Oglądamy kobiecy szeregowiec z duszą – Osiedle Leśna Polana / Dąbrówka

– Zawsze marzyłam o kawałku własnej ziemi. To pewnie dlatego, że moja mama była ogrodnikiem. – mówi nam Magda, która w nowym szeregowcu w Dąbrówce pod Poznaniem – z ogrodem i  warzywnikiem – wyczarowała sielankowy dom otwarty. Zaglądamy do jej wnętrza na Osiedlu Leśna Polana. Zobacz film!

Dzieciństwo spędziła w dużym domu jednorodzinnym pod miastem, ze szklarnią i ogrodem. Po studiach postawiła jednak na miasto i pracę w korporacji. Dwupokojowe mieszkanie w bloku z czasem zrobiło się jednak za ciasne. – Lubię otaczać się przyjaciółmi i nie wyobrażam sobie weekendu bez wspólnej kawy i ciasta. A te najlepiej smakują jednak w ogrodzie. – opowiada Magda. I przyszedł czas na zmiany. Zarówno te zawodowe, jak i mieszkaniowe.

Wybrała szeregowiec na nowym osiedlu, gdzie stworzyła swój wymarzony dom pełen odnowionych mebli z duszą, które z pasją kolekcjonuje. – Wszystko – od mebli przez dekoracje – jest w moim stylu, wszystko sama wypatrzyłam na targach staroci albo na wyprzedażach. Wiem, że ogród wymaga ode mnie jeszcze trochę pracy, ale przecież nie muszę się nigdzie spieszyć. – dodaje.

Duży ogród i przytulne kobiece wnętrze przenikają się, tworząc wakacyjny klimat pełen luzu i słońca. Po wejściu do mieszkania, duże wrażenie robią zarówno klimatyczne meble, jak i maszyny do szycia, które zyskały zupełnie nową rolę. – Niektóre odziedziczyłam po rodzinie. Niektóre kupiłam. Wystarczyło trochę farby i pomysł. – zdradza właścicielka.


Film powstał w ramach cyklu, w którym odkrywam Wasze mieszkania blisko Poznania! Chcesz nam pokazać twoje wnętrze? Zapraszam do kontaktu!


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 7.05.2019 r.