RAPORT: Ile kosztuje nowy szeregowiec w okolicy Swarzędza? Zobacz nowe osiedla: Zalasewo, Rabowice, Gowarzewo, Gruszczyn

RAPORT: Szeregowce i bliźniaki w okolicy Swarzedza

Ile kosztuje nowy szeregowiec albo bliźniak z ogrodem w Swarzędzu i okolicy? Które osiedle zapewnia najwięcej prywatności? Gdzie kupisz dom z garażem? Który deweloper oferuje segmenty w dobrej relacji ceny do jakości? Zobacz zestawienie i poznaj aktualnie realizowane osiedla w okolicy Swarzędza, oraz w kierunku Gniezna:


Osiedle Kwiatowe / Zalasewo

Osiedle Kwiatowe w Zalasewie koło Swarzędza to dynamicznie rozwijająca się inwestycja tuż pod miastem dewelopera Planet-bud. Obok domów w zabudowie szeregowej i bliźniaczej, osiedle tworzą mieszkania parterowe, oraz mieszkania na drugiej kondygnacji z przestronnym poddaszem i balkonem. Osiedle obejmie docelowo około 250 domów w zabudowie szeregowej, jedno – i dwulokalowej. Aktualnie trwa budowa mieszkań z IV etapu Osiedla Kwiatowego w Zalasewie, które będą gotowe w II kwartale 2021 roku. Ceny mieszkań w stanie deweloperskim zaczynają się od 5,5 tys. zł/mkw. Czytaj więcej


Osada Lednicka / Dziećmiarki

Dom wśród natury, gdzie wreszcie można trochę zwolnić. Osada Lednicka to kameralne osiedle z własnym jeziorem w otulinie lasu. Uroku miejscu dodaje nie tylko malownicze położenie na terenie Lednickiego Parku Krajobrazowego, ale również nietuzinkowa architektura inspirowana tradycyjną zabudową wielkopolskiej wsi. Domy z pierwszego etapu są gotowe. Budowa drugiego zakończy się latem 2020 roku. Inwestycja zachowa swój kameralny charakter. Docelowo obejmie 10 domów w zabudowie bliźniaczej. Do wyboru są dwa metraże: niemal 100 m2 oraz 125 m2. Do każdego segmentu należy działka o powierzchni około 500 m2. Czytaj więcej


Osiedle Leśna w Gruszczynie

Duże domy jednorodzinne w zabudowie szeregowej – o powierzchni od 110 aż do 150 m2 – zrealizował deweloper MARTIN Domy pod Klucz. W ramach Osiedla Leśna w Gruszczynie powstało 12 segmentów z dużymi tarasami lub ogrodami. Co ciekawe, największe domy posiadają piwnicę z kotłownią oraz garażem na dwa samochody, a mniejsze – przynależne 2 miejsca postojowe. Plusem domów są ich funkcjonalne projekty. Nawet w mniejszych lokalach, na parterze – obok salonu, jadalni i oddzielnej kuchni z oknem – zaprojektowano dodatkową łazienkę z prysznicem. Na piętrze każdego domu mieszczą się trzy wygodne sypialnie, kolejna łazienka oraz – w przypadku większych lokali – także garderoba. Szeregowce w Gruszczynie są gotowe. Z uwagi na atrakcyjną lokalizację w sąsiedztwie terenów NATURA 2000, aktualnie wszystkie lokale znalazły już właścicieli. Dostępne są domy pod klucz z rynku wtórnego. Zobacz przykład i segment pod klucz w Gruszczynie na naszym filmie:


Osiedle 4 Pory Roku w Gowarzewie

W Gowarzewie, przy ul. Zimowej powstają nowe domy i mieszkania w trzech opcjach do wyboru – segmenty o powierzchni około 88 i 89 w domach czterolokalowych, lub domy w zabudowie bliźniaczej o powierzchni 124 m2. Wyróżnikiem tych ostatnich są przynależne garaże. Uwagę zwraca też wyposażenie lokali – m.in. w ogrzewanie podłogowe w aneksie i łazienkach, wysokiej jakości 3-szybowe okna, oraz drzwi i bramy garażowe marki Hörmann. Docelowo inwestycja 4 Pory Roku będzie się składać z ponad 60 lokali. Przykładowe mieszkanie – na pierwszej kondygnacji – będzie się składać z salonu z aneksem kuchennym (32 m2), pomieszczenia gospodarczego oraz z toalety i holu. W skład piętra wejdzie łazienka (ok. 7 m2) oraz 3 sypialnie o powierzchni wynoszącej od około 10 do prawie 11 m2. W ramach osiedla deweloper Global GT planuje wybudowanie dróg wewnętrznych, oświetlenia oraz placu zabaw. Inwestycja posiada dostęp do wszystkich mediów. Ceny lokali kształtują się na poziomie od 379 do 570 tys. zł.


Osiedle Polskie w Zalasewie

Nowe domy na sprzedaż w Zalasewie – na Osiedlu Polskim oferuje też nowy deweloper na podpoznańskim rynku – firma Monolit. Powierzchnia szeregowców wynosi tu 92 lub 98 m2. Segmenty nie posiadają garaży. Natomiast od konkurencyjnych osiedli wyróżnia je sypialnia z wyjściem na balkon. Sypialnie na Osiedlu Polskim mają relatywnie dużą powierzchnię wynoszącą 9, 10, 13, 15 a nawet 20 m2. Do wyboru są segmenty z dwoma lub trzema sypialniami na piętrze, przy czym sypialnie posiadają skosy. Część dzienna zajmuje 27 lub 28 m2 plus kuchnia. Ceny szeregowców wynoszą 429 lub 459 tys. zł. Segmenty są gotowe.


Osiedle Zielone Rabowice II w Rabowicach

Osiedle Zielone Rabowice II firmy Greenbud Development to kontynuacja pierwszego etapu osiedla przy ulicy Bliskiej w Rabowicach. Tym razem zabudowa jest realizowana przy ul. Szkolnej i obejmuje 20 domów w zabudowie bliźniaczej o powierzchni 75 m2 wznoszonych na działkach o powierzchni 400 m2 każda. Cena połówki bliźniaka wynosi 329 tys. zł. Zielone Rabowice zapewniają mieszkańcom relatywnie dużą prywatność za sprawą bliźniaczego typu zabudowy oraz dość dużych działek. Układ segmentów został zaprojektowany z myślą o 4-osobowej rodzinie i obejmuje 3 sypialnie, łazienkę oraz część dzienną z aneksem kuchennym o powierzchni wynoszącej niespełna 25 m2. Planowany termin ukończenia inwestycji to 2019 rok.


Katarzyńska 103 w Gruszczynie

Nowe domy szeregowe – co ciekawe – z garażami powstają w Gruszczynie, przy ul. Katarzyńskiej. Koszt zakupu jest różny w zależności od powierzchni przynależnej działki i wynosi od 418 do 477 tys. zł. W tej cenie otrzymujemy dom jednorodzinny z trzema sypialniami, łazienką oraz garderobą na drugiej kondygnacji, a także – relatywnie duży salon z aneksem kuchennym (35 m2) i toaletę na parterze. W skład domu o powierzchni 135 m2 wchodzi też jednostanowiskowy garaż oraz miejsce postojowe przed domem, co docenią rodziny korzystające z dwóch aut. Równie istotny jest dostęp do kompletu mediów, w tym do kanalizacji. Domy w Gruszczynie – planowany termin zakończenia realizacji to jesień 2019 roku.


Osiedle Ułańskie w Zalasewie

W ramach Osiedla Ułańskiego powstały domy szeregowe z garażami lub miejscami postojowymi o relatywnie dużej powierzchni wynoszącej 112 lub 113 m2 plus poddasze nieużytkowe, gdzie można składować rzeczy niepotrzebne na co dzień. Projekt domów jest dopasowany do potrzeb liczniejszych rodzin z dziećmi. Na parterze domów z garażem znajduje się salon z aneksem o powierzchni 28 m2 i toaleta, a na piętrze – łazienka, garderoba oraz trzy przestronne sypialnie o powierzchni aż 16 oraz dwie – 11 m2. W skład segmentu bez garażu wchodzi duża kuchnia (11m2), łazienka oraz salon o powierzchni 27 m2 oraz piętro z trzema sypialniami, gabinetem i łazienką. Do każdego segmentu należy ogródek zajmujący od 76 do 382 m2 powierzchni. Osiedle posiada niezbędne zaplecze techniczne, w tym drogi wewnętrzne. Duża powierzchnia domów sprawia, że ich ceny za stan deweloperski są wyższe niż standardowo sięgają 520 tys. zł. Aktualnie wszystkie domy znalazły już nabywców. Natomiast ten sam deweloper realizuje obecnie zbliżone domy szeregowe w Tulcach (gm. Kleszczewo) w ramach Osiedla Ziołowego. Lokalizację nowego osiedla wyróżnia szybki dojazd do Poznania, od strony Ronda Rataje, w 15 minut, dostęp do autostrady A2, a także szkoła, przedszkole i zaplecze handlowe kilka kroków od domu.


Osiedle Nowoczesna Villa w Zalasewie

Deweloper Invest Complex realizuje w Zalasewie, przy ul. Transportowej, nowe osiedle. Nowoczesna Villa obejmie docelowo 36 domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej o powierzchni 80 lub 106 m2. Domy są dostępne w dwóch wariantach. Wariant pierwszy z dodatkowym pokojem na parterze plus salon z aneksem oraz toaleta, a na piętrze trzy sypialnie i łazienka. Wariant drugi – bez dodatkowego pokoju na parterze. Każdy dom będzie posiadał dwa miejsca postojowe oraz przynależny ogród. Powierzchnia działki waha się tu od 200 do prawie 400 m2. Ceny segmentów wynoszą od 395 do 485 tys. zł. Planowany termin zakończenia budowy to wrzesień 2019 roku.


Z uwagi na lokalizację zaledwie 10-15 minut jazdy od Poznania, nowe szkoły i przedszkola na miejscu oraz rozwiniętą infrastrukturę, Swarzędz to wygodne miejsce do życia zwłaszcza dla rodzin, które chcą mieć zapewniony łatwy dostęp do miejskich udogodnień, a z drugiej strony – od mieszkania w bloku wolą dom z ogródkiem pod miastem.


Czytaj także:
Swarzędz – przyjazna gmina, gdzie mieszkań wciąż przybywa
Zalasewo koło Swarzędza – nowe zagłębie mieszkaniowe pod Poznaniem
Gdzie warto mieszkać? Tulce, Kleszczewo i Gowarzewo
RANKING: 8 najwygodniejszych osiedli szeregowców w okolicy Poznania


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 10.02.2020 r.

Osiedle Sielankowe - Kamionki / BorówiecPOLECAMY! Osiedle Sielankowe w Kamionkach – Nowe domy z widokiem na zieleń. Zobacz więcej!