Osiedle Brzoskwiniowe w Komornikach – duży bliźniak z garażem

Osiedle Brzoskwiniowe w Komornikach. Nowe domy i mieszkania na sprzedaż.Osiedle Brzoskwiniowe to komfortowe bliźniaki na sprzedaż zapewniające dużą przestrzeń, przynależny garaż oraz dodatkowe pomieszczenia gospodarcze i magazynowe. Inwestycja firmy D.A.G. Projekt to powstające przy ul. Truskawkowej w Komornikach dwupoziomowe mieszkania w zabudowie bliźniaczej o dużej powierzchni wynoszącej od 116 do 137 m2. Wszystkie bliźniaki posiadają jednostanowiskowy garaż.

Domy o eleganckim wyglądzie inspirowanym willową zabudową zapewniają szereg udogodnień, w tym przynależny garaż, oddzielną pralnię oraz dodatkowe pomieszczenie magazynowe na piętrze, dostęp do wszystkich mediów oraz relatywnie duży ogródek. Docelowo osiedle obejmie cztery etapy po osiem mieszkań każdy. Obecnie w sprzedaży są dostępne lokale z drugiego etapu, którego zakończenie planowane jest na wiosnę 2017 roku.

Osiedle Brzoskwiniowe – układ pomieszczeń w nowym bliźniaku na sprzedaż

Bliźniaki z trzema sypialniami i funkcjonalnie rozplanowanym układem mogą spokojnie służyć 4-osobowej rodzinie. Na parterze znajduje się salon, duża oddzielna kuchnia z wydzieloną strefą jadalnianą, garderoba i toaleta, a na piętrze – trzy relatywnie duże sypialnie (dwie prawie 12-metrowe i jedna ponad 13 m2), łazienka i pomieszczenie magazynowe oraz pralnia. Trzeba przyznać, że taki układ zapewnia wyższy komfort niż większość innych nowych bliźniaków powstających w Komornikach, na co wpływa wydzielenie z salonu półotwartej kuchni, dodatkowa przestrzeń magazynowa i gospodarcza i relatywnie duża powierzchnia sypialni.

Technologia wykonania nowych bliźniaków przy ulicy Truskawkowej w Komornikach jest zgodna z obecnie obowiązującymi standardami. Ściany zewnętrzne są budowane z pustaków ceramicznych grubości 24 cm i ocieplone warstwą styropianu grubości co najmniej 14 cm. Ściany działowe powstają z cegły ceramicznej. Izolację dachu stanowi 25-centymetrowa warstwa wełny mineralnej. Wykończenie również mieści się w tak zwanym standardzie, np. deweloper zapewnia okna pięciokomorowe o współczynniku przenikania ciepła nie większym niż 1,30 W/(m2xK). Ponadstandardowymi elementami są z kolei:

  • dachówka ceramiczna
  • parapety wewnętrzne z konglomeratu
  • automatycznie otwierana brama garażowa marki Hormann
  • zewnętrzne rolety okienne sterowane elektrycznie

Co równie ważne z punktu widzenia przyszłych mieszkańców, bliźniaki na Osiedlu Brzoskwiniowym posiadają oddzielne, podwójne ściany między lokalami zapewniające lepszą niż w przypadku ścian pojedynczych izolację akustyczną oraz cieplną.

Dom przy ul. Malwowej w WirachPOLECAMY! Nowy dom bliźniak 100 m2 + poddasze, na sprzedaż w Wirach. Zobacz ofertę sprzedaży.

W tej chwili do osiedla prowadzi droga gruntowa, a z wybudowanej drogi z kostki brukowej można korzystać jedynie na terenie inwestycji. Deweloper zapewnia również gotowe podjazdy i chodniki prowadzące do każdego lokalu. Niestety na wybudowanie przez gminę drogi dojazdowej do osiedla mieszkańcy będą musieli poczekać – utwardzenie nawierzchni ulic Truskawkowej  i Brzoskwiniowej nie zostało ujęte w planie na lata 2015 – 2018 (informacja wg Programu budowy dróg na terenie Gminy Komorniki) co w praktyce oznacza, że budowa drogi prowadzącej do Osiedla Brzoskwiniowego nastąpi najwcześniej w ramach kolejnego etapu, a więc do roku 2025.

Lokalizacja Osiedla Brzoskwiniowego przy ul. Truskawkowej, z dala od ruchliwych dróg, zapewnia spokój i łatwy dostęp do wjazdu na autostradę A-2, do miejscowych szkół i rozbudowanego zaplecza handlowego w Komornikach. W przeciwieństwie np. do Osiedla Poetów w Komornikach, Osiedle Brzoskwiniowe nie zapewnia bezpośredniego sąsiedztwa Wielkopolskiego Parku Narodowego. Dotarcie do terenów WPN-u zajmuje jednak kilkanaście minut. Z drugiej strony, dojazd do Poznania w godzinach szczytu jest utrudniony z uwagi na korki powstające na drodze krajowej nr 5.

Termin zakończenia budowy drugiego etapu to luty oraz kwiecień 2017 roku. Bliźniaki na Osiedlu Brzoskwiniowym są dostępne w cenie od 457 do 468 tys. zł. Mniejsze bliźniaki w sąsiedztwie można kupić w niższej cenie, o czym piszę w RAPORCIE, do którego odsyłam.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 7.12.2016 r.