NA WEEKEND: Źródełko Żarnowiec – Pokaż dziecku jedyne górskie źródełko blisko Poznania!

Źródełko w Żarnowcu - górskie źródełko blisko PoznaniaŹródełko Żarnowiec to jedyne górskie źródełko w okolicy Poznania, które znajduje się na malowniczym, pofałdowanym terenie wśród drzew, zaledwie kilkanaście minut jazdy samochodem od popularnej Dąbrówki (gm. Dopiewo) pod Poznaniem! To miejsce, gdzie warto wybrać się z dziećmi!

Na miejsce można dotrzeć jadąc rowerem przez las od strony Dopiewa lub też wybierając własne auto (do źródełka prowadzi droga polna, ale przy źródełku znajduje się parking). Naturalnie wypływająca na powierzchnię ziemi woda spływa tu ze zbocza wzniesienia, tworząc kaskadę z małymi oczkami ze źródlaną wodą. Dzieciaki chętnie bawią się w wodzie w ciepłe dni, brodząc w malutkich jeziorkach na bosaka!

Obok pomnika przyrody Źródełko Żarnowiec znajduje się miejsce na ognisko, tablice informacyjne oraz punkt widokowy, na który wchodzimy drewnianymi schodami. Można się tu poczuć trochę jak w górach! I coś w tym jest, bo tego typu źródła w Polsce można zazwyczaj spotkać jedynie w Tatrach i na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Żarnowiec koło Poznania jest pod tym względem wyjątkiem!

Malownicze ukształtowanie terenu sprawie, że w bezpośredniej okolicy źródełka organizowane są cykliczne imprezy sportowe, np. Cross Duathlon Żarnowiec, którego najbliższa edycja odbędzie się w sobotę 27 października 2018 roku. Sportowej rywalizacji będzie towarzyszyć zbiórka na rzecz chorego Łukasza Spieczyńskiego, połączona z animacjami dla najmłodszych.

Po sąsiedzku znajduje się duży plac zabaw, siłownia zewnętrzna oraz pokaźna wiata z ławeczkami i miejscem do grillowania. To rewelacyjne miejsce na organizację urodzin dla dziecka w plenerze!bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 25.10.2018 r.