RAPORT: Ile kosztuje nowy szeregowiec z ogrodem w okolicy Swarzędza? Zobacz nowe osiedla: Zalasewo, Rabowice, Gruszczyn

RAPORT: Szeregowce i bliźniaki w okolicy Swarzedza

Ile kosztuje nowy szeregowiec albo bliźniak z ogrodem w Swarzędzu i okolicy? Które osiedle zapewnia najwięcej prywatności? Gdzie kupisz dom z garażem? Który deweloper oferuje segmenty w dobrej cenie? Zobacz zestawienie i poznaj aktualnie realizowane osiedla w okolicy Swarzędza:


Osiedle Leśna w Gruszczynie

Powierzchnia segmentu: 150 m2
Cena segmentu “pod klucz”: 749 tys. zł
Planowany termin zakończenia inwestycji: Gotowe

Największe domy jednorodzinne w zabudowie szeregowej – o powierzchni od 110 aż do 150 m2 – oferuje deweloper MARTIN Domy pod Klucz. W ramach Osiedla Leśna w Gruszczynie powstało 12 segmentów z dużymi tarasami lub ogrodami. Co ciekawe, największe domy posiadają piwnicę z kotłownią oraz garażem na dwa samochody, a mniejsze – przynależne 2 miejsca postojowe. Plusem domów są ich funkcjonalne projekty. Nawet w mniejszych lokalach, na parterze – obok salonu, jadalni i oddzielnej kuchni z oknem – zaprojektowano dodatkową łazienkę z prysznicem. Na piętrze każdego domu mieszczą się trzy wygodne sypialnie, kolejna łazienka oraz – w przypadku większych lokali – także garderoba. Szeregowce w Gruszczynie są gotowe. Z uwagi na atrakcyjną lokalizację w sąsiedztwie terenów NATURA 2000, prawie wszystkie znalazły właścicieli. Obecnie w sprzedaży jest dostępny segment pod klucz w Gruszczynie, który możesz zobaczyć na filmie:


Osiedle Ułańskie w Zalasewie

Powierzchnia segmentu: od 112 do 113 m2
Cena: od 450 do 520 tys. zł
Planowany termin zakończenia inwestycji: Gotowe

W ramach rozbudowywanego przez spółkę Kos-Dom Osiedla Ułańskiego powstały domy szeregowe z garażami lub miejscami postojowymi o relatywnie dużej powierzchni wynoszącej 112 lub 113 m2 plus poddasze nieużytkowe, gdzie można składować rzeczy niepotrzebne na co dzień. Projekt domów jest dopasowany do potrzeb liczniejszych rodzin z dziećmi. Na parterze domów z garażem znajduje się salon z aneksem o powierzchni 28 m2 i toaleta, a na piętrze – łazienka, garderoba oraz trzy przestronne sypialnie o powierzchni aż 16 oraz dwie – 11 m2. W skład segmentu bez garażu wchodzi duża kuchnia (11m2), łazienka oraz salon o powierzchni 27 m2 oraz piętro z trzema sypialniami, gabinetem i łazienką. Do każdego segmentu należy ogródek zajmujący od 76 do 382 m2 powierzchni. Osiedle posiada niezbędne zaplecze techniczne, w tym drogi wewnętrzne. Duża powierzchnia domów sprawia, że ich ceny są wyższe niż standardowo i wynoszą od 450 do 520 tys. zł. Aktualnie wszystkie domy znalazły już nabywców. Natomiast ten sam deweloper realizuje obecnie zbliżone domy szeregowe w Tulcach (gm. Kleszczewo) w ramach Osiedla Ziołowego. Lokalizację nowego osiedla wyróżnia szybki dojazd do Poznania, od strony Ronda Rataje, w 15 minut, dostęp do autostrady A2, a także szkoła, przedszkole i zaplecze handlowe kilka kroków od domu.


Osiedle Kwiatowe II w Zalasewie

Powierzchnia dostępnych segmentów: 81,7 m2
Cena: od 389 do 415 tys. zł
Planowany termin zakończenia II etapu: Koniec 2019 roku

Osiedle Kwiatowe realizowane przez Planetbud Development w Zalasewie to jedna z największych inwestycji w okolicy Swarzędza. Osiedle obejmie docelowo około 250 domów w zabudowie szeregowej, jedno – i dwulokalowej. Realizowany obecnie, drugi etap osiedla będzie gotowy pod koniec 2019 roku. Jednocześnie ruszają prace nad budową trzeciego etapu Osiedla Kwiatowego. Aktualnie dostępne mieszkania posiadają przynależne miejsca postojowe i ogródki. Powierzchnia działek jest relatywnie niewielka i waha się od 150 do 280 m2. Jak wygląda przykładowy układ w szeregowcu o powierzchni 81,7 m2? Na parterze znajduje się całkiem spory salon z kuchnią o łącznej powierzchni około 30 m2, obok zaplanowano toaletę. Natomiast na piętrze znajdziemy 3 pokoje o powierzchni około 10 m2 każdy oraz łazienkę. W mojej opinii, uwagę zwraca zwłaszcza dość prosty wizualnie projekt budynków oraz bardzo duże rozmiary osiedla. Szukając kameralnej atmosfery, nie każdy poczuje się tu komfortowo.


ZOBACZ Dom parterowy pod klucz 1 km od jeziora!


Osiedle Polskie w Zalasewie

Nowe domy na sprzedaż w Zalasewie – na Osiedlu Polskim oferuje też nowy deweloper na podpoznańskim rynku – firma Monolit. Powierzchnia szeregowców wynosi tu 92 lub 98 m2. Segmenty nie posiadają garaży. Natomiast od konkurencyjnych osiedli wyróżnia je sypialnia z wyjściem na balkon. Sypialnie na Osiedlu Polskim mają relatywnie dużą powierzchnię wynoszącą 9, 10, 13, 15 a nawet 20 m2. Do wyboru są segmenty z dwoma lub trzema sypialniami na piętrze, przy czym sypialnie posiadają skosy. Część dzienna zajmuje 27 lub 28 m2 plus kuchnia. Ceny szeregowców wynoszą 429 lub 459 tys. zł. Pierwsze segmenty są gotowe. Termin ukończenia drugiego etapu to wrzesień 2019 roku.


Osiedle Nowoczesna Villa w Zalasewie

Powierzchnia dostępnych segmentów: 80 lub 106 m2
Cena: 395 do 485 tys. zł
Planowany termin zakończenia I etapu: listopad 2018 r.
Planowany termin zakończenia całej inwestycji: wrzesień 2019 r.

Deweloper Invest Complex realizuje w Zalasewie, przy ul. Transportowej, nową inwestycję – Nowoczesna Villa obejmie docelowo 36 domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej. Osiedle będzie budowane w dwóch etapach, z których pierwszy ma zostać ukończony w listopadzie 2018 roku. Domy są dostępne w dwóch wariantach. Wariant pierwszy z dodatkowym pokojem na parterze plus salon z aneksem oraz toaleta, a na piętrze trzy sypialnie i łazienka. Wariant drugi – bez dodatkowego pokoju na parterze. Każdy dom będzie posiadał dwa miejsca postojowe oraz przynależny ogród. Powierzchnia działki waha się od 200 do prawie 400 m2. Ceny segmentów wynoszą od 395 do 485 tys. zł.


Osiedle Zielone Rabowice II w Rabowicach

Powierzchnia segmentu: 75 m2
Cena: 329 tys. zł
Planowany termin zakończenia II etapu: II kwartał 2019 roku

Osiedle Zielone Rabowice II firmy Greenbud Development to kontynuacja pierwszego etapu osiedla przy ulicy Bliskiej w Rabowicach. Tym razem zabudowa jest realizowana przy ul. Szkolnej i obejmuje 20 domów w zabudowie bliźniaczej o powierzchni 75 m2 wznoszonych na działkach o powierzchni 400 m2 każda. Cena połówki bliźniaka wynosi 329 tys. zł. Zielone Rabowice zapewniają mieszkańcom relatywnie dużą prywatność za sprawą bliźniaczego typu zabudowy oraz dość dużych działek. Układ segmentów został zaprojektowany z myślą o 4-osobowej rodzinie i obejmuje 3 sypialnie, łazienkę oraz część dzienną z aneksem kuchennym o powierzchni niemal 25 m2.


Leśna Aleja Zalasewo

Powierzchnia domu: 84 m2
Cena segmentu: 375 tys. zł
Planowany termin zakończenia I etapu: II kwartał 2019 roku

Nowe domy w zabudowie szeregowej o ciekawym projekcie realizuje w Zalasewie, przy lesie, przy ul. Astronomicznej firma Fludra Development. Kameralna inwestycja – Leśna Aleja obejmie łącznie 14 domów w zabudowie szeregowej. Zakończenie budowy pierwszego etapu osiedla zaplanowano na II kwartał 2019 roku. Jakie domy są tu dostępne? Szeregowce o powierzchni 84 m2 z ogrodem o powierzchni 80 m2. Wyróżnikiem domów jest opcja oddzielnej kuchni (6 m2) i relatywnie duży salon (30 m2). Na parterze zaplanowano również toaletę. Piętro tworzą 3 pokoje o powierzchni od około 10 do 11.5 m2 i łazienka. Atutem nowych osiedli realizowanych w Zalasewie jest bliskie sąsiedztwo nowoczesnej szkoły, przedszkola, zakładu opieki zdrowotnej oraz przystanków autobusowych. Zalasewo to również ciekawe miejsce dla osób stawiających na zdrowy tryb życia – mieszkając w okolicy Swarzędza zyskują one dostęp do sieci ścieżek rowerowych, obiektów sportowych i terenów rekreacyjnych.


Z uwagi na lokalizację zaledwie 10-15 minut jazdy od Poznania, nowe szkoły i przedszkola na miejscu oraz rozwiniętą infrastrukturę, Swarzędz to wygodne miejsce do życia zwłaszcza dla rodzin, które chcą mieć zapewniony łatwy dostęp do miejskich udogodnień, a z drugiej strony – od mieszkania w bloku wolą dom z ogródkiem pod miastem.


Czytaj także:
Swarzędz – przyjazna gmina, gdzie mieszkań wciąż przybywa
Zalasewo koło Swarzędza – nowe zagłębie mieszkaniowe pod Poznaniem
Gdzie warto mieszkać? Tulce, Kleszczewo i Gowarzewo
RANKING: 8 najwygodniejszych osiedli szeregowców w okolicy Poznania


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 6.11.2018 r.

Osiedle Sielankowe - Kamionki / BorówiecPOLECAMY! Osiedle Sielankowe w Kamionkach – Nowe domy z widokiem na zieleń. Zobacz więcej!