Oglądamy dom szeregowy 133 m2 z garażem – Osiedle Nowe Złotniki / Suchy Las

Osiedle Nowe Złotniki - Suchy Las Nowe Złotniki to zaciszne osiedle domów w zabudowie szeregowej i bliźniaczej powstające blisko Poznania, a dokładnie – w Złotnikach koło Suchego Lasu. Tutejsze domy wyróżnia duża powierzchnia i wyjątkowo przestronne wnętrza, przynależny garaż oraz przyjazna okolica. W tej chwili w sprzedaży jest dostępny ostatni segment z IV etap osiedla. Sprawdź, jak możesz mieszkać blisko Poznania!

ZŁOTY DOM Osiedle Nowe Złotniki wyróżnione ZŁOTYM DOMEM – Zobacz szczegóły!

Układ domu zgodny z rytmem życia rodziny

Układ domu to nie tylko liczba i powierzchnia pokoi. To również sposób przemieszczania się pomiędzy poszczególnymi jego strefami i dodatkowe miejsce na przechowywanie. W tym przypadku układ domu o powierzchni 133 m2 kryje kilka ciekawych patentów, które omawiam na filmie:

  • Po pierwsze, do domu należy garaż, z którego przechodzimy bezpośrednio do osobnego pomieszczenia gospodarczego z pralnią i miejscem na piec dwufunkcyjny. Dalej przechodzimy do mieszkania – do przedpokoju i salonu z aneksem, gdzie zazwyczaj spędzamy z rodziną najwięcej czasu.
  • Każdy chce, żeby część dzienna była jak największa. W tym domu salon z kuchnią to łącznie aż 35 m2 otwartej przestrzeni, w sam raz dla rodziny z dziećmi. Pokój dzienny doświetlają duże, nowoczesne okna. Co ciekawe, wygospodarowano tu też miejsce na spiżarnię, która przydaje się każdej rodzinie. Na wygodę mieszkańców pozytywnie wpływa też ogrzewanie podłogowe na parterze oraz instalacja odkurzacza centralnego.
  • W letnie dni salon i ogród praktycznie się przenikają. To zasługa dużych przeszkleń w części dziennej. Powierzchnia ogrodu w tym przypadku wynosi 250 m2 – to na tyle dużo, że dzieci mogą mieć własny, domowy plac zabaw na świeżym powietrzu. Chciałabym też zwrócić Waszą uwagę na fakt, że ogród sąsiaduje z działką, która nie jest przeznaczona pod zabudowę – przyszli mieszkańcy zyskają więc widok na zieleń i kameralną atmosferę we własnym ogrodzie.
  • Oprócz tego, na parterze znajduje się dodatkowa łazienka, która w przypadku rodziny z dziećmi jest raczej obowiązkowa, oraz miejsce na pojemną szafę w zabudowie, gdzie można składować np. sezonowe ubrania domowników.

Przestronna sypialnia z garderobą

Parter już znamy. Teraz czas na część prywatną. Piętro domu tworzy duża łazienka o powierzchni prawie 7 m2 oraz – akurat w tym układzie – trzy pokoje o powierzchni wynoszącej od 10 do ponad 20 m2! Największa sypialnia rodziców łącznie z garderobą robi ogromne wrażenie, ale można ją tez podzielić, zyskując finalnie cztery sypialnie.Co ciekawe,pomieszczenia mają tu wyższą niż standardowo wysokość – prawie 3 m zamiast zwyczajowych 2,65 m, co sprawia, że pokoje jeszcze zyskują na przestronności.

Inwestorem osiedla Nowe Złotniki jest firma Duda Development realizująca również zamknięte osiedle domów jednorodzinnych w wysokim standardzie – Morasko Park oraz ciekawy budynek z mieszkaniami w centrum Poznania – Fyrtel Wilda.


Na co zwrócić uwagę przy zakupie domu od dewelopera?

Planując zakup domu od dewelopera, warto wiedzieć, które elementy w kluczowy sposób wpływają na komfort mieszkania. Temat jest złożony, ale na filmie pokazuję Wam kilka ważnych aspektów  technicznych dotyczących projektu segmentu oraz jego lokalizacji. Poniżej kilka najważniejszych wskazówek, które przydadzą się każdemu kto chce kupić dom na rynku pierwotnym.

Przyjazna okolica to podstawa

Podstawowa sprawa to miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (lub – w przypadku braku planu – studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego). Przeczytanie tych dokumentów w urzędzie gminy pozwoli Wam sprawdzić, jakie dokładnie zabudowania oraz infrastruktura będą powstawać w okolicy Waszego osiedla. Zyskacie pewność, że np. na sąsiedniej działce nie może być prowadzona uciążliwa działalność gospodarcza oraz dowiecie się, jakiej wysokości budynki mogą być budowane w sąsiedztwie.

Zanim kupisz dom, sprawdź czasy dojazdów do kluczowych miejsc…

Przed decyzją o zakupie nowego domu, koniecznie sprawdźcie czasy dojazdów do ważnych miejsc – uwaga – dla całej Waszej rodziny, a więc: czasy dojazdów do zakładów pracy, przedszkola, szkoły podstawowej, liceum, lekarza, do sklepów i marketów, itd. Sklep to wbrew pozorom bardzo ważna sprawa. Każdemu od czasu do czasu zdarza się zapomnieć kupić jedną czy dwie rzeczy w markecie. I co wtedy? Dlatego nawet małe sklepy blisko domu znacznie ułatwiają codzienne funkcjonowanie i finalnie pomagają zaoszczędzić sporo czasu. A jeśli w okolicy są też usługi (np. fryzjer, kosmetyczka, dentysta, przychodnia lekarska, apteka, siłownia), to tym lepiej. W przypadku Osiedla Nowe Złotniki, które odwiedzamy na filmie, ta kwestia została rozwiązana modelowo – w ramach osiedla powstał mały sklep i część usługowa. Natomiast po większe zakupy do licznych marketów czy galerii handlowej można dojechać w kilka minut. Wszystkie znajdują się przy jednej ul. Obornickiej w Suchym Lesie, co znacznie ułatwia zakupy.

Masz dzieci? Sprawdź najbliższe przystanki autobusowe / stacje PKP!

Jeśli dopiero planujecie założenie rodziny lub jeśli Wasze dziecko jest jeszcze małe, to nie znaczy, że nie powinniście sprawdzać dostępu do komunikacji publicznej. Dzieci szybko rosną i za parę lat przystanek autobusowy lub stacja kolejki podmiejskiej w odległości kilku, kilkunastu minut spacerem od domu pozwoli Wam oszczędzić sporo czasu, który musielibyście poświęcić na podwożenie Waszych pociech do znajomych czy na zajęcia dodatkowe. Przykład osiedla w Złotnikach pokazuje, że mieszkańcy, w tym nastolatkowie, mający przystanek tuż przy domu, chętnie korzystają z transportu publicznego i są “blisko centrum wydarzeń”: kulturalnych, sportowych i rozrywkowych.

Biegaj i spaceruj blisko domu

Tereny do aktywnej rekreacji blisko domu to – wraz ze wzrostem świadomości społecznej na temat zdrowia – must have każdej nowej inwestycji mieszkaniowej. Akurat w przypadku Nowych Złotnik mieszkańcy mogą od razu z domu wybrać się na spacer do pobliskiego lasu. W pobliżu znajdują się również boiska sportowe, place zabaw, a nawet. – aquapark Octopus oraz ścieżki rowerowe i pump track dla rowerów. To przykład bardzo bogatej oferty.

Bezpieczeństwo = Wygoda

Czy na osiedlu oraz w jego okolicy są gotowe drogi wewnętrzne i dojazdowe, czy są chodniki, ścieżki rowerowe i odpowiednie oświetlenie? To wszystko warunkuje sposób, w jaki Twoja rodzina będzie mogła spędzać czas wolny (i nie tylko). Przykład osiedla prezentowanego na filmie udowadnia, że cała infrastruktura osiedlowa może być realizowana równolegle z rozbudową osiedla. Nie trzeba czekać z budową dróg na osiedlu do zamknięcia całej inwestycji! Mieszkańcy, którzy już tu są również mają prawo do wygody i przede wszystkim – do bezpieczeństwa.

Kwestia dostępu do mediów, w tym do sieci kanalizacji sanitarnej, także jest kluczowa. Nikt nie chce, aby na jego osiedlu co kilka dni kursowały szambowozy. Akurat gmina Suchy Las należy do czołówki (nie tylko blisko Poznania, ale również w skali kraju) i realizuje nowe inwestycje w infrastrukturę tego rodzaju faktycznie systematycznie. Są jednak inne gminy w okolicy, które nie nadążają z budową odpowiedniego zaplecza. Tymczasem osiedli powstaje wszędzie coraz więcej, wydatki gmin per capita również rosną… Wybór zasobnej gminy jako miejsca zamieszkania to zatem rozsądne wyjście, zwłaszcza w obliczu dynamicznego wzrostu liczby mieszkańców Aglomeracji Poznań (kosztem Poznania).

Usytuowanie i wielkość ogrodu

Rozmiary osiedla, odległość dzieląca kolejne szeregi budynków oraz powierzchnia ogrodów – to one warunkują poczucie prywatności na działce, a więc stopień, w jakim można swobodnie wypoczywać na własnym tarasie i na ogrodzie. W przypadku domu prezentowanego na filmie, powierzchnia ogrodu wynosi około 250 m2. Moim zdaniem to relatywnie dużo. Tym bardziej, że przyszli mieszkańcy zyskają tu widok na zieleń – na otwartą niezabudowaną przestrzeń, gdyż sąsiednia działka nie jest przeznaczona pod zabudowę.

Ściany między sąsiadami

Każdy z nas może sam wybrać dom. Sąsiada już nie. Dlatego radzę Wam zwrócić szczególną uwagę na technologię budowy ścian między lokalami. W prezentowanym na filmie domu mamy ściany podwójne (każdy segment ma własną ścianę) z cegły ceramicznej, z dylatacją. To – moim zdaniem – najlepsza opcja, która pozwoli Wam cieszyć się ciszą w domu. Taka ściana będzie skutecznie tłumić dźwięki powstające w mieszkaniu sąsiada. Oczywiście na izolację akustyczną (oraz cieplną) mają wpływ również okna – powinny być trzyszybowe, optymalnie gdy są wyposażone w rolety zewnętrzne.


Oczywiście artykuł nie wyczerpuje tematu związanego z listą spraw, które warto sprawdzić przed zakupem domu od dewelopera. Jeżeli macie dodatkowe pytania, piszcie! Wypełnijcie formularz w dziale Kontakt. Staram się na bieżąco odpisywać na Wasze wiadomości.

BEZPIECZEŃSTWO NA PIERWSZYM MIEJSCU: DUDA DEVELOPMENT PODCZAS EPIDEMII KORONAWIRUSA


Starannie opracowaliśmy rozwiązania i procedury, które umożliwią całkowicie bezpieczne – dla klientów i dla naszego zespołu – przejście procesu zakupu domu lub mieszkania, na każdym etapie.

Oto, czego można się w najbliższym czasie spodziewać, kupując lub rezerwując u nas dom, mieszkanie albo lokal użytkowy:
– spotkania z naszymi konsultantkami odbywają się online i telefonicznie;
– wszystkie dokumenty rezerwacyjne dostarczamy Ci zdalnie;
– na oglądanie tych lokali, w których możliwe są już oględziny, umawiamy Cię indywidualnie, z odstępem wystarczającym na dokładne wywietrzenie pomieszczenia i zdezynfekowanie klamek oraz innych elementów;
– klucz odbierzesz bezkontaktowo albo czekać będzie na Ciebie już otwarty lokal;
– podczas oględzin zdalnie towarzyszyć będą Ci nasi specjaliści i specjalistki;
– spotkanie z notariuszem odbędzie się w minimalnym składzie, bez czekania w poczekalni;
– na życzenie na każdym etapie dostarczymy Ci środki ochronne: rękawiczki, maseczkę, żel antybakteryjny.Wszystkie nasze działy oraz biura sprzedaży pracują w trybie home office aż do odwołania. Można się z nimi kontaktować w normalnych godzinach pracy: chętnie pomogą w każdej sprawie.

 

Bądź bezpieczny i #zachowaj_dystans, ale nie rezygnuj ze swoich planów!

 

Już dziś umów się na zdalne spotkanie z naszymi biurami sprzedaży w Poznaniu i Łodzi. Zadzwoń:

 

Poznań: +48 605 25 88 88
Łódź: +48 605 505 995

bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 20.04.2021 r.