Oglądamy 3-pokojowe mieszkanie 67 m2 z balkonem – Osiedle Zacisze w Zalasewie

W Zalasewie koło Swarzędza właśnie trwa rozbudowa Osiedla Zacisze firmy Budnex. Gotowy do wprowadzenia jest już piąty budynek wielorodzinny. Budowa kolejnego zakończy się w lipcu 2017 roku. Do wyboru są między innymi mieszkania z oryginalnym, narożnikowym balkonem. Jedno z nich odwiedziliśmy z kamerą:

Mieszkanie o powierzchni 67,2 m2 składa się z dwóch wygodnych sypialni o powierzchni ponad 12 i 10 m2, korytarza, łazienki z miejscem na wannę i pralkę oraz przestronnego, niemal 30-metrowego salonu z aneksem kuchennym. Po wejściu do mieszkania widzimy korytarz z wydzieloną strefą na pakowną szafę wnękową mogącą pomieścić znaczną część rodzinnej garderoby. Moim zdaniem, to funkcjonalne rozwiązanie pozwalające zachować więcej przestrzeni w innych pomieszczeniach.

Sercem mieszkania jest jasna, doświetlona aż trzema oknami część dzienna zajmująca 30 m2. Na takiej powierzchni można ciekawie zaaranżować strefę kuchenną, wypoczynkową oraz jadalnię z dużym stołem niezbędnym podczas rodzinnych posiłków. Co ważne, także w części kuchennej znajduje się okno.

Wrażenie przestronności pogłębia fakt, że wprost z salonu prowadzi wyjście na narożnikowy balkon o powierzchni 13 m2 gwarantujący dużą prywatność. Na takim balkonie można swobodnie wypoczywać, ponieważ ani z prawej ani z lewej strony nie ma sąsiadów, a kolejny budynek znajduje się w dość znacznym oddaleniu. Całkiem spora powierzchnia balkonu pozwala na urządzenie prywatnej strefy relaksu z wygodnymi siedziskami.

Poczucie prywatności jest dostępne także dla mieszkańców przebywających w sypialniach, które oddzielono od siebie poprzez usytuowanie pomiędzy nimi pokoju dziennego – głównego miejsca spotkań wszystkich członków rodziny. Pokoje są ustawne, o czym przesądza ich kształt oraz powierzchnia wynosząca odpowiednio ponad 12 i 10 m2.


Łazienka – w tym przypadku – daje dużo swobody – każdy klient sam decyduje o rozmieszczeniu instalacji wodno-kanalizacyjnej, a miejsca wystarczy na montaż wanny lub prysznica, jak również pralki. Zwróciłam też uwagę na kolejny ciekawy szczegół – mieszkanie w standardzie jest wyposażone w parapety wewnętrzne z konglomeratu.

Obecnie na osiedlach wielorodzinnych pod Poznaniem nieczęsto można kupić garaż. Na Osiedlu Zacisze jest jednak inaczej – dla wygody mieszkańców istnieje możliwość zakupu zarówno komórki lokatorskiej, jak i garażu, przy czym nie jest to wymagane. Każdy sam decyduje o tym, czy dodatkowej przestrzeni faktycznie potrzebuje. Kolejnym, istotnym z punktu widzenia kupującego udogodnieniem jest możliwość zapłaty za mieszkanie w ratach w systemie 10/90%. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić dość sporą kwotę przy spłacaniu odsetek zanim otrzyma się klucze do lokalu. Moją uwagę zwróciło jeszcze coś – a mianowicie duża liczba osiedlowych placów zabaw, które przypadną do gustu najmłodszym.

Bliskie sąsiedztwo Poznania i tras szybkiego ruchu, nowoczesne szkoły dostępne na miejscu oraz inne udogodnienia, w tym liczne obiekty sportowo-rekreacyjne w sąsiednim Swarzędzu – to najważniejsze atuty Zalasewa. Więcej o tej lokalizacji przeczytasz w osobnym artykule.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 16.11.2016

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Zobacz ze mną mieszkanie pokazowe w bliźniaku na nowym osiedlu koło Poznania. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

osiedle-nowe-zlotniki-yt-play-300x169