Oglądamy mieszkanie 72 m2 w szeregowcu – Osiedle Lawendowe Pola, Błażejewo / Kórnik

Osiedle Lawendowe Pola koło Kórnika przyciąga wzrok oryginalną architekturą i dbałością o detal. My sprawdziliśmy, czy mieszkanie 72 m2 w szeregowcu jest równie funkcjonalne co eleganckie i czy odpowiada na potrzeby młodych rodzin z dziećmi. Zobacz FILM!

Kameralna zabudowa, stylowa elewacja inspirowana murem pruskim i las na wyciągnięcie ręki. Osiedle Lawendowe Pola udowadniają, że blisko Poznania można znaleźć domy szeregowe z charakterem. Wnętrze dwupoziomowego mieszkania o powierzchni 72 m2 zaprojektowano z myślą o 4-osobowej rodzinie. Do domu wchodzimy przez indywidualne wejście. Następnie widzimy wiatrołap z miejscem na szafę i oddzielną toaletę. Obok zaplanowano praktyczne pomieszczenie gospodarcze zapewniające dużo miejsca na przechowywanie, na przykład wózków dziecięcych i rowerów.

Centralnym miejscem spotkań całej rodziny jest duża, jasna część dzienna o łącznej powierzchni aż 30 m2. W tak dużej strefie wypoczynkowej pomyślano o kominku ocieplającym wnętrze. Instalacja jest gotowa. Zobaczcie, że pokój jest nie tylko przestronny, ale również bardzo dobrze doświetlony. Okno znajdziemy nawet w aneksie kuchennym, gdzie można postawić pojemną zabudowę w kształcie litery L. W tej części mieszkania pomyślano też o miejscu na duży stół z krzesłami – w sam raz dla rodziny z dziećmi.

W mieszkaniu na Osiedlu Lawendowe Pola swobodnie może zamieszkać 4-osobowa rodzina, ponieważ oprócz strefy dziennej na parterze, na przyszłych mieszkańców czekają 3 sypialnie, łazienka oraz praktyczny korytarz z miejscem na szafę na piętrze.

Najwięcej miejsca zapewnia sypialnia rodziców, gdzie na prawie 11 m2 zmieści się podwójne łóżko i pokaźnych rozmiarów szafa. Uroku sypialni dodaje duże okno z drewnianą balustradą nawiązującą stylem do całego osiedla. Pozostałe dwie sypialnie dopasowano do potrzeb dzieci – zajmują odpowiednio 9 i niemal 7 m2. Wszystkie są jasne i przytulne dzięki modnym oknom do ziemi. Co ważne, skosy zaczynają się tu bardzo wysoko. Dzięki temu, pokoje są ustawne.

Osiedle Sielankowe - Kamionki / BorówiecPOLECAMY! Osiedle Sielankowe w Kamionkach – Nowe domy z widokiem na zieleń. Zobacz więcej!

W łazience przygotowano miejsce na prysznic lub wannę. Z kolei dodatkowe miejsce na przechowywanie ubrań znajdziemy na korytarzu, gdzie dla wygody domowników przygotowano miejsce na dostępną dla wszystkich szafę.

Osiedle Lawendowe Pola to przemyślane wnętrza, dużo skrytek i duża prywatność, ponieważ zabudowa jest tu luźna, a mieszkania łączą się ogrodami, na które można wyjść wprost z salonu. Aktywnie można też wypoczywać w lesie, który zaczyna się zaraz obok zabudowań.

Osoby szukające więcej wrażeń, nie muszą daleko szukać. Klimatyczne trasy spacerowe nad Jeziorem Kórnickim, basen, ciekawostki przyrodnicze, kawiarnie i restauracje, a nawet korty tenisowe znajdziemy w sąsiednim Kórniku, kilka minut drogi od osiedla.

Prezentowane mieszkanie posiada dwa przynależne miejsca parkingowe i własny ogród. Warto też wiedzieć, że osiedle jest w pełni oświetlone i ogrodzone, z bramą na pilota, co podnosi komfort mieszkańców. Cena oglądanego mieszkania zaczyna się od 230 tys. zł.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 29.08.2017 r.