placem zabaw nad stawem w Złotnikach na pewno jej sprzyja. Obok urządzeń do zabawy dla dzieci takich jak zjeżdżalnia czy piaskownica, przygotowano tu zadaszoną wiatę z ławkami i miejscem na ognisko. Ważnym atutem placu zabaw w Złotnikach są również elementy zieleni i wysokie drzewa dające cień – nieoceniony zwłaszcza podczas upalnych, letnich dni. Nad stawem w Złotnikach dzieci mogą się nie tylko bawić oraz podziwiać czy karmić kaczki. Odbywają się tu również imprezy integracyjne dla mieszkańców.

ikona-lokalizacjaSprawdź jak dojechać do placu zabaw w Złotnikach.


Miejsce 8. Plac zabaw w Kicinie, gmina Czerwonak

Ładnie położony nad stawem plac zabaw zapewnia coś więcej niż tylko piasek i przestrzeń do zabawy dla dzieci. Oprócz takich urządzeń jak pajęczyna do wspinania, huśtawki, czy zjeżdżalnia, znajdziemy tu siłownię zewnętrzną dla dorosłych, altanę i wygodne ławki. Na efekt finalny składa się również zieleń, w tym zapewniające cień drzewa, i oczywiście – ładny widok na wodę. Relaks zapewniony. Będąc w Kicinie, warto zatrzymać się choć na chwilę przy zabytkowych, drewnianym kościółku z XVIII wieku.

ikona-lokalizacjaSprawdź jak dojechać do placu zabaw w Kicinie.


Miejsce 7. Eko plac zabaw przy Ośrodku Dziewicza Baza – ul. Dziewicza Góra 5, Czerwonak

Plac zabaw położony u stóp Dziewiczej Góry, wśród lasów Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka umożliwia zabawę i kontakt z przyrodą w jednym. Dzieci mogą tutaj nie tylko bujać się czy bawić na zjeżdżalni. Mogą również uczyć się dobrej orientacji w wiklinowym labiryncie, pokonywać drewniane przeszkody i spacerować leśną ścieżką bosych stóp. Plac zabaw to jedna z atrakcji większego projektu. W ramach Ośrodka Dziewicza Baza powstała między innymi restauracja, sala wykładowa, wystawa fotografii i miejsce na ognisko. Odbywają się tu np. lekcje jogi i imprezy integracyjne. To baza, z której warto wyruszyć na wycieczkę w głąb Puszczy Zielonki.

ikona-lokalizacjaSprawdź jak dojechać do placu zabaw przy Ośrodku Dziewicza Baza.


Miejsce 6. Plac zabaw na Osiedlu Leśna Polana w Dąbrówce, gmina Dopiewo

Statek linowy, drewniana ścieżka, bujak i duże sito do przesiewania piasku – przestrzeni do kreatywnej zabawy jest na Osiedlu Leśna Polana w Dąbrówce sporo. Nowo wybudowany plac zabaw to jednak nie tylko oryginalne przyrządy do zabawy, ale również – imponujących rozmiarów elementy dekoracyjne. Mowa oczywiście o gigantycznych głazach narzutowych i wielkich pniach drzew. Kolejny plus za czysty piasek jak z nadmorskiej plaży i ławeczki. Kilka kroków od placu zabaw znajduje się Las Zakrzewski, gdzie można wybrać się na rodzinny spacer.

ikona-lokalizacjaSprawdź jak dojechać do placu zabaw na Osiedlu Leśna Polana w Dąbrówce.


Miejsce 5. Plac zabaw na plaży w Lusowie, gmina Tarnowo Podgórne

Plac zabaw jest niewielki, ale za to – malowniczo położony na piaszczystej plaży nad Jeziorem Lusowskim, gdzie można korzystać z pełnego zaplecza turystycznego, między innymi z wypożyczalni sprzętu wodnego, boiska do gry w piłkę, siłowni zewnętrznej oraz bistro. Jest tu również specjalne, zadaszone miejsce na grilla. Na wyposażeniu placu zbaw znajduje się między innymi huśtawka wahadłowa, huśtawka wagowa oraz ścieżka zdrowia ze ścianką wspinaczkową. Najmłodsi bawią się tutaj na czystym piasku. Co równie ważne, plac zabaw jest ogrodzony, a zaraz obok można postawić rowery. Bezpośrednio z plaży można się wybrać na wycieczkę rowerową wokół jeziora – trasy są oznakowane.

ikona-lokalizacjaSprawdź jak dojechać do placu zabaw na plaży w Lusowie.


Miejsce 4. Plac zabaw w Parku 700-lecia w Tarnowie Podgórnym

Plac zabaw w parku w centrum Tarnowa Podgórnego do najnowszych nie należy, ale cieszy się dużą popularnością o każdej porze dnia, ponieważ cień zapewniają tu drzewa. Przyjemnie jest nawet podczas upałów. Dzieci mogą korzystać ze wszystkich standardowych urządzeń – od huśtawek, przez drabinki i karuzele, na urządzeniach do wspinania kończąc. Podłoże jest piaszczyste. Plac zabaw otacza ładnie urządzona, parkowa zieleń. Kilka kroków dalej znajduje się fontanna, siłownia zewnętrzna oraz skatepark, z którego korzysta młodzież. W parku odbywają się różnego rodzaju imprezy dla mieszkańców.

ikona-lokalizacjaSprawdź jak dojechać do placu zabaw w Parku 700-lecia w Tarnowie Podgórnym.


Miejsce 3. Plac zabaw im. Zająca Poziomki – ul. Poziomkowa, Suchy Las

Duży plac zabaw, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Plac nie jest najnowszy, ale za to do wyboru są tutaj aż trzy wydzielone strefy zabaw – dla dzieci najmłodszych, starszych i najstarszych. Podział na trzy place zabaw to bardzo dobry pomysł, ponieważ przyrządy (zjeżdżalnie, bujaki, huśtawki) mają wielkość dostosowaną do wzrostu dzieci, co podnosi ich komfort i poziom bezpieczeństwa. Oprócz trzech stref zabaw, na placu znajduje się duża piramida linowa do wspinania, siłownia zewnętrzna, z której mogą korzystać także dorośli, oraz boiska – do gry w piłkę nożną i koszykówkę. Na terenie placu zabaw jest zadbana zieleń, ławki i wybrukowane ścieżki. Podłoże w strefach zabaw jest piaszczyste.

ikona-lokalizacjaSprawdź jak dojechać do placu zabaw im. Zająca Poziomki w Suchym Lesie.


Miejsce 2. Plac zabaw i ścieżka zdrowia w Parku w Jankowicach, gm. Tarnowo Podgórne

Zabytkowy Park w Jankowicach to malownicze miejsce nad stawem, gdzie każdy może odpocząć wśród zieleni. Niedawno, rozległy teren parku wzbogacił się o oryginalny plac zabaw dla dzieci. Utrzymany w ciekawej, leśnej stylistyce zapewnia między innymi takie atrakcje jak okazała rurowa zjeżdżalnia, lina do zjeżdżania czy duże plenerowe instrumenty, na których najmłodsi mogą samodzielnie grać. W utrzymaniu dobrej formy pomaga siłownia na świeżym powietrzu oraz ukryty wśród drzew miniaturowy park linowy, gdzie każdy może ćwiczyć sprawność i równowagę. Oprócz tego, w parku zbudowano ścieżkę zdrowia. Trwają również prace nad rewitalizacją tutejszego pałacu, gdzie – obok Szkoły Muzycznej – ma funkcjonować restauracja i Uniwersytet III Wieku.

ikona-lokalizacjaSprawdź jak dojechać do placu zabaw w Parku w Jankowicach.


Miejsce 1. Park Orientacji Przestrzennej – ul. Cysterek, Owińska, gmina Czerwonak

Park Orientacji Przestrzennej mieszczący się przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych w Owińskach to obiekt unikalny na skalę europejską. Jego założeniem jest pomoc w rehabilitacji osób niewidzących i słabo widzących, ale z parku – w określonych godzinach – mogą korzystać wszyscy. Park imponuje zarówno swoimi rozmiarami, jak i bogactwem dostępnych atrakcji. Na terenie prawie 3 hektarów znalazły się bardzo liczne, w tym niespotykane nigdzie indziej pod Poznaniem urządzenia do zabawy – duże pajęczyny, trampoliny, ślizg linowy, przeplotnie i wiele innych. Z uwagi na specjalny charakter tego miejsca, park wyposażono w oryginalne przyrządy dedykowane osobom niewidomym, na przykład wielki karylion ziemny składający się z dzwonków generujących różne dźwięki i wibracje oraz komunikatory głosowe. Dopełnieniem całości jest piękny ogród w stylu barokowym, zabytkowa aleja grabowa, molo i staw z podświetlanym mostkiem. Trzeba podkreślić, że cały kompleks jest niezwykle zadbany i cieszy oko każdym detalem, na każdym kroku. Park Orientacji Przestrzennej w Owińskach to miejsce, które powinien odwiedzić każdy mieszkaniec Poznania i okolic.

ikona-lokalizacjaSprawdź jak dojechać do Parku Orientacji Przestrzennej w Owińskach?Zobacz jedyny taki widok w Polsce! Wypoczywaj i zarabiaj kiedy chcesz:

bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 30.06.2017 r.