Nowe Michałowo / Poznań Szczepankowo – Dom od dewelopera dla licznej rodziny

Osiedle Nowe Michałowo - domy na sprzedaż - Poznań / SzczepankowoNowe Michałowo to kameralne osiedle domów w zabudowie bliźniaczej realizowane na poznańskim Szczepankowie, przy ul. Michałowo. Tutejsze domy wyróżnia ciekawy projekt z charakterystyczną asymetryczną bryłą oraz wyjątkowo duża powierzchnia bliźniaków. Lokalizacja pozwoli mieszkańcom na szybki dojazd do autostrady A2, jak również do poznańskiej dzielnicy Rataje. Aktualnie trwa budowa I etapu osiedla.

Oddanie do użytku pierwszych domów zaplanowano na wiosnę 2019 roku. Domy z kolejnego etapu, realizowane w drugiej linii zabudowy, mają być gotowe na jesieni 2019 roku. Docelowo, w założeniu dewelopera, Nowe Michałowo ma objąć 24 budynki w zabudowie bliźniaczej.

Każdy segment o dużej powierzchni wynoszącej aż 136 lub 143 m2 będzie posiadać zamykany garaż oraz dwa miejsca postojowe. Bliźniaki powstają na relatywnie dużych działkach o powierzchni od 430 m2 do 465 m2. Cała inwestycja ma być zamknięta dla ruchu z zewnątrz. To sprawia, że przyszli mieszkańcy poczują się swobodnie we własnym ogrodzie. A jak prezentuje się układ pomieszczeń w budynku?

Układ pomieszczeń w dwóch opcjach do wyboru:

Na parterze zaplanowano przedsionek z miejscem na garderobę oraz wyjątkowo duży salon z kuchnią i jadalnią o powierzchni ponad 45 m2. Znalazła się tu również pierwsza łazienka.

W drugim wariancie, oprócz salonu z aneksem (32 m2) i toalety, zaprojektowano też dodatkowy pokój na parterze, który może pełnić funkcję gabinetu lub pokoju dla seniora, który nie chce chodzić po schodach.


POLECAM Inteligentne domy z rekuperacją i garażem:


Nowe Michałowo to domy od dewelopera dla dużej rodziny. W bliźniaku znajdziemy 4 sypialnie, w tym jedną z prywatną łazienką, garderobą i tarasem. Natomiast w skład strefy prywatnej (na drugim poziomie) wchodzą 4 sypialnie (od 9 do 17 m2), pralnia oraz kolejne dwie łazienki. W mojej opinii plusem projektu jest fakt, że – w większym segmencie  – główna sypialnia o łącznej powierzchni 17 m2 posiada własną garderobę i wyjście na taras, oraz prywatną łazienkę z miejscem na wannę (7 m2). Uzyskana w ten sposób prywatna strefa gospodarzy jest marzeniem wielu osób szukających nowego domu na sprzedaż.
Dodatkową przestrzeń na składowanie rzadziej używanych rzeczy stanowi strych o powierzchni 22 m2. Do każdego segmentu należy również zamykany garaż oraz 2 miejsca postojowe przy budynku.

Ceny domów na sprzedaż

Nowe Michałowo to – w mojej opinii – oferta skierowana do wymagającego klienta, szukającego przestronnego domu dla swojej rodziny, z dobrym dojazdem do poznańskiego Ronda Rataje, co w zestawieniu z większym niż zazwyczaj metrażem musi oznaczać wyższą cenę domów. Aktualnie za dom o powierzchni 136 lub 143 m2 na osiedlu Nowe Michałowo trzeba zapłacić 595 lub 635 tys. zł. Cena zawiera już m.in. takie elementy wyposażenia jak rolety okienne sterowane elektrycznie oraz ogrzewanie podłogowe na parterze i w łazienkach na piętrze.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 5.12.2018 r.