Nowe domy z widokiem na zieleń – Osiedle Sielankowe – Kamionki / Borówiec

Osiedle Sielankowe w KamionkachOsiedle Sielankowe to kameralne domy szeregowe i bliźniaki powstające na granicy Borówca i Kamionek, w bezpośrednim sąsiedztwie lasu. Osiedle jest otoczone przez tereny zielone, które nie będą w przyszłości zabudowane, co gwarantuje mieszkańcom spokój, widok z okien na zieleń oraz pewność, że taki krajobraz pozostanie niezmieniony. Przyjazną atmosferę Osiedla Sielankowego tworzy pełne zagospodarowanie inwestycji, w tym strefa rekreacyjna z placem zabaw, oraz projekt domu skrojony na miarę.

ZŁOTY DOM ZŁOTY DOM dla Osiedla Sielankowego przyznajemy za:

  • Kameralną zabudowę w otoczeniu zieleni na częściowo zadrzewionej działce
  • Gotowe drogi wewnętrzne z kostki betonowej
  • Dostęp do wszystkich mediów, w tym do kanalizacji
  • Teren rekreacyjny o powierzchni ponad 1 500 m2, w tym plac zabaw na osiedlu
  • Przemyślany projekt domu, w tym opcja oddzielnej kuchni, salon z jadalnią oraz 3 lub 4 pełnowymiarowe sypialnie i możliwość adaptacji poddasza na cele mieszkalne
  • Solidne wykonanie domu, w tym dobra izolacja akustyczna między segmentami i ciepły montaż okien, oraz elementy dodatkowe w cenie: gładzie na tynku gipsowym i pomalowane na biało ściany wewnętrzne, rolety okienne, parapety wewnętrzne
  • Szybki dojazd do Poznania trasą S11 i autostradą A2), lub autobusem
  • Szkołę, przedszkole i zaplecze handlowo-usługowe na miejscu. Czytaj więcej o lokalizacji.

Osiedle Sielankowe obejmie łącznie 28 mieszkań w zabudowie szeregowej i bliźniaczej o powierzchni od 76 do 110 m2 + poddasze. Każdy segment będzie posiadał własny ogród z wysianą trawą oraz dwa miejsca postojowe. Zaplanowano też dodatkowy parking dla gości. Osiedle jest w trakcie budowy, co pokazujemy na zdjęciach, i obejmie dwa etapy. Pierwsze domy będą gotowe już w połowie 2019 roku. Drugi etap zostanie ukończony w wakacje 2020 roku.

Co ważne – osiedle nie będzie w przyszłości rozbudowywane o kolejne etapy. Ruch kołowy na terenie kompleksu będzie więc ograniczony. Dużym plusem inwestycji realizowanej w Borówcu jest też częściowo zadrzewiony teren, na którym powstają domy. Inwestor zadbał o to, aby pozostawić na osiedlu możliwie jak najwięcej drzew, co nadaje miejscu niepowtarzalny klimat.

Jak wygląda układ pomieszczeń w domu na Osiedlu Sielankowym? 

Dostępne lokale w bliźniakach lub szeregowcach mają zróżnicowaną powierzchnię. Przykładowy segment o powierzchni ponad 94 m2 posiada na parterze: wiatrołap z miejscem na szafę i siedzisko (4,4 m2), oddzielną kuchnię (7,8 m2) z oknem, dobrze doświetlony salon z jadalnią (24,5 m2) z wyjściem na taras, oraz praktyczną toaletę.

Piętro tworzą trzy wygodne sypialnie bez skosów (od 9 do 14,5 m2) oraz łazienka o powierzchni niemal 5 m2, gdzie zmieścimy wannę. Na korytarzu zaplanowano miejsce na dodatkową szafę. Chcąc powiększyć przestrzeń mieszkania, można adaptować poddasze na kolejny pokój, zyskując kolejne 26 m2 powierzchni ekstra. Można też wykorzystać poddasze jako przestrzeń do składowania rzeczy. W mojej opinii, taki układ pozwala wygodnie mieszkać rodzinie z dziećmi.

Chcąc mieć jeszcze więcej przestrzeni, można się zdecydować na połówkę bliźniaka o powierzchni 110,7 m2 z czterema sypialniami oraz jeszcze większym salonem, który w tej opcji zajmuje aż 36,6 m2.

Osiedle Sielankowe – ceny segmentów z ogrodami wynoszą od 299 tys. zł do 445 tys. zł za największe mieszkania o powierzchni 110,7 m2. Ceny obejmują już m.in. takie elementy jak: parapety wewnętrzne, pomalowane na biało ściany wewnętrzne i sufity, zewnętrzne rolety okienne we wszystkich oknach, ogrzewanie podłogowe w korytarzu przy wejściu i w łazience na piętrze. Są to elementy, za które na innych osiedlach w okolicy Poznania często trzeba dodatkowo płacić. Tutaj są dostępne w cenie lokalu.

Ciekawie rozplanowane wnętrza oraz kompletna infrastruktura na terenie inwestycji oraz w jej otoczeniu sprawiają, że mieszkańcy zyskają przyjazny dom na lata.

Każdy z nas chce mieć pewność, że dom będzie wykonany solidnie – na lata. Rozważając zakup domu z rynku pierwotnego, warto więc postawić na firmę z długoletnim doświadczeniem. W przypadku Osiedla Sielankowego, inwestorem i jednocześnie wykonawcą jest ta sama firma budowlana. Soldbud działa na rynku już od 30 lat i ma na swoim koncie liczne realizacje osiedli domów jedno – i wielorodzinnych w Polsce i Belgii.

Osiedle Sielankowe łączy malownicze położenie z solidnym wykonaniem oraz możliwością szybkiego dojazdu do Poznania – zarówno własnym samochodem, jak i transportem publicznym.

Jak w praktyce wygląda dojazd z Kamionek do Poznania? Przystanek autobusowy znajduje się w odległości niespełna 100 m od osiedla. Dzięki temu rodzice nie będą musieli podwozić swoich pociech do miasta – dorastające dzieci oraz osoby, które chcą mieć wybór i korzystają z komunikacji podmiejskiej, mogą dojechać z osiedla autobusem na poznańskie Rondo Rataje. Natomiast sprawną podróż własnym autem ułatwia dostęp do tras szybkiego ruchu oraz fakt, że zarówno drogi wewnętrzne na osiedlu, jak i droga dojazdowa do osiedla jest wybudowana. To istotny plus warty podkreślenia, ponieważ wiele osiedli w okolicy nadal posiada jedynie polne drogi dojazdowe, co może być uciążliwe zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym.

Oprócz przystanków, po sąsiedzku działa też nowoczesna szkoła, przedszkole z dużym placem zabaw oraz galeria handlowa z marketem, drogerią, piekarnią i kawiarnią. Mniejsze sklepy, apteka, przychodnia lekarska i potrzebne punkty usługowe także są pod ręką. Dla osób stawiających na aktywny tryb życia sporym ułatwieniem będzie gotowe zaplecze sportowe (m.in. miejscowe boisko, place zabaw, basen i korty tenisowe w pobliskim Kórniku) oraz dostęp do leśnych tras rowerowych i spacerowych w bezpośredniej okolicy.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 27.05.2019 r.