RAPORT: Borówiec i Kamionki (gm. Kórnik) – Wszystko o nowych osiedlach deweloperskich

Nowe domy i mieszkania w Borówcu i Kamionkach to możliwość zamieszkania w zielonej okolicy wśród rozległych lasów i jednocześnie blisko autostrady A2. Jakie nowe osiedla powstają w Kamionkach i Borówcu w gminie Kórnik? Czy ceny tutejszych domów i mieszkań rzeczywiście są atrakcyjne w kontekście dostępnej na miejscu infrastruktury?

W ostatnich latach w Kamionkach i sąsiednim Borówcu wiele się zmieniło. Na plus! Otwarto nową Szkołę Podstawową w Kamionkach, boiska sportowe i przedszkola. Powstały kolejne kilometry sieci kanalizacyjnej i ruszyła budowa kolejnych osiedli domów i mieszkań. Odwiedziliśmy wybrane inwestycje osobiście. Sprawdźcie nowe zdjęcia i postępy w budowie!

Plusy mieszkania w Kamionkach i Borówcu:

  • Położenie kilka minut drogi od wjazdu na drogę S11 i autostradę oraz otoczenie lasów.
  • Nowe szkoły i przedszkola na miejscu – w Kamionkach działa nowa Szkoła Podstawowa, przedszkole oraz żłobki.
  • Na miejscu można zrobić zakupy – w Kamionkach działa Galeria Mini m.in. z marketem, piekarnią i apteką. W Borówcu też znajduje się market i punkty usługowe.

Nieco inaczej wygląda stan lokalnych dróg – część nowych osiedli w Kamionkach i Borówcu wciąż nie posiada utwardzonych dróg dojazdowych oraz wewnętrznych, a to przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu. Część mieszkańców Borówca i Kamionek nadal nie ma też dostępu do sieci kanalizacyjnej, choć pod tym względem widać wyraźną poprawę.


Nowe osiedla deweloperskie w Borówcu i Kamionkach:

Osiedle Sielankowe – Kamionki / Borówiec (wyróżnione ZŁOTYM DOMEM)

Osiedle wyróżnione ZŁOTYM DOMEMOsiedle Sielankowe firmy Solbud to kameralne domy szeregowe i bliźniaki powstające na granicy Borówca i Kamionek, w bezpośrednim sąsiedztwie lasu. Osiedle jest otoczone przez tereny zielone, które nie będą w przyszłości zabudowane, co gwarantuje mieszkańcom spokój oraz pewność, że taki krajobraz pozostanie niezmieniony. Przyjazną atmosferę osiedla tworzy także pełne zagospodarowanie inwestycji, w tym strefa rekreacyjna z placem zabaw, oraz projekt domu skrojony na miarę. Łącznie powstanie tu jedynie 28 mieszkań w zabudowie szeregowej i bliźniaczej o powierzchni od 76 do 110 m2 + poddasze. Każdy segment będzie posiadał własny ogród z wysianą trawą oraz dwa miejsca postojowe. Osiedle jest już w trakcie budowy i obejmie dwa etapy. Pierwsze domy będą gotowe w połowie 2019 roku. Ceny segmentów wynoszą od 299 tys. zł do 445 tys. zł za największe mieszkania o powierzchni 110,7 m2. Ceny obejmują m.in. takie elementy jak: parapety wewnętrzne, pomalowane na biało ściany wewnętrzne i sufity, zewnętrzne rolety okienne we wszystkich oknach, ogrzewanie podłogowe w korytarzu przy wejściu oraz w łazience na piętrze. Czytaj więcej o inwestycji.


Parterowy dom bliźniak w Borówcu

Parterowy dom z dużym ogrodem to najwygodniejszy typ zabudowy. Właśnie taki, parterowy dom typu bliźniak (każda połówka o powierzchni 100 m2, z ogrodem o powierzchni aż 550 m2) znajduje się w Borówcu. Przestronna część dzienna – salon z kuchnią i praktyczną spiżarnią o łącznej powierzchni aż 41 m2 – pozwolą w pełni dopasować aranżację wnętrza do potrzeb mieszkańców. Oprócz tego w domu zaplanowano 3 przestronne sypialnie i łazienkę oraz toaletę lub garderobę. Z dwóch sypialni można wyjść bezpośrednio do ogrodu. Aktywny wypoczynek umożliwia las znajdujący się w odległości 100 m od domu. Dom w Borówcu jest już gotowy. Jedna połówka znalazła nabywców. Cena aktualnie dostępnej, drugiej połówki bliźniaka wynosi 468 tys. zł.


Osiedle Park 28

Nowa inwestycja dewelopera Skaland w Borówcu już w budowie. Przy ul. Szkolnej powstają 24 domy, w tym 4 szeregowce o powierzchni 75 m2 + poddasze oraz 20 bliźniaków o powierzchni wynoszącej 88 m2. W przykładowym domu na pierwszym poziomie znajdzie się salon z aneksem kuchennym lub oddzielną kuchnią oraz pomieszczenie gospodarcze, a na piętrze – trzy pokoje oraz łazienka. Każdy lokal będzie posiadać m.in. ogrzewanie podłogowe na parterze i w łazience na piętrze oraz 2 miejsca postojowe i przydomowy ogródek. Wyróżnikiem inwestycji Skaland jest zaprojektowany w centralnym miejscu osiedla zamykany plac zabaw i teren rekreacyjny, z którego będą mogli korzystać wyłącznie mieszkańcy. Część osiedla, czyli domy w zabudowie bliźniaczej będą podłączone do gminnej kanalizacji sanitarnej. Drogi wewnętrzne na osiedlu będą wybrukowane i oświetlone. Planowane oddanie pierwszych domów do użytkowania to wrzesień 2019 roku. Ceny domów na osiedlu Park 28 wynoszą 310 lub 365 tys. zł. Ten sam deweloper realizuje w okolicy Osiedle Nowe Koninko oraz Świerkowa Polana.


Nowe Osiedle Azaliowe – Robakowo

Deweloper DST Active Group w ramach nowego etapu osiedla Azaliowego w Robakowie oferuje bliźniaki – połówki dwupoziomowych domów jednorodzinnych – o powierzchni całkowitej 110 m2 z ogródkami. Plusem są dodatkowe udogodnienia w cenie domu – np. gotowy zadaszony taras, ogrzewanie podłogowe w korytarzu i kuchni na parterze czy okna w okleinie w kolorze dębu z roletami zewnętrznymi. Lokale są dostępne w cenie 349 tys. zł. Domy z pierwszego etapu osiedla obejmującego 20 bliźniaków są w trakcie budowy. Wcześniej ten sam typ zabudowy deweloper zrealizował w ramach Osiedla Azaliowego Szczytniki oraz Osiedla Azaliowego Kamionki.


Osiedle Zielone Kamionki

Systematycznie rozbudowywane osiedle domów w zabudowie szeregowej z ogrodami przy ul. Laskowej jest w trakcie realizacji. W ramach nowego, czwartego etapu są dostępne domy z garażami o łącznej powierzchni wynoszącej 138 m2. Co ważne, układ mieszkania można dowolnie kształtować w zależności od indywidualnych potrzeb. Domy oferowane przez firmę Tefra House wyposażone m.in. w ogrzewanie podłogowe. Segmenty będą oddawane do użytku w dwóch etapach – w 2019 oraz w 2020 roku. Ceny szeregowców z garażami oferowanych przez Tefra House w ramach czwartego etapu osiedla wynoszą 519 tys. zł. Natomiast ostatnie segmenty bez garaży, z poprzedniego etapu osiedla, kosztują od 309 do 389 tys. zł.


Osiedle Młodnik – Kamionki

Budowa pierwszych lokali (o powierzchni 93 m2 każdy + poddasze do adaptacji) na Osiedlu Młodnik w Kamionkach trwa. Uwagę zwracają dość duże rozmiary osiedla, które łącznie ma obejmować 78 segmentów. Przykładowy lokal posiada trzy sypialnie, łazienkę na piętrze, oraz duży salon o powierzchni ponad 34 m2 z półotwartą kuchnią (5,3 m2), oraz toaletę na parterze. W mojej opinii plusem inwestycji jest duża sypialnia rodziców o powierzchni 13,6 m2. Natomiast minusem są bardzo małe ogródki o powierzchni zaledwie 24 m2 w przypadku segmentów środkowych. Relatywnie małe odległości między kolejnymi szeregami budynków mogą mieć niekorzystny wpływ na poczucie prywatności. Ceny mieszkań na Osiedlu Młodnik wynoszą od 329 do 349 tys. zł. Istnieje opcja adaptacji poddasze na cele mieszkalne w cenie 19,9 tys. zł. Budowa pierwszego etapu Osiedla Młodnik firmy Quertos obejmującego pierwsze 19 segmentów ma się zakończyć w grudniu 2019 roku.


Osiedle Borówkowe – Borówiec

Osiedle przy ul. Poznańskiej obejmuje 23 mieszkania o powierzchni od 70 do 80 m2 w zabudowie szeregowej oraz w budynkach czterolokalowych, tak zwanych czworakach, oferuje deweloper Dombud. Osiedle Borówkowe, z uwagi na swoje nieduże rozmiary i oryginalny układ urbanistyczny, wyróżnia kameralny charakter. Kolejnym atutem są ogródki narożnikowe dostępne w części mieszkań w budynkach 4-rodzinnych, oraz utwardzony dojazd – osiedle powstało przy głównej ulicy w Borówcu. Osiedle Borówkowe jest podłączone do kanalizacji sanitarnej. Aktualnie dostępne jest ostatnie dwupoziomowe mieszkanie z piwnicą i dużym ogrodem aż 400 m2. Cena mieszkania prezentowanego na filmie wynosi 375 tys. zł.


Osiedle Łowisko – Kamionki

Osiedle tworzą obecnie dwa budynki wielorodzinne, z których pierwszy z 33 mieszkaniami o powierzchni wynoszącej od 30 do 80 m2 jest gotowy. Aktualnie trwa budowa drugiego budynku, który ma zostać oddany do użytku pod koniec 2018 roku. W planach jest także wzniesienie trzeciego budynku. Inwestycja firmy Quertos powstaje nad niewielkim stawem pozbawionym infrastruktury rekreacyjnej. Ceny mieszkań w Kamionkach na Osiedlu Łowisko wynoszą od 3,6 do 4,5 tys. zł/m2. Osiedle posiada dostęp do kanalizacji i drogi dojazdowej. W ramach inwestycji zaplanowano także utwardzony parking.


Zanim zdecydujemy się na zakup domu w Kamionkach lub Borówcu, sprawdźmy, ile czasu będziemy musieli poświęcić na ewentualne dojazdy, zwłaszcza jeśli planujemy podróżować autobusami. W odróżnieniu na przykład od mieszkańców Murowanej Gośliny czy Dąbrówki, gdzie do dyspozycji jest szynobus, osoby mieszkające w Kamionkach i dojeżdżające do Poznania komunikacją zbiorową muszą poświęcić na to więcej czasu.

POLECAM! Nowy bliźniak w Borówcu, 100 metrów od lasu. Zobacz ofertę sprzedaży!

Nowy dom w Borówcu lub Kamionkach to propozycja zwłaszcza dla tych rodzin, które stawiają na lokalizację wśród lasów i blisko tras szybkiego ruchu. Mieszkańcy Borówca i Kamionek nie mają szynobusu blisko domu, jak to jest w przypadku np. Osiedla Puszcza Zielonka czy Leśna Polana, ale mogą korzystać z trzech linii autobusowych. Do Borówca kursują autobusy linii nr 511 oraz 512. Natomiast do Kamionek dojedziemy autobusami nr 512 i 527.


Sprawdź też:


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 30.10.2018 r.

Szeregowiec numer 1!

Zobacz zwycięzcę Rankingu! – najwygodniejszy szeregowiec pod Poznaniem. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

osiedle-krolewskie-yt-play-300x169