Osiedle Zacisze Swarzędz – Zalasewo – mieszkań przybywa

Osiedle Zacisze Swarzędz - Zalasewo - BudnexOsiedle Zacisze w Zalasewie koło Swarzędza to systematycznie rozbudowywane osiedle budynków wielorodzinnych firmy Budnex. Obecnie piąty budynek jest już gotowy do zamieszkania, a budowa kolejnego zakończy się w lipcu 2017 roku. Do wyboru są mieszkania o powierzchni od około 30 do 80 m2, w tym lokale z narożnikowym balkonem.

W sumie w ramach inwestycji powstanie siedem niskich, 4-kondygnacyjnych budynków wielorodzinnych. Co ważne, powstające na dawnych terenach rolnych Osiedle Zacisze posiada gotowe drogi dojazdowe, chodniki, oświetlenie, miejsca postojowe i liczne place zabaw. W okolicy znajdują się domy jednorodzinne oraz pola uprawne.

Jakie mieszkania oferuje deweloper Budnex w Swarzędzu – Zalasewie?

Mieszkania posiadają relatywnie duże balkony i – co istotne – są dostępne w wariancie z aneksem lub oddzielną kuchnią.  Zainteresowani mieszkaniem na sprzedaż w Zalasewie z pewnością docenią fakt, że na Osiedlu Zacisze są dostępne nie tylko komórki lokatorskie, lecz także garaże, ale ich zakup nie jest obligatoryjny.

Mieszkania na Osiedlu Zacisze przy ulicy Serdecznej w Zalasewie cieszą się dużym zainteresowaniem z uwagi na konkurencyjną cenę, lokalizację blisko Poznania w dobrze rozwiniętej gminie Swarzędz oraz dostęp do nowych, miejscowych szkół. Zalasewo praktycznie łączy się ze Swarzędzem i dysponuje dobrymi drogami, chodnikami oraz rozwiniętą siecią ścieżek rowerowych.

Do wyboru: samochód, autobus albo kolej

Odległość dzieląca Osiedle Zacisze od poznańskiego Ronda Śródka wynosi jedynie 10 km. Dojazd ulicą Warszawską – czy to samochodem czy to autobusem – zajmuje maksymalnie 15-20 minut. Alternatywnym rozwiązaniem jest pociąg regularnie kursujący ze Swarzędza do stacji Poznań-Główny.
Zaplecze edukacyjne jest dobrze przygotowane na napływ nowych, głównie młodych mieszkańców. Uczniowie z Zalasewa uczą się w miejscowej, nowej szkole podstawowej i gimnazjum z zapleczem sportowym, do których prowadzą bezpieczne chodniki i ścieżki rowerowe. Na miejscu działają także przedszkola i żłobki.

Zalasewo – w odróżnieniu na przykład od Plewisk pod Poznaniem – dysponuje terenami spacerowymi i infrastrukturą zachęcającą do aktywności fizycznej. Jest las w miejscowości. Są nowe chodniki i ścieżki rowerowe prowadzące aż nad jezioro w Swarzędzu. Obok jeziora znajduje się pływalnia Wodny Raj, skatepark i boisko.

W pobliżu osiedli mieszkaniowych w Zalasewie brakuje galerii handlowej na wzór tych funkcjonujących w podpoznańskiej Dąbrówce, Mosinie czy Skórzewie.

Minusem inwestycji jest brak dostępu do odpowiedniego zaplecza handlowego. Na terenie Osiedla Zacisze działa tylko sklep Żabka. Generalnie w całym Zalasewie działają jedynie małe sklepy, więc – inaczej niż na przykład w Mosinie i Krośnie – o zrobieniu szybkich zakupów podczas spaceru z dzieckiem nie ma mowy. Trzeba wsiąść do samochodu albo autobusu i podjechać do pobliskiego Swarzędza, gdzie funkcjonują liczne markety, delikatesy i inne sklepy oraz punkty usługowe. Dojazd – autobusem – zajmuje maksymalnie kilka minut, ponieważ w pobliżu osiedla znajduje się przystanek.


POLECAM: Nowy dom z 5 pokojami i łazienką jak w spa


Zobacz więcej →


Osiedle Zacisze – ceny mieszkań

Koszt zakupu mieszkania w budynku nr 5 na Osiedlu Zacisze w Zalasewie koło Swarzędza wynosi od 4,1 do 4,3 tys. zł/m2 – w zależności od wielkości wybranego lokalu. To dobra cena, porównywalna z innymi nowymi inwestycjami realizowanymi pod Poznaniem, na przykład na Osiedlu Grafitowym w Skórzewie.

Osiedle Zacisze – opłaty dodatkowe

Dodatkowo, osoby zainteresowane płacą za garaż i komórkę lokatorską. Deweloper umożliwia zakup garażu powyżej 30m2 w cenie od 1,1 tys. zł/m2.

Zalasewo cechuje dynamiczny rozwój budownictwa mieszkaniowego. Osiedle Zacisze to jedna z wielu nowych inwestycji powstających na terenie miejscowości.

Chcesz wiedzieć więcej o nowych osiedlach mieszkaniowych powstających w Zalasewie i w dalszej okolicy Swarzędza? Czytaj nasze artykuły pt.:


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 16.11.2016 r.

5 miejsc dla Ciebie!Szukasz domu lub mieszkania w okolicy Poznania i nie wiesz, na co się zdecydować? Możemy Ci pomóc! Wybierzemy 5 miejsc najlepiej spełniających oczekiwania Twoje i Twojej rodziny. Sprawdź jak to działa →