Osiedle Złotniki Park (gm. Suchy Las) – Nowe mieszkania z szybkim połączeniem z centrum Poznania

Osiedle Złotniki Park - nowe mieszkania na sprzedaż w gminie Suchy LasOsiedle wyróżnione ZŁOTYM DOMEMOsiedle Złotniki Park to kameralne mieszkania w Złotnikach koło Suchego Lasu, z doskonałym połączeniem drogowym, autobusowym i kolejowym z Poznaniem. Aktualnie modernizowana stacja PKP działa w sąsiedztwie. Dzięki temu już niebawem mieszkańcy będą mogli dotrzeć do centrum Poznania szynobusem w zaledwie 15 minut. Zobacz NOWY FILM i poznaj osiedle!

Pierwszy etap osiedla Złotniki Park firmy BGR Deweloper jest gotowy. Jednocześnie trwa budowa kolejnego, którego zakończenie zaplanowano na czerwiec 2019 roku. Plusem inwestycji przy ul. Łagiewnickiej jest jej kameralny charakter. W niskich, dwupiętrowych budynkach są dostępne mieszkania o zróżnicowanej powierzchni wynoszącej od 48 do 79 m2.

Co ważne, w każdej klatce mieści się tylko 6 mieszkań. Każde mieszkanie posiada własny balkon, a do lokali na parterze przynależą ogródki o powierzchni aż do 200 m2. Można kupić mieszkanie w standardzie deweloperskim lub wykończone pod klucz. Uważam, że ta druga opcja pozwoli nabywcom zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy na etapie urządzania nowego mieszkania.

BGR Deweloper zadbał o kompleksowy charakter inwestycji. Jej atutem jest bardzo dobra lokalizacja na terenie jednej z najlepiej rozwiniętych gmin w Polsce.

Dostęp do Zachodniej Obwodnicy Poznania, nowych szkół, zaplecza sportowego i kulturalnego (m.in. aquaparku, prężnie działającego Centrum Kultury w Suchym Lesie), gęstej sieci ścieżek rowerowych i terenów spacerowych to jednak nie wszystko. Osiedle dobrze odpowiada na potrzeby osób dynamicznych, chcących szybko przemieszczać się nie tylko własnym autem, ale również wygodną i nowoczesną komunikacją publiczną.

Na codzienne funkcjonowanie mieszkańców korzystnie wpłynie możliwość dojazdu szynobusem do stacji Poznań Główny. Podróż w jedną stronę potrwa zaledwie 15 minut.

Aktualnie trwa modernizacja stacji PKP sąsiadującej z osiedlem. Pierwsze szynobusy rozpoczną kursowanie już na początku 2020 roku. Co ważne, mieszkańcy osiedla Złotniki Park będą mogli dojść na stację pieszo w kilka minut, a dla osób korzystających z rowerów i samochodów przygotowano wygodny parking.

Na terenie osiedla działa nowe publiczne przedszkole, więc rodzice nie muszą tracić czasu na dowożenie swoich pociech do placówki.

Wkrótce, w ramach inwestycji powstanie również szkoła publiczna, zaplecze handlowe oraz punkt usług medycznych. Równocześnie inwestor zaplanował budowę osiedlowych boisk sportowych oraz placów zabaw, co docenią zwłaszcza rodziny z dziećmi. Deweloper zapewnia także odpowiednią liczbę ogólnodostępnych miejsc postojowych przy budynkach. których będzie dwukrotnie więcej niż mieszkań. Chętni mogą dokupić zamykany garaż.Takie całościowe podejście do realizacji – w mojej opinii – przełoży się na wysoki komfort życia mieszkańców, którzy większość podstawowych potrzeb swoich i swojej rodziny będą mogli załatwić szybko i wygodnie na miejscu.


Osiedle Złotniki Park – Najważniejsze informacje:

  • Dostępne mieszkania o powierzchni od 48 do 79 m2, w tym mieszkania z balkonami lub ogródkami na parterze.
  • I etap budowy z 12 budynkami wielorodzinnymi został zakończony w 2018 roku. Kolejne mieszkania z II etapu zostaną oddane do użytku w czerwcu 2019 roku.
  • Kameralne, dwupiętrowe budynki posiadają duże komórki lokatorskie (do 4,5 m2).
  • Ceny nowych mieszkań na Osiedlu Złotniki Park wynoszą od 3,9 do 5,6 tys. zł/m2. Przykładowo, za największe mieszkanie 4-pokojowe o powierzchni 80 m2, z ekspozycją na trzy strony świata, aktualnie zapłacimy już od 350 tys. zł. W cenie lokalu klient otrzymuje dwa miejsca postojowe i komórkę lokatorską. Za dodatkową opłatą można kupić zamykany garaż. To element, którego nie znajdziemy na większości innych osiedli wielorodzinnych w okolicy Suchego Lasu.
  • Przy osiedlu działa przystanek autobusowy (linie nr 904, 907) oraz modernizowana stacja PKP, skąd na początku 2020 roku w 15 minut dojedziemy szynobusem do centrum Poznania
  • Dodatkowe udogodnienia: obecnie na osiedlu działa publiczne przedszkole Akademos, w którym już w 2019 roku rozpocznie funkcjonowanie również żłobek. W najbliższych latach na osiedlu powstanie szkoła podstawowa, sklep, punkt opieki medycznej, boiska i place zbaw.Deweloper oferuje usługę wykończenia mieszkania pod klucz.
  • Inwestorem osiedla jest BGR Deweloper znany z budowy Osiedla Widokowego


bliskopoznania-karolina-malecka-v2

Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 1.04.2019 r.